GKS w półfinale!

niedziela, 22 kwietnia 2018 21:15
Michał Giel
Rewelacyjne spotkanie rozegrali tyszanie w niedzielny wieczór eliminując z rozgrywek głównego pretendenta do awansu R8 Kraków.

Prawdziwie kosmiczny mecz mogli zobaczyć ci kibice, którzy przybyli w niedzielne popołudnie do hali przy Piłsudskiego. Takiego widowiska chyba jeszcze nie było na tyskim parkiecie. GKS prowadził w serii 2:1 i potrzebował jednego zwycięstwa. Akademicy z Krakowa musieli postawić wszystko na  jedną kartę aby mieć jeszcze szansę na mecz w środę. Pierwsze minuty to powtórka z soboty. 9:0 na tablicy i goście zmuszeni są brać czas na żądanie. Jednak tak samo jak dzień wcześniej szybko dogonili wynik i gra toczyła się na równym poziomie. Wszystko głównie za sprawą Michaela Hicksa i Jakuba Dłuskiego. W tyskim zespole wyróżnić trzeba by całą piątkę i pół ławki rezerwowych. Kogokolwiek trener Tomasz Jagiełka wpuścił na parkiet punktował tym samym dokładając cegiełkę do zwycięstwa. Goście nawet wyszli na prowadzenie w drugiej kwarcie ale dobrze dysponowani tyscy koszykarze odebrali co swoje prowadząc do przerwy wysokim wynikiem jak na pierwszoligowe parkiety 56:54. Po przerwie akademicy mieli rzucić się do gardeł GKS jednak kosztowało ich to kilkoma niewymuszonymi błędami. Tyszanie lekko zwolnili narzucone tempo z pierwszej połowy i po trzech kwartach mamy wynik jakim kończy się większość pierwszoligowych meczów. Remis 81:81 otwierał kwartę, która przysporzyła niebywałych emocji jakich kibice dawno albo nigdy nie widzieli. Obydwa zespoły ostrzeliwały się nawzajem. Wynik po obu stronach przekroczył setkę a końca meczu nie widać i gdy wydawało się, że goście prowadząc pięcioma punktami mają mecz pod kontrolą rozpędzona tyska lokomotywa wróciła na swoje tory. Akademicy mając pięć fauli na koncie dawali wielokrotnie możliwość rzutów osobistych dla GKS, które wykonywane były z najwyższą perfekcją. Rewelacyjne spotkanie zarówno sobotnie jak i tym bardziej niedzielne rozegrał Damian Szymczak zdobywając 35 punktów. Tyszanie osiągają zwycięstwo rodem z NBA 113:105 i jednocześnie awans do półfinału. Teraz czeka ich ciężka batalia ze Spójnią Stargard.

GKS Tychy - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 113:105 (29:24, 27:30, 25:27, 32:24)

GKS Tychy - Szymczak 35 (3), Jankowski 23 (6), Hałas 21 (4), Kowalewski 16 (2), Kulon 7 (1), Słupiński 7, Deja 4.
R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Hicks 32 (3), Dłuski 24 (1), Nowakowski 19 (1), Załucki J. 15 (5), Pełka 6, Baran 5 (1), Malczyk 2.