Pierwsze zwycięstwo!

poniedziałek, 8 października 2018 08:56
Jarosław Danielak
Tyszanie odnoszą w drugiej kolejce ważne zwycięstwo w Kutnie 61:75.

Od dwóch trójek zaczęli tyszanie mecz w Kutnie. Rozpoczął Maciej Maj a za chwilę Michał Jankowski. Gospodarze wiedzieli, że o zwycięstwo nad GKS nie będzie łatwo. Tak też się stało. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki całą pierwszą kwartę co prawda przegrywali to jednak trzymali bezpieczny dystans do Polfarmexu. Druga kwarta również zaczęła się o dwóch trójek obydwu zespołów. Tyszanie zaczęli stopniowo przechylać przebieg spotkania na swoją korzyść głównie za sprawą Damiana Szymczaka. Potrzeba było na to dziesięciu minut żmudnej pracy co dało efekt w postaci prowadzenia przed przerwą. Po wyjściu z szatni Polfarmex próbował jeszcze coś zmienić na tablicy wyników jednak widać było, że tyszanie bardzo dobrze wykorzystali pobyt w szatni. Z dobrej strony pokazał się Maciej Maj, trzy trójki dorzucił Piotr Hałas i przewaga GKS wzrosła do dziesięciu punktów. Nawet brak punktów w ostatnich trzech minutach nie pozwolił gospodarzom odrobić strat. Pierwsze cztery minuty ostatniej kwarty to nieskuteczna gra z obu stron. Dopiero rzutami za trzy Paweł Zmarlak przełamał niemoc swojego zespołu czego nie mogli zrobić gospodarze zdobywając tylko jedenaście punktów w kwarcie. GKS punktował i kontrolował grę do końca wygrywając ostatecznie 61:75. Teraz czeka tyszan mecz na własnym parkiecie ze Zniczem Basket Pruszków.

Polfarmex Kutno - GKS Tychy 61:75 (16:14, 17:21, 17:22, 11:18)
Polfarmex Kutno - Wieczorek 12 (2), Marek 12, Majewski 10 (2), Nowicki 9 (2), Czyżnielewski 8 (1), Gospodarek 6 (1), Sobczak 4.
GKS Tychy - Jankowski 18 (4), Maj 15 (1), Zmarlak 12 (2), Hałas 9 (3), Szymczak 9 (1), Wieloch 9, Majka 3.