position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Jankes zostaje w GKS Tychy!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 1 lipca 2018 11:04
autor: Jarosław Danielak
Michał Giel
Na kolejne dwa sezony związał się kontraktem z GKS Tychy Michał Jankowski.

Popularny Jankes dołączył do tyskiej drużyny w trakcie sezonu wykorzystując okienko transferowe. Bardzo szybko zdobył sobie sympatię kibiców swoją walecznością i zaangażowaniem. Wielokrotnie wybierany był do grona najlepszej piątki kolejki. Nie dziwi fakt, że trener Tomasz Jagiełka zaproponował mu współpracę na kolejne lata i widzi go w roli lidera zespołu.
- bardzo mi zależało aby mieć takiego strzelca w drużynie, który daje również mnóstwo energii w defensywie. Liczę na to że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu ponieważ będzie z nami od początku okresu przygotowawczego - powiedział trener Tomasz Jagiełka. Warto dodać, że Jankes był jednym z najlepszych strzelców zespołu co dało efekt  w postaci wyboru do piątki kolejki. Jankes przebywał średnio na parkiecie 30 minut co dało mu średnią 15,7 punktów na mecz. Zanotował również 4,5 zbiórek, 2,2 asyst i 1,2 bloki.
- o podpisaniu kontraktu w Tychach zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze trener, który bardzo jasno wyznaczył mi cel i rolę, którą mam pełnić. Po drugie świetnie zorganizowany klub, który jest bardzo stabilny i daje mi możliwość dalszego rozwoju i walki o najwyższe cele a trzecim i może najważniejszym czynnikiem, który mnie przekonał było moje poczucie niespełnionego zadania czyli brak medalu. To jest powód, dla którego zostałem tu ściągnięty i on nie został zrealizowany. Czuje duży niedosyt z tego powodu bo to właśnie mnie zabrakło w ostatnim meczu i ciąży mi to brzemię więc mam poczucie nie do końca wykonanego zadania. Dlatego postanowiłem, że ten klub i kibice na to zasługują. Mam nadzieje, że wraz z nowym zespołem uda nam się dokończyć to czego nie udało się w tym roku - powiedział po podpisaniu kontraktu Michał Jankowski. Życzymy spełnienia planów i kolejnych sukcesów z GKS Tychy.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. FutureNet Śląsk Wrocław 39
2. Enea Astoria Bydgoszcz 39
3. Rawlplug Sokół Łańcut 38
4. WKK Wrocław 37
5. GKS Tychy 36
6. Jamalex Polonia 1912 Leszno 36
7. STK Czarni Słupsk 35
8. Górnik Trans.eu Wałbrzych 35
9. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 35
10. Pogoń Prudnik 34
11. Biofarm Basket Poznań 34
12. KS Księżak Syntex Łowicz 32
13. Energa Kotwica Kołobrzeg 31
14. Polfarmex Kutno 31
15. SKK Siedlce 29
16. AZS AGH Kraków 28
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - FutureNet Śląsk Wrocław 97:84
środa, 23 stycznia 2019


GKS Tychy TV

Muzyczne podsumowanie 2018 roku w GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies