Dublet z Siarką!

sobota, 6 stycznia 2018 20:55
Michał Giel
Tyszanie powtórzyli wynik z inauguracji sezonu i pokonali Siarkę Tarnobrzeg po raz drugi 91:70.

Mecz od początku układał się pod dyktando GKS. Już w pierwszej kwarcie Marcin Kowalewski wzmocnił swoją kandydaturę na sportowca roku w Tychach punktując w wielu akcjach. Do dobrej formy przyzwyczaił nas Dawid Słupiński karcąc wielokrotnie Siarkę spod kosza. Pomimo, że szwankowała najsilniejsza broń tyszan w postaci trójek (4/14) to i tak prawie trzydzieści punktów w kwarcie zasługuje na brawa, których nie brakowało w świąteczny wieczór. Goście tylko za sprawą Szymona Długosza utrzymali bezpieczną przewagę do tyszan schodząc na przerwę z sześciopunktową stratą. Po wyjściu z szatni nadal widać było kontrolowaną grę GKS. Dobrze dzielił piłkę swoim kolegom Norbert Kulon (9) i Damian Szymczak. Kilka trójek Filipa Małgorzaciaka i Michała Jankowskiego dały szansę na poprawę w tym elemencie jednak podobny bilans do pierwszej połowy (5/14) rozwiał wszelkie nadzieje. Jednak nadal dobrze spisywała się obrona GKS, dobra gra wysokich graczy, rzuty osobiste na wysokim procencie i dwanaście punktów przed czwartą kwartą dawały większe szanse na zwycięstwo gospodarzy. Dwadzieścia sześć punktów prowadzenia GKS na dwie minuty przed końcem kwarty dały trenerowi Tomaszowi Jagiełce możliwość wprowadzenia młodych graczy. Ostatecznie tyszanie po trochę nerwowym ale dobrym meczu pokonują Siarkę 91:70.
- koledzy świetnie asystowali, spod dziury wszystko wpadało, odważna gra pod koszem, świetnie przepracowałem z Radkiem te dwa tygodnie, chylę mu czoła bo dobrze przygotował mnie fizycznie przeciwko takim rywalom jak Niedźwiecki. Cały zespół był świetnie przygotowany co było widać po statystykach bo wszyscy mieliśmy siły na czterdzieści minut. Trochę nerwowości było i nigdy nie będzie idealnie bo niema takiej drużyny, która nie popełni błędów, jednak pewnie pokonaliśmy Siarkę niż w pierwszej kolejce a to daje światło na przyszłość - powiedział po meczu Dawid Słupiński. Teraz czeka tyszan wyjazd do Prudnika gdzie nie będzie łatwo.

GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:70 (29:21, 21:23, 24:18, 17:8)
GKS Tychy - Słupiński 22, Kowalewski 18 (2), Szymczak 14 (1), Jankowski 12 (2), Małgorzaciak 11 (3), Deja 7 (1), Fenrych 3, Hałas 2, Kulon 2.
Siarka Tarnobrzeg - Długosz 18, Nowicki 12 (1), Stanios 11, Sewioł 8, Niedźwiecki 7 (1), Czyżnielewski 6 (1), Pabianek 4, Pawełek 3 (1), Gazarkiewicz 1.

sobota, 6 stycznia 2018

18. kolejka I ligi: Opinia Marcina Kowalewskiego i skrót meczu GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:70