Pierwsza porażka!

sobota, 7 października 2017 20:58
Jarosław Danielak
Nie udało się koszykarzom GKS Tychy przywieźć kompletu punktów. Tyszanie przegrywają w Kołobrzegu 89:81.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego scenariusza. Tyszanie bardzo dobrze rozpoczęli mecz, Norbert Kulon w dobrym tempie prowadził grę punktując wielokrotnie w akcjach. Gospodarze próbowali odpowiadać na te ataki ale dwie trójki z rzędu Marcina Kowalewskiego spowodowały, że to tyszanie nadal prowadzili w kwarcie wygrywając ją 16:22. Wydawało się, że wszystko idzie po myśli GKS jednak druga kwarta była, jak się później okazało, przełomowa w losach meczu. Fatalna skuteczność z każdej pozycji, liczne straty i faule, mnóstwo błędów w obronie i tylko siedem punktów w kwarcie postawiły tyszanom trudne zadanie na drugą połowę meczu. Przy stanie 33:29 rozpoczęła się druga odsłona meczu. Bardzo dobrą formę zaprezentował w drużynie Kotwicy Adrian Suliński, na którego tyszanie wielokrotnie nie mogli znaleźć sposobu. Do tego sztab trenerski nie mógł liczyć już na jednego z wysokich zawodników Patryka Nowerskiego, który uzyskał swój piąty faul. Dobra gra byłego zawodnika GKS Łukasza Bodycha spowodowała, że Kotwica zdobyła prawie trzydzieści punktów w kwarcie. Przewaga urosła do czternastu punktów i tyszanie musieli postawić wszystko na jedną kartę. Dobrze rozpoczął kwartę Marcin Kowalewski i głównie za jego sprawą tyszanie doszli Kotwicę na pięć punktów. GKS wrócił do gry i trener z Kołobrzegu musiał prosić o przerwę. Do końca kwarty pozostało jeszcze dużo czasu i odwrócenie losów meczu wydawało się bardzo realne. Jednak nadal szwankowała deska co z zimną krwią wykorzystywał Łukasz Bodych. Trener Tomasz Jagiełka grał praktycznie sześcioma graczami a najwięcej sił zachował na końcówkę Damian Szymczak, który kilkoma akcjami zniwelował stratę do Kotwicy. Gospodarze ostatecznie wygrywają 89:81 a GKS odnosi swoją pierwszą porażkę.

Energa Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 89:81 (16:22, 17:7, 29:19, 27:33)

Energa Kotwica Kołobrzeg - Suliński 20 (4), Dzierżak 13 (1), Bodych 13, Pawłowski 12 (2), Ryżek 12 (1), Neumann 8 (2), Przyborowski 8 (1), Grujić 3.
GKS Tychy - Kowalewski 21 (4), Małgorzaciak 16 (2), Szymczak 14 (1), Kulon 13 (1), Hałas 6 (1), Słupiński 4, Deja 3 (1), Nowerski 2, Musiał 2.