Sobota dla Krakowa!

sobota, 14 kwietnia 2018 18:57
Jarosław Danielak
Po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu tyszanie przegrywają R8 Kraków 91:85.

Oba zespoły rozpoczęły mecz bez swoich kluczowych graczy. Za przewinienia techniczne pauzował Michael Hicks oraz Michał Jankowski z GKS Tychy. Wydawoło się, że najbardziej wyrównana para play off stworzy zacięte i wyrównane widowisko jednak pierwsza kwarta wskazywała na pożarcie GKS. Wygrana kwarta 30:13 zwiastowała srogą przegraną tyszan. Jednak dorobek 27 punktów był wynikiem rzutów za trzy punkty krakusów. Gospodarze w żaden sposób nie potrafili znaleźć sposobu na punkty spod kosza. W drugiej kwarcie tyszanie wyciągnęli wnioski z pierwszych dziesięciu minut i nie było już przyzwolenia dla krakowian na rzuty z dystansu. Akademicy nadal nie mogli znaleźć sposobu na GKS. Tyszanie nadal solidnie powiększali swoje konto punktowe doganiając głównie za sprawą Filipa Małgorzaciaka krakusów na minutę przed przerwą 41:42. Niemożliwe stało się faktem. Pomimo, że za sprawą rzutów osobistych to AZS schodził do szatni prowadząc 45 :42 to można było mieć wrażenie, że GKS ma już mecz pod kontrolą i ruszy za ciosem. Jednak nic bardziej mylnego. Po przerwie koszmar z pierwszej kwarty powrócił. Sześć trójek w pięć minut i akademicy prowadzą 15 punktami. Kto interesuje się więcej koszykówką wie, że taki zespół jak R8 Kraków drugi raz takiej przewagi nie odda. Do pogoni za wynikiem włączył się Damian Szymczak. GKS gromadził stopniowo punkty, gospodarze już nie byli tak skuteczni z dystansu i w ostatniej minucie przewaga zmalała do 4 punktów. AZS mądrze jednak rozegrał ostatnie chwile meczu i ostatecznie wygrywa 91:85 i otwiera stan rywalizacji na 1:0. Dzisiaj mecz nr 2 o godzinie 17.00.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - GKS Tychy 91:85 (30:13, 15:29, 30:18, 16:25)

R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Dłuski 19 (2), Załucki J. 18 (5), Nowakowski 15 (3), Pełka 15 (1), Malczyk 9 (3), Baran 7 (1), Załucki A. 3 (1), Stalicki 3, Renkiel 2.

GKS Tychy - Małgorzaciak 25 (5), Szymczak 18 (1), Słupiński 12 (1), Hałas 9 (1), Kulon 9 (1), Kowalewski 6 (1), Deja 6.