Zwycięstwo nad Basketem!

sobota, 14 października 2017 19:22
Martyna Gil
Po bardzo trudnym spotkaniu GKS Tychy pokonuje Biofarm Basket Poznań 95:91.

Jak się można było spodziewać spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Chociaż pierwszą kwartę wygrali tyszanie głównie za sprawą Marcina Kowalewskiego to zespół z Poznania nie położył się na parkiecie. Piętnastopunktowa przewaga GKS nie przestraszyła przyjezdnych i w drugiej kwarcie ruszyli do odrabiania strat za sprawą Tomasza Smorawińskiego. W tyskim zespole dobrą kwartę rozgrywał Damian Szymczak. Przyjezdni z Poznania odrobili część strat i na przerwę schodzili z wynikiem 49:43. Goście poczuli szansę odwrócenia losów meczu i na druga połowę wyszli mocno zmotywowani. Gra zaczęła układać się pod dyktando przyjezdnych, kwestią czasu było wyjście na prowadzenie Basketu. Skutecznie pomagali im w tym tyszanie w postaci licznych strat i braku skuteczności. Filip Struski i Jakub Fiszer skutecznie wykorzystywali swoje rzuty. Sytuacja się odwróciła. To Poznań wyszedł na dwunastopunktowe prowadzenie i to miejscowi musieli teraz odrabiać straty. Jednak mieli na to tylko jedną kwartę. Sprawy w swoje ręce wziął Norbert Kulon i Marcin Kowalewski. Dobrą kwartę rozgrywał Dawid Słupiński i za sprawą tej trójki na dwie minuty przed końcem kwarty na tablicy widniał remis. Pięć fauli przyjezdnych dawały tyszanom możliwość rzutów osobistych w końcówce, które wykonywali skutecznie w stu procentach. Ostatecznie GKS wygrywa 95:91. Teraz czeka pierwszoligowców koszykarska środa. Tyszanie wyjeżdżają do Siedlec.

GKS Tychy - Biofarm Basket Poznań 95:91 (31:16, 18:27, 11:29, 35:19)
GKS Tychy - Kowalewski 24 (4), Kulon 19 (1), Szymczak 18 (1), Słupiński 17, Małgorzaciak 12 (1), Nowerski 4, Hałas 1.
Biofarm Basket Poznań - Fiszer 21 (3), Kurpisz 20 (1), Struski 12 (2), Smorawiński 10 (1), Gruszczyński 8 (1), Samsonowicz 6, Tomaszewski 4, Bręk 4, Metelski 4, Czyż 2.