Pewna wygrana!

niedziela, 28 października 2018 09:41
Michał Giel
Tyszanie pewnie pokonują SKK Siedlce w meczu szóstej kolejki koszykarskiej pierwszej ligi.

Od początku meczu tyszanie dominowali na parkiecie przy Piłsudskiego. Przewaga rosła z minuty na minutę i pierwsza kwarta zakończyła się prawdziwym nokautem 24:6! Gdy w drugiej kwarcie wydawało się, że tyszanie będą konsekwentnie powiększać przewagę to właśnie goście stopniowo niwelowali swoją stratę. GKS przez sześć minut mógł poszczycić się jedną trójką. Dopiero na kilka akcji przed przerwą piłka w końcu znalazła drogę do kosza. Po wyjściu z szatni z ponad dziesięciopunktową przewagą tyszanie wiedzieli, że pomimo ostatniego miejsca w tabeli Siedlec nie można ich lekceważyć. Chociaż nie funkcjonował rzut z dystansu to pod koszem GKS mógł liczyć na regularne zdobycze punktowe. Dobrze funkcjonował duet Piotr Wieloch i Paweł Zmarlak i przed ostatnią kwartą tablica wskazywała ponad dwudziestopunktową przewagę. Trener Tomasz Jagiełka mógł wykorzystać w grze wszystkich swoich zawodników w tym sprowadzonego w tym tygodniu ze Śląska Wrocław Maksyma Kulona. Goście kilkoma trójkami próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiar pewnej w tym dniu porażki jednak nie byli w stanie zatrzymać tyszan pod koszem. Ostatecznie GKS wygrywa 91:74.

GKS Tychy - SKK Siedlce 91:74 (24:6, 17:23, 23:14, 27:31)
GKS Tychy - Zmarlak 18 (1), Wieloch 17 (1), Szymczak 15 (1), Maj 12, Taisner 10 (3), Jankowski 8 (1), Kulon 6, Bogdanowicz 3 (1), Majka 2.
SKK Siedlce - Wróbel 24 (6), Strzelecki 14, Sobiło 10 (2), Pławucki 7 (1), Pabianek 6 (1), Nędzi 5, Janik 4 (1), Król 2, Sirijatowicz 2.