Kutno za silne dla GKS!

sobota, 2 grudnia 2017 20:53
Michał Giel
Nie sprostali tyszanie drużynie z Kutna. Spadkowicz z ekstraklasy udzielił naszym koszykarzom srogiej lekcji koszykówki.

Już przed meczem wiadomo było, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Kutno spisujące się do tej pory bardzo dobrze zanotowało dwie porażki z rzędu. Na rozgrzewce widać już było, że są mocno skoncentrowani i wściekli za poprzednie wpadki. Tyszanie z myślą, że trudne chwile mają już za sobą chcieli wykorzystać kolejny atut własnego parkietu. Pierwsza kwarta zwiastowała, że będzie to wyrównana walka po obu stronach boiska. Jednak więcej determinacji posiadali goście. Z każdą kolejną akcją oddalali się od tyszan, którzy w żaden sposób nie umieli odpalić swojej najsilniejszej broni jaką są rzuty za trzy (9/28). Do tego doszło mnóstwo błędów w obronie, liczne straty, złe decyzje w ataku, brak dyscypliny gry spowodowały, że Kutno do przerwy prowadziło dwudziestoma punktami. Z opuszczonymi głowami schodzili tyszanie do szatni. Z grą jaką prezentowali w pierwszej połowie nie było mowy o dogonieniu rozpędzonego Kutna. Zespół Polfarmexu z kilkoma klasowymi i doświadczonymi graczami grającymi mądrze i skutecznie, konsekwentnie utrzymywał swoją przewagę w drugiej połowie meczu. Tyszanie kilkoma zrywami próbowali zniwelować stratę jednak goście natychmiast odpowiadali celną akcją. Obrona GKS funkcjonowała fatalnie i pomimo kilku ciekawych akcji i trójek Filipa Małgorzaciaka nie można było nawet marzyć o zwycięstwie. Tyszanie ostatecznie przegrywają po chyba najsłabszym swoim meczu w tym sezonie 80:93. Teraz czeka pierwszoligowców intensywny tydzień bo na środę zaplanowano czternastą kolejkę. GKS wyjeżdża do Kłodzka na mecz z Nysą.

GKS Tychy - Polfarmex Kutno 80:93 (19:22, 14:31, 21:18, 26:22)
GKS Tychy - Małgorzaciak 21 (5), Słupiński 15, Jankowski 13 (3), Szymczak 10, Kulon 10, Deja 4, Nowerski 4, Kowalewski 3 (1).
Polfarmex Kutno - Zębski 16, Szwed 15, Tradecki 14 (4), Sobczak 13 (1), Adamczewski 12 (3), Kobus 11 (3), Wojdyła 7 (1), Marek 5.