2:1 dla GKS!

sobota, 21 kwietnia 2018 20:35
Michał Giel
Tyszanie pokonują R8 Basket 103:93 i prowadzą w serii ćwierćfinałowej 2:1. Jutro o 18.00 mecz nr 4.

Od mocnego uderzenia zaczęli tyszanie sobotnie spotkanie. Pierwsze punkty dla GKS, 8:0 na tablicy i goście po chwili biorą czas. Jednak każdy kto śledzi rywalizację obu zespołów doskonale wie, że drużyna z Krakowa tak łatwo się nie podda i będzie to mecz walki. Zapowiadał to trener Wojciech Jagiełka po niedzielnym meczu i tak też się stało. Goście szybko wrócili do swojego stylu gry i na dwie minuty przed końcem doszli tyszan na jedno oczko. Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. Tyszanie punktowali w każdej akcji, każdy zawodnik, którego trener Tomasz Jagiełka wpuścił na boisko dokładał cegiełkę. Goście natychmiast odpowiadali nie pozwalając na zwiększenie przewagi. 50:48 na zejście do szatni zapowiadało prawdziwe emocje. Po przerwie akademicy próbowali przełamać GKS i narzucić swój styl gry, jednak tyszanie nadal grali swoją koszykówkę nie pozwalając krakusom na zbyt wiele. Trzy rzuty osobiste w ostatnich sekundach dały gościom jednopunktowe prowadzenie. Czwarta kwarta przyniosła prawdziwe emocje. Wszyscy, którzy przybyli w sobotni wieczór do hali przy Piłsudskiego zobaczyli koszykówkę w najwyższym wydaniu. Tyszanie wyraźnie pokazali, że prowadzenie od pierwszego gwizdka nie było przypadkiem. Uważna gra w obronie, determinacja i skuteczność w ataku dały zasłużone zwycięstwo i przechylenie rywalizacji na swoją korzyść. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która wygrywa ostatecznie 103:93. W niedzielę mecz nr 4 o godzinie 18.00. Emocji oczywiście nie zabraknie.

GKS Tychy - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 103:93 ( 26:23, 24:25, 21:24, 32:21)

GKS Tychy - Jankowski 22 (5), Kowalewski 16 (4), Szymczak 15 (2), Małgorzaciak 13 (2), Słupiński 12, Deja 12, Kulon 6 (2), Hałas 5, Fenrych 2.
R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Dłuski 24, Hicks 19 (3), Załucki A. 13 (2), Nowakowski 10 (2), Malczyk 10 (2), Renkiel 8 (1), Baran 6 (1), Pełka 3.