Bez niespodzianki!

niedziela, 8 kwietnia 2018 20:15
Michał Giel
Sensacji nie było. Tyszanie wygrywają w Inowrocławiu i tym samy Noteć spada do drugiej ligi.

Pomimo, że to gospodarze prowadzili przez pierwsze pół kwarty to tyszanie nie zamierzali nawet przez chwilę odpuszczać meczu. Dobrze zaczął mecz Marcin Kowalewski, kilka trójek stałych strzelców GKS i Noteci nie udało się utrzymać prowadzenie, które objęli tyszanie nie oddając do końca meczu. Druga kwarta to kolejne powiększanie przewagi przez tyskich koszykarzy. Nawet pierwsze cztery minuty z tylko jedną trójką Michała Jankowskiego nie pozwoliły gospodarzom nawet marzyć o odwróceniu wyniku. Skutecznie wykonywane rzuty osobiste, efektowny wsad Jankesa, do gry włączył się Damian Szymczak i przewaga GKS wzrasta do przerwy w postaci szesnastu punktów. Po przerwie Noteć podjęła jeszcze próbę odrobienia strat jednak kwarta, która należała do Norberta Kulona i Filipa Małgorzaciaka zakończyła się remisem 20:20. Ostatnia odsłona to już tylko oczekiwanie na końcową syrenę i przegląd wyników z innych boisk. Rozluźnienie w szeregach GKS spowodowało liczne straty zwłaszcza w pierwszych czterech minutach, co skrzętnie wykorzystali gospodarze zbliżając się do tyszan na pięć punktów. Przerwy na żądanie nie przynosiły efektów w postaci punktów. Jednak rozważnie rozegrane ostatnie minuty w obronie pozwoliły szczęśliwie dowieźć zwycięstwo do końca 72:78. Tyszanie wskoczyli tym samym na piąte miejsce i w pierwszej rundzie play off zmierzą się z R8 Kraków. Noteć drugi rok z rzędu spada do drugiej ligi. Pierwsze mecze play off i play out już w najbliższy weekend.

KSK Noteć Inowrocław - GKS Tychy 72:78 (22:26, 12:24, 20:20, 18:8)
KSK Noteć Inowrocław - Michalski 14 (3), Szczepanik 12 (1), Żurawski 12, Paul 10, Małecki 8 (2), Marciniak 5 (1), Filipiak 5 (1), Lisewski 2, Maciejewski 2, Sroczyński 2.
GKS Tychy - Małgorzaciak 18 (4), Kowalewski 11, Szymczak 10, Jankowski 10 (2), Kulon 9, Słupiński 6, Fenrych 5, Deja 5 (1), Majka 4.