Zwycięstwo po dogrywce!

środa, 7 listopada 2018 22:54
Zacięty mecz stoczyli tyszanie w środowy wieczór. Zwycięstwo odnieśli dopiero po dogrywce pokonując akademików 112:102.

Chyba nikt przed meczem nie wątpił, że będzie to zacięte spotkanie. Tak też się stało bo od pierwszych minut na parkiecie było gorąco. Chociaż to goście zaczęli od prowadzenia to tyszanie nie pozwolili na więcej akademikom szybko niwelując ich przewagę. Gra toczyła się punkt za punkt zmieniając trzynaście razy prowadzenie zespołów. Zdecydowanie trener Tomasz Jagiełka mógł być zadowolony ze swoich podkoszowych graczy Pawła Zmarlaka i Macieja Maja, którzy na zmianę punktowali dla GKS. Minimalne prowadzenie do przerwy miejscowych zwiastowało emocje w drugiej połowie. Po wyjściu z szatni drużyny utrzymały temperaturę parkietu i nadal nie brakowało emocji. Żaden z zespołów nie pozwalał na wiele przeciwnikowi zwłaszcza Michał Jankowski. Goście co prawda próbowali oddalić się od tyszan rzutami za trzy punkty jednak na marnej skuteczności. Ostatnia kwarta doprowadziła publiczność do wrzenia. Szybkie akcje, punkty z każdej pozycji oraz niewykorzystana szansa GKS na skończenie meczu w ostatnich sekundach dały pierwszą w tym sezonie dogrywkę. Tutaj już tyszanie nie dali najmniejszych szans akademikom. Zwłaszcza na brawa zasłużył Damian Szymczak zdobywając jedenaście z piętnastu punktów drużyny w dogrywce (15:5). Dodatkowo należy wspomnieć, że Szymi zdobył trzy "setki" przy próbach rzutowych. Ostatecznie tyszanie wygrywają 112:102. Teraz czeka tyszan mecz wyjazdowy do Wałbrzycha gdzie również nie będzie łatwo.

GKS Tychy - AZS AGH Kraków 112:102 (29:21,23:17,22:25, 23:24, d.15:5)
GKS Tychy - Maj 26, Jankowski 21 (1), Zmarlak 19, Szymczak 17 (1), Kulon 11 (1), Wieloch 9, Bogdanowicz 5 (1), Majka 4.
AZS AGH Kraków - Wasyl 21 (2), Czerwonka 16 (2), Sadło 16 (1), Koperski 15 (5), Podworski 9, Włodarczyk 8 (1), Borówka 7 (1), Zych 7, Mamcarczyk 3 (1).