Kolejne zwycięstwo!

sobota, 25 listopada 2017 21:13
Jarosław Danielak
Na właściwe tory wrócili tyscy koszykarze i wygrali we własnej hali z Astorią Bydgoszcz.

Druga z czterech sobót pod rząd na własnym parkiecie zakończyła się sukcesem GKS. Tyszanie pokonali Astorię Bydgoszcz jednak cały mecz musieli być bardzo skoncentrowani bo przeciwnik nawet na chwilę nie pozwolił odskoczyć na bezpieczną przewagę. Sygnał do ataku dał Filip Małgorzaciak pięcioma punktami, do tego włączył się Damian Szymczak i Marcin Kowalewski co dało komfortową przewagę w postaci dziewięciu punktów po pierwszej kwarcie. Utrzymać ten wynik nie było łatwo bo goście rzucili się do odrabiania strat z dużą skutecznością. Duet Michał Jankowski i Damian Szymczak skutecznie odpowiadali na ataki gości. Jednak trzy trójki z rzędu Pawła Śpicy w ciągu niespełna minuty dały tyszanom wyraźny sygnał, że po przerwie czeka ich naprawdę ciężkie zadanie. Astoria odrobiła kilka punktów i z nadzieją na zwycięstwo schodziła do szatni. Po przerwie Bydgoszczanie nie tracili czasu i błyskawicznie odrobili kilka punktów co dało im minimalne prowadzenie. Trener Tomasz Jagiełka jednak mógł liczyć na wszystkich swoich podstawowych zawodników, do tego dobrze grę prowadził Norbert Kulon asystując kilkukrotnie wysokim graczom. Efektowny wsad pokazał Tomasz Deja oraz trzy punkty dorzucił Michał Jankowski w ostatnich sekundach odzyskując przewagę GKS. Ostatnia odsłona to koncertowa gra tyszan. Nadal błyszczy Damian Szymczak, do dobrej formy dochodzi Dawid Słupiński oraz wysoka skuteczność na linii rzutów wolnych daje pewne zwycięstwo GKS Tychy nad Astorią 103:94.
- zagraliśmy dzisiaj dobry basket zwłaszcza w drugiej połowie, musimy nadal pracować nad obroną bo ilość punktów jaką nam Astorią zafundowała we własnej hali nie zadowala przed następnymi meczami. Bydgoszcz to zespół wyrównany pod względem warunków fizycznych więc były problemy z kryciem Teraz pracujemy ciężko cały tydzień, nie podnosimy wysoko głów bo czeka nas trudne spotkanie z Kutnem - powiedział po meczu Damian Szymczak.
Teraz czekają kibiców kolejne dwie soboty przy Piłsudskiego, gdzie będą chcieli widzieć swoich zawodników na tak wysokiej skuteczności.

GKS Tychy - Enea Astoria Bydgoszcz 103:94 (29:20, 22:27, 22:21, 30:26)

GKS Tychy - Szymczak 23 (1), Jankowski 19 (3), Kulon 15 (3), Kowalewski 13 (1), Małgorzaciak 12 (2), Słupiński 12 (1), Deja 7 (1), Nowerski 2.
Enea Astoria Bydgoszcz - Grod 19 (1), Śpica 17 (5), Bierwagen 15 (1), Gospodarek 13 (2), Szyttenholm 9, Barszczyk 8 (1), Frąckiewicz 8, Pochocki 5.