Blisko zwycięstwa!

sobota, 20 października 2018 20:41
Jarosław Danielak
Zabrakło szczęścia w końcówce i tyszanie przegrywają z Polonią Leszno 80:83.

Od pierwszych minut wszystko w grze GKS funkcjonowało całkiem dobrze. Skuteczność na dobrym poziomie, przyzwoicie w obronie i na tablicy ku zdziwieniu przyjezdnych dziewięć punktów różnicy. Jednak nie bez przyczyny Polonia jest jedną z czołowych drużyn pierwszej ligi co pokazała na parkiecie nie pozwalając tyszanom na powiększenie przewagi. W drugiej kwarcie akcje GKS straciły na tempie, Polonia przyspieszyła i w ciągu kilku chwil wyszła na minimalne prowadzenie. Mecz stał się wyrównany i wiadomo już było, że gra o zwycięstwo będzie się toczyła do samego końca. Remis do przerwy 47:47zwiastował emocje w drugiej połowie. Po przerwie trwała zacięta walka o każdy centymetr parkietu, drużyny skupiły się głównie na obronie co przełożyło się na skuteczność w ataku. W czwartej kwarcie tyszanie długo nie mogli przedostać pod kosz Polonii, która wręcz przeciwnie do GKS punktowała w każdej akcji. Dziewięć punktów przewagi gości na cztery minuty przed końcową syreną stawiało miejscowych w trudnej sytuacji. Jednak w koszykówce to jeszcze dużo czasu i w ciągu dwóch minut tyszanie za sprawą Michała Jankowskiego i Pawła Zmarlaka doprowadzają do remisu. Dogrywka wisiała w powietrzu. Nerwowe ostatnie sekundy, brak szczęścia i Kamil Chanas z drugiej strony dają Polonii zwycięstwo 80:83. Teraz czeka tyszan kolejny mecz u siebie z SKK Siedlce, które było bliskie pokonania lidera z Wrocławia.
GKS Tychy - Jamalex Polonia 1912 Leszno 80:83 (22:17, 25:30, 15:17,18:19)
GKS Tychy - Jankowski 27 (3), Zmarlak 14, Szymczak 13 (2), Maj 10, Wieloch 7 (1), Taisner 6, Bogdanowicz 2, Majka 1.
Jamalex Polonia 1912 Leszno - Chanas 19 (1), Stawiak 17, Trubacz 9 (1), Sanny S. 8 (2), Milczyński 8, Kaczmarzyk 8, Kutta 6 (1), Sanny M. 4, Truskowski 4.