position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Jankes zostaje w GKS Tychy!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 1 lipca 2018 11:04
autor: Jarosław Danielak
Michał Giel
Na kolejne dwa sezony związał się kontraktem z GKS Tychy Michał Jankowski.

Popularny Jankes dołączył do tyskiej drużyny w trakcie sezonu wykorzystując okienko transferowe. Bardzo szybko zdobył sobie sympatię kibiców swoją walecznością i zaangażowaniem. Wielokrotnie wybierany był do grona najlepszej piątki kolejki. Nie dziwi fakt, że trener Tomasz Jagiełka zaproponował mu współpracę na kolejne lata i widzi go w roli lidera zespołu.
- bardzo mi zależało aby mieć takiego strzelca w drużynie, który daje również mnóstwo energii w defensywie. Liczę na to że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu ponieważ będzie z nami od początku okresu przygotowawczego - powiedział trener Tomasz Jagiełka. Warto dodać, że Jankes był jednym z najlepszych strzelców zespołu co dało efekt  w postaci wyboru do piątki kolejki. Jankes przebywał średnio na parkiecie 30 minut co dało mu średnią 15,7 punktów na mecz. Zanotował również 4,5 zbiórek, 2,2 asyst i 1,2 bloki.
- o podpisaniu kontraktu w Tychach zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze trener, który bardzo jasno wyznaczył mi cel i rolę, którą mam pełnić. Po drugie świetnie zorganizowany klub, który jest bardzo stabilny i daje mi możliwość dalszego rozwoju i walki o najwyższe cele a trzecim i może najważniejszym czynnikiem, który mnie przekonał było moje poczucie niespełnionego zadania czyli brak medalu. To jest powód, dla którego zostałem tu ściągnięty i on nie został zrealizowany. Czuje duży niedosyt z tego powodu bo to właśnie mnie zabrakło w ostatnim meczu i ciąży mi to brzemię więc mam poczucie nie do końca wykonanego zadania. Dlatego postanowiłem, że ten klub i kibice na to zasługują. Mam nadzieje, że wraz z nowym zespołem uda nam się dokończyć to czego nie udało się w tym roku - powiedział po podpisaniu kontraktu Michał Jankowski. Życzymy spełnienia planów i kolejnych sukcesów z GKS Tychy.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. FutureNet Śląsk Wrocław 19
2. Rawlplug Sokół Łańcut 16
3. WKK Wrocław 16
4. Jamalex Polonia 1912 Leszno 15
5. GKS Tychy 14
6. Enea Astoria Bydgoszcz 14
7. Polfarmex Kutno 14
8. Górnik Trans.eu Wałbrzych 14
9. AZS AGH Kraków 13
10. Pogoń Prudnik 13
11. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 13
12. STK Czarni Słupsk 12
13. Biofarm Basket Poznań 11
14. SKK Siedlce 11
15. KS Księżak Syntex Łowicz 11
16. Energa Kotwica Kołobrzeg 10
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - AZS AGH Kraków 112:102
środa, 7 listopada 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka I Ligi: Wypowiedzi i skrót meczu GKS Tychy - SKK Siedlce 91:74


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies