Pewne zwycięstwo!

niedziela, 14 października 2018 09:10
Michał Giel
Pomimo twardych warunków jakie postawił Pruszków to tyszanie pokonują Znicza 86:70.

Tyszanie od początku nie mogli złapać swojego rytmu gry. Znicz bez swoich kluczowych graczy nie mając nic do stracenia postawił twarde warunki co zaprocentowało prowadzeniem po pierwszej kwarcie. Tyszanie jednak nie złożyli broni. Od początku nie do zatrzymania był Damian Szymczak i to głównie za jego sprawą GKS zaczął powiększać dystans nad gasnącym Zniczem. Przyjezdni powoli tracili pewność w swoich poczynaniach i to tyszanie schodzili na przerwę z sześciopunktowym prowadzeniem. Po wyjściu z szatni Piotr Wieloch podkręcił tempo gry, akcje tyszan zyskały na jakości co zmusiło Pruszkowian do licznych błędów i strat. Michał Jankowski przypomniał o sobie na linii trzech punktów, pod koszem nie do zatrzymania był Paweł Zmarlak i wiadomo już było, że GKS ma mecz pod kontrolą. Czternastopunktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą dało duże możliwości rotacyjne z ławki co wykorzystał trener Tomasz Jagiełka wpuszczając wszystkich swoich zawodników. Dwadzieścia trzy punkty prowadzenia na kilka minut przed końcem wprowadziły lekkie rozluźnienie w grze GKS, jednak nie miało to wpływu na końcowy wynik 86:70.
- Pruszkowianie postawili się od początku meczu bardzo mocno, jest to zespół wybiegany, który będzie zwyciężał sercem i walką na parkiecie. Dzisiaj też kawał tego serca zostawili w pierwszej połowie a my pozwoliliśmy im na łatwe rzuty. Nie wracaliśmy do obrony, nie trzymaliśmy się założeń i to był główny mankament. W drugiej połowie wrzuciliśmy wyższy bieg co przełożyło się na lepszą grę i wynik - powiedział po meczu Damian Szymczak.
Teraz czeka tyszan ciężki tydzień bo już w środę wyjeżdżają do Wrocławia na mecz ze Śląskiem a w sobotę podejmować będą na własnym parkiecie Polonię Leszno.

GKS Tychy - Elektrobud - Investment ZB Pruszków 86:70 (21:22, 26:19, 22:14, 17:15)
GKS Tychy - Szymczak 15 (3), Zmarlak 15, Jankowski 13 (3), Wieloch 12 (2), Maj 8, Bogdanowicz 8, Hałas 7 (2), Majka 5, Taisner 2, Fenrych 1.
Elektrobud - Investment ZB Pruszków - Kierlewicz 19 (2), Paul 12, Kamiński 11 (1), Ornoch 8 (2), Tradecki 7 (1), Wieluński 5 (1), Hałas 3 (1), Miłak 3 (1), Olszewski 2.