Zwycięstwo w Krakowie!

niedziela, 15 kwietnia 2018 18:51
Jarosław Danielak
Tyszanie po wyśmienitym spotkaniu wygrywają w Krakowie 90:94 i wyrównują stan rywalizacji na 1:1. Teraz gra przenosi się do Tychów.

Początek drugiego starcia już nie przypominał tego z soboty. Tyszanie wyciągnęli wnioski i nie popełniali już błędów z poprzedniego dnia. Mało tego odwdzięczyli się tym samym trafiając siedem trójek w kwarcie z czego trzy Marcin Kowalewski. Ktokolwiek z GKS zbliżył się do linii rzutów za trzy punkty umieszczał piłkę w koszu. Jednak to gospodarze prowadzili minimalnie po pierwszej kwarcie. Tyszanie nie zwolnili tempa chociaż akademicy po wznowieniu powiększyli swoją przewagę, która natychmiast została zniwelowana i GKS wyszedł na prowadzenie. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona, wpadały rzuty za trzy punkty, pewnie na linii osobistych i przewaga do przerwy wzrosła do dziesięciu punktów. W bardzo dobrych humorach zgodzili tyscy koszykarze uskuteczniając wszystkie założenia trenera Tomasza Jagiełki. Po przerwie gospodarze zaczęli odrabiać straty głównie za sprawą pauzującego w sobotę Michaela Hicksa. Jednak tyszanie rozsądnie i pod kontrolą prowadzili swoją grę. Dwoił się i troił Filip Małgorzaciak. Dopiero w ostatnich minutach kwarty akademicy doszli tyszan na cztery punkty. Czwarta kwarta zapowiadała się emocjonująco i tak też się stało. Wymiana ciosów wprawiała publiczność w różne stany emocji. Meczem żyły obydwie ławki reagując euforią na poczynania kolegów. Temperatura z zewnątrz krakowskiej hali AWF przeniosła się do środka. AZS na dwie minuty przed końcem dogonił GKS i wyszedł na jednopunktowe prowadzenie, które natychmiast odebrał Dawid Słupiński. Do piłki dochodzi Michael Hicks i w ciągu dziesięciu sekund zdobywa pięć punktów dając ogromne szanse swojej drużynie na drugie zwycięstwo. Niespełna pół minuty do końca na tablicy wyników i Michał Jankowski trafia za trzy punkty. Błąd zawodnika AZS i sędzia gwiżdże faul techniczny. Pewnie na linii Marcin Kowalewski, piłka z autu dla tyszan i przypomina o sobie Michał Jankowski trafiając kolejną trójkę. Ostatnie dwadzieścia sekund to już  mądra i rozsądna gra GKS i chociaż akademicy trafili jeszcze za trzy to wysoka skuteczność z linii osobistych pozwoliła tyszanom utrzymać czteropunktowe prowadzenie do końcowej syreny.
- przede wszystkim chciałby podziękować chłopakom za determinację, zaangażowanie i wolę zwycięstwa w obu meczach. Myślę, że te wszystkie mecze będą takie zacięte bo są to zespoły ataku. Wczoraj było to po ich stronie po wielu naszych błędach rzucili nam dziewięć trójek w pierwszej kwarcie co jest nieprawdopodobnie niebywałe ale pozwoliliśmy na to. Pokazaliśmy charakter i doszliśmy ich. Jednak po przerwie sytuacja się powtórzyła i drugi raz gospodarze już nie wypuścili tego prowadzenia i wygrali zasłużenie. Dzisiaj cały mecz my prowadziliśmy z kilkoma problemami, lepiej dzieliliśmy się piłką i wyprowadzaliśmy strzelców na pozycję dlatego zwycięstwo po naszej stronie. Ta seria będzie tak wyglądała i miejmy nadzieje, że skończy się szczęśliwie dla nas - powiedział po meczu drugi trener Wojciech Jagiełka. GKS wygrywa ostatecznie 90:94 i wyrównuje stan rywalizacji na 1:1. Teraz gra przenosi się do Tychów. Obydwa mecze w najbliższy weekend o 18.00

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - GKS Tychy 90:94 (28:27, 13:24, 22:16, 27:27)

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Hicks 22 (2), Pełka 21 (5), Dłuski 13, Nowakowski 12, Załucki J. 10 (2), Malczyk 8 (2), Renkiel 2, Baran 2.

GKS Tychy - Kowalewski 23 (4), Małgorzaciak 17 (5), Jankowski 17 (4), Słupiński 13 (1), Kulon 12 (2), Szymczak 8 (1), Deja 4.