Zgodnie z planem!

środa, 18 października 2017 19:58
Jarosław Danielak
Tyszanie choć z kłopotami to pewnie wygrywają w Siedlcach 90:97.

Tyszanie przyjechali do Siedlec po pewne punkty. Taki był plan bo SKK Siedlce zajmował ostatnią lokatę w tabeli. Jednak pauza w sobotę podczas czwartej kolejki dodała gospodarzom nieco świeżości.  Pierwsza kwarta bardzo wyrównana. Przypomniał o sobie Filip Małgorzaciak, który był głównym dostawcą punktów dla GKS. Jednak dobra końcówka Pawła Lewandowskiego dała prowadzenie SKK po pierwszej kwarcie. Gospodarze nawet nie myśleli go oddać do przerwy pomimo dobrej gry Dawida Słupińskiego i Norberta Kulona. Przewaga Siedlczan nieco wzrosła i do przerwy 53:45. Po wyjściu z szatni GKS ruszył do odrabiania strat. Gra zdecydowanie się poprawiła i trio Małgorzaciak, Słupiński i Kulon pokazało kto jest faworytem tego meczu kończąc trzecia kwartę 73:72. Tyszanie wrócili do gry. Czwarta kwarta jak się później okazało była najlepsza w wykonaniu GKS. Cały czas napędzał grę Norbert Kulon z czego korzystali Damian Szymczak i Marcin Kowalewski. Szybkie pięć fauli gospodarzy dawało skutecznie wykonywane rzuty osobiste co w efekcie przyniosło kolejne zwycięstwo dla tyszan 90:97. Teraz naszych koszykarzy czeka pauza podczas szóstej kolejki.

SKK Siedlce - GKS Tychy 90:97 (23:21, 30,24, 20:27, 17:25)

SKK Siedlce - Wróbel 19 (3), Sobiło 17 (4), Lewandowski 14 (3), Rajewicz 11, Król 11, Czosnowski 7, Migała 6, Obarek 3, Nędzi 2.
GKS Tychy - Małgorzaciak 21 (3), Kulon 19 (3), Kowalewski 18 (1), Słupiński 13, Nowerski 10, Szymczak 8 (1), Hałas 4, deja 4.