Zwycięstwo po dogrywce!

sobota, 27 stycznia 2018 19:04
Jarosław Danielak
Tyszanie gonili wynik przez czterdzieści minut i doprowadzili do dogrywki, w której pokazali kto zasługuje na zwycięstwo.

Hala sportowa Biofarmu Poznań to trudny teren. Przekonały się o tym drużyny z czołówki jak Polfarmex Kutno czy Polonia Leszno, która jedną z dwóch porażek w tym sezonie odniosła właśnie w Poznaniu. Wiedzieli o tym koszykarze GKS i przygotowali się na ostrą walkę od pierwszych minut spotkania. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana, dobrze wszedł w mecz Norbert Kulon punktując i asystując w kilku akcjach. Siedziała trójka Michałowi Jankowskiemu jednak pomimo prowadzenia tyszan sześcioma punktami gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 25:25. Jak ciężkie będzie to spotkanie pokazała kwarta druga gdzie poza trójką Damiana Szymczaka tyszanie zdobywali punkty jedynie z linii rzutów wolnych. Sześciopunktowe prowadzenie Biofarmu do przerwy wskazywało, że druga połowa przyniesie jeszcze więcej emocji. Po wyjściu z szatni dwoił się i troił Norbert Kulon oraz Damian Szymczak, który nie zapomniał jak się gra na swoim terenie. Jednak nie wystarczyło to na odrobienie straty sprzed przerwy. Fatalnie czwartą kwartę rozpoczęli tyszanie. Straty, brak punktów przez pierwsze trzy minuty i rosnąca przewaga Biofarmu zmusiły trenera Tomasza Jagiełkę do przerwy na żądanie. Dwanaście punktów przewagi w połowie kwarty oznaczało, że jeżeli tyszanie chcą odmienić losy meczu muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Gospodarze bardzo szybko złapali pięć fauli co bardzo skutecznie wykorzystywali tyscy koszykarze. Na minutę przed końcem po trójce Michała Jankowskiego przewaga gości stopniała do czterech oczek. Fatalnie końcówkę rozegrał najlepiej dysponowany w tym dniu Jakub Fiszer co wykorzystali Dawid Słupiński i Damian Szymczak na dziewiętnaście sekund przed końcem. Drużyny miały jeszcze po jednej szansie na zwycięstwo jednak końcowa syrena oznajmiła dogrywkę 82:82. Tyszanie wiedzieli, że takiej szansy nie mogą oddać. Gospodarze istnieli tylko przez pierwsze dwie minuty. Rewelacyjnie i bardzo mądrze w obronie grali tyscy koszykarze co oznaczało, że Biofarm nie zdobył już żadnych punktów do końca spotkania. Skutecznie w tyskim zespole grał Norbert Kulon zdobywając w tym czasie sześć punktów i z taką przewagą odniósł GKS zwycięstwo w Poznaniu 87:93. Teraz czeka pierwszoligowców kolejka w środę. Tyszanie gościć będą we własnej hali SKK Siedlce. Początek meczu o godzinie 19.00.

Biofarm Basket Poznań - GKS Tychy 87:93 (25:25, 21:15, 19:20, 22:33)
Biofarm Basket Poznań - Fiszer 17, Kurpisz 12 (2), Wieloch 12 (1), Struski 12, Konopatzki 10 (2), Metelski 10, Gruszczyński 5 (1), Samsonowicz 4 (1), Smorawiński 3 (1), Czyż 2.
GKS Tychy - Kulon 23 (2), Szymczak 21 (2), Jankowski 18 (4), Słupiński 13, Kowalewski 9, Małgorzaciak 7 (1), Deja 2.