Setka na przełamanie!

sobota, 24 lutego 2018 21:22
Jarosław Danielak
Tyszanie przełamali złą passę porażek z Sokołem we własnej hali. Na pochwałę zasługuje styl w jakim to zrobili aplikując Łańcutowi ponad sto punktów.

Tylko przez pierwsze sekundy prowadzili goście w tyskiej hali do momentu kiedy Michał Jankowski odpalił pierwszą trójkę. Był to jednocześnie sygnał, że w końcu Sokół wyjedzie z Tychów pokonany. Z akcji na akcję Łańcut w żaden sposób nie potrafił zatrzymać coraz bardziej rozpędzającego się GKS. Tyszanie punktowali w każdej akcji. Mało gościnny był Michał Jankowski karcąc w pierwszej kwarcie przyjezdnych kilkoma trójkami co dało wynik 38:27. Do Michała dołączyli Marcin Kowalewski i Filip Małgorzaciak pokazując swoje umiejętności zza linii trzech punktów. Tyscy kibice czuli się jak na meczu gwiazd amerykańskiej ligi koszykówki patrząc na wynik do przerwy 61:49. W drugiej połowie tyszanie nie zwalniali tempa. W dobrym stylu prowadził grę Norbert Kulon obsługując wysokich graczy Dawida Słupińskiego i Tomasza Deję, których gra również zachwyciła tyską publiczność. Nadal dobrze ustawiony celownik miał Filip Małgorzaciak zbliżając wynik do setki. Prawie dwadzieścia punktów przewagi GKS przed czwartą kwartą zwiastowało pierwsze zwycięstwo z Łańcutem we własnej hali. Pozostało tylko pytanie jakich rozmiarów i czy pęknie setka. Pomimo wprowadzenia młodych zawodników wynik nadal szedł w górę. Trójki Marcina Kowalewskiego i Norberta Kulona wprawiły w euforię tyską publiczność a ten który otworzył worek z punktami przypieczętował sto punktów dla GKS. Tyszanie wygrywają ostatecznie z Łańcutem 104:83.
- dopiero dzisiaj uświadomiłem sobie, że jeszcze nigdy nie udało się wygrać w Tychach z Łańcutem. Jest nam bardzo miło i cieszymy się, że udało się przełamać złą passę, kontynuujemy marsz w górę tabeli, mamy super serię od początku tego roku i mam nadzieję, że będziemy ją nadal kontynuować. Może końcowy wynik pokazuje, że Łańcut nie stawił dzisiaj oporu jednak koncentracja była dzisiaj kluczowa. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, zaczęliśmy dobrze mecz co nas uskrzydliło i kontynuowaliśmy to przez cztery kwarty co widać na tablicy - powiedział po meczu Marcin Kowalewski. Teraz czeka tyszan seria meczów na wyjeździe bo aż cztery weekendy. W międzyczasie zaplanowaną koszykarską środę 21 marca i to wtedy tyszanie zagrają u siebie z Nysą Kłodzko.

GKS Tychy - Sokół Łańcut 104:83 (38:27, 23:22, 24:17, 19:17)
GKS Tychy - Małgorzaciak 26 (5), Jankowski 23 (5), Kowalewski 15 (3), Kulon 12 (2), Deja 12 (2), Słupiński 10, Szymczak 6.
Sokół Łańcut - Włodarczyk 20 (2), Zywert M. 16 (2), Kulikowski 13, Klima 11 (1), Zywert K. 9 (1), Parszewski 8 (1), Warszawski 6.