Mocna Polonia!

sobota, 28 października 2017 20:23
Michał Giel
Srogiej lekcji koszykówki udzieliła Polonia Leszno tyskim koszykarzom. Czarny koń rozgrywek potwierdza, że jest mocny.

Trudno było przed spotkaniem wskazać faworyta meczu. Tyszanie w ubiegłym sezonie dwukrotnie pokonali Polonię i gry przedsezonowe też wypadły na ich korzyść jednak obecny bilans był bardzo podobny. Tak też układał się początek sobotniego meczu. Od pierwszego gwizdka gra była bardzo wyrównana. GKS konsekwentnie realizował swoje założenia taktyczne a Polonia odpowiadała na ataki myśląc o pierwszym zwycięstwie nad Tychami. Bardzo dobrze współpracował duet Norbert Kulon i Filip Małgorzaciak. W drużynie gości punktował Adam Kaczmarzyk. Kwarta zakończyła się prawie na remis co zapowiadało bardzo emocjonujący dalszy ciąg pojedynku. Do szóstej minuty drugiej kwarty tak też było. Później tyszanie stanęli na cztery minuty co wykorzystała Polonia głównie za sprawą rezerwowych i odskoczyła na siedemnaście punktów do przerwy. Sześćdziesiąt trzy punkty stracone we własnej hali do przerwy nie napawały optymizmem przed drugą odsłoną. Po wyjściu z szatni tyszanie zabrali się do odrabiania strat. Troił się Marcin Kowalewski jednak kilka trójek i rzuty osobiste nie wystarczały a Polonia nie miała zamiaru się położyć się na parkiecie odpowiadając tym samym. Liczne straty, brak pomysłu na Polonię i fatalna skuteczność spod kosza wprawiało we frustrację. Przed ostatnią jak się później okazało odsłoną meczu nadal na tablicy widniała siedemnastopunktowa strata GKS. Odwrócenie losów spotkania stało się wręcz niemożliwe. Tyszanom nadal brakowało pomysłu a Polonia jak natchniona z nawiązką chciała sobie odbić poprzednie porażki. Nie do zatrzymania był Kamil Chanas, który zdobył trzydzieści punktów dla Leszna i to za jego sprawą Polonia przekroczyła barierę stu punktów. Z opuszczonymi głowami schodzili z parkietu tyscy koszykarze i chyba z zawstydzeniem bo 108 punktów straconych we własnej hali to nie wypadek przy pracy. Polonia pierwszy raz wygrywa z GKS i to 85:108.
- nie pamiętam meczu kiedy straciliśmy we własnej hali tyle punktów. Mając ambicje walki o czołowe miejsca w tej lidze nie możemy przegrywać w takim stylu nawet z dobrym zespołem jakim niewątpliwie jest Polonia Leszno. Dużo analizowaliśmy graczy przeciwnika przed spotkaniem, znaliśmy ich mocne strony. Natomiast popełniliśmy wiele błędów w defensywie i stąd brały się punkty Kamila Chanasa i taki wynik na tablicy. Teraz jest solidny materiał do analizy i mamy o czym myśleć. Mam nadzieję, że będzie do dla nas zimny prysznic. Ta liga jest taka, że jak chce się coś ugrać to nie można liczyć tylko na dobry dzień w ataku i naprawdę musimy skupić się na lepszej pracy w obronie - powiedział po meczu kapitan zespołu Piotr Hałas. Teraz czekają pierwszoligowców ciężkie tygodnie bo w ciągu miesiąca rozegranych zostanie sześć kolejek.

GKS Tychy - Jamalex Polonia 1912 Leszno 85:108 (27:30, 19:33, 20:20, 19:25)
GKS Tychy - Kowalewski 21 (3), Małgorzaciak 18 (2), Kulon 14 (2), Hałas 11 (3), Nowerski 7, Szymczak 4, Słupiński 4, Musiał 3, Deja 2, Fenrych 1.
Jamalex Polonia 1912 Leszno - Chanas 30 (2), Sirijatowicz 15 (3), Trubacz 15 (3), Kaczmarzyk 14 (2), Kobel 9, Rostalski 8, Wrona 7, Sanny 6 (2), Milczyński 4.