position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Inauguracja na setkę!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
sobota, 30 września 2017 22:15
autor: Jarosław Danielak
Michał Giel
Pierwszy mecz nowego sezonu we własnej hali tyszanie zagrali na sto procent pokonując wysoko Pogoń Prudnik 103:76.

Tylko wymarzyć mogli sobie kibice taką inaugurację sezonu w tyskiej hali sportowej i taki GKS chcieliby oglądać. Już w pierwszej akcji sygnał do ataku dał Marcin Kowalewski serwując prowadzenie, którego jak się później okazało, tyszanie nie oddali do końca. Pierwsza kwarta już pokazała, że tyski zespół jest w tym dniu bardzo dobrze dysponowany. Z każdą akcją przewaga rosła. Bardzo dobrze pod koszem prezentował się sprowadzony z Prudnika Patryk Nowerski. Goście mogli liczyć tylko na wiekowego Grzegorza Mordzaka, który zdobył w kwarcie 11 punktów dla swojego zespołu. Dziesięciopunktowa przewaga tyszan stawiała przed Pogonią trudne zadanie ponieważ w drużynie trenera Tomasza Jagiełki punktował każdy zawodnik, którego wprowadzał na boisko. W drużynie gości tym razem punktował Piotr Zieliński jednak i jemu nie udało się odrobić dziesięciopunktowego prowadzenia GKS do przerwy. Jeżeli ktoś myślał, że wizyta w szatni coś zmieni w losach meczu to był w błędzie. GKS rozkręcał się z akcji na akcję. W dobrym tempie prowadził grę Norbert Kulon z czego skutecznie korzystał Filip Małgorzaciak i Marcin Kowalewski. W końcówce kwarty dwie "trójki" Piotra Hałasa i Damiana Szymczaka zadały decydujący cios Pogoni w postaci dwudziestopunktowej przewagi. Dla tyszan była to woda na młyn, goście natomiast wiedzieli już, że porażka w tym dniu jest nieunikniona. Pierwsze minuty czwartej kwarty to skuteczna gra Damiana Szymczaka. Przewaga rosła a GKS grał jakby ciągle było mało. Najlepiej punktujący w tym dniu Filip Małgorzaciak co chwilę karcił gości rzutami za trzy punkty. Dołączył się do tego Piotr Hałas i sztab szkoleniowy mógł pozwolić sobie na wprowadzenie najmłodszych graczy. Wychowankowie tyskiego MOSM pokazali, że ich obecność na parkiecie to nie tylko odpoczynek podstawowych graczy ale przydatność dla zespołu. Tyska publiczność długo nie musiała czekać na "setkę" przy Piłsudskiego. GKS po rewelacyjnym meczu wygrywa z Pogonią Prudnik 103:76.
- spotkanie tylko z pozoru było łatwe, z początku ciężko nam było ruszyć jednak pod koniec pierwszej kwarty zagraliśmy swój najlepszy ofens, graliśmy szybko kontrą i udało nam się przełamać Pogoń. Debiut uważam za udany, wygraliśmy spotkanie i to jest najważniejsze. Statystyki indywidualne nie są istotne, zagrali wszyscy i każdy pokazał się  z dobrej strony. Byłem zaskoczony frekwencją, przyszło dużo ludzi i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz więcej a my będziemy przekonywać dobrą grą żeby kibice przychodzili liczniej. Nie spoczywamy teraz na laurach bo zawsze jest coś do poprawy, chcemy grać coraz lepiej, docieramy się bo sparingi nie były udane dla nas. Jednak jesteśmy grupą doświadczonych gości i na pewno będziemy grać o wysokie cele - powiedział po meczu rozgrywający GKS Norbert Kulon.
Teraz czeka tyszan daleki wyjazd nad morze do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą.
 

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 103:76 (29:20, 20:19, 25:19, 29:18)
GKS Tychy - Małgorzaciak 24 (5), Kowalewski 14, Hałas 13, Kulon 12 (2), Szymczak 11 (1), Słupiński 11, Nowerski 8, Usendiah 7 (1), Musiał 2, Deja 1.
Pogoń Prudnik - Prostak 21 (5), Zieliński 21, Mordzak 13, Bogdanowicz 8 (2), Czyżewski 6, Wielechowski 4, Krajniewski 2, Krawiec 1.


Zobacz galerię zdjęć!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Spójnia Stargard 56
2. Jamalex Polonia 1912 Leszno 51
3. Polfarmex Kutno 49
4. R8 Basket AZS Politechnika Kraków 49
5. Sokół Łańcut 48
6. GKS Tychy 47
7. WKS Śląsk Wrocław 45
8. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 44
9. Enea Astoria Bydgoszcz 43
10. Biofarm Basket Poznań 43
11. Siarka Tarnobrzeg 41
12. Pogoń Prudnik 41
13. Energa Kotwica Kołobrzeg 40
14. Zetkama Doral Nysa Kłodzko 38
15. KK Warszawa 36
16. SKK Siedlce 35
17. KSK Noteć Inowrocław 35
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 102:79
środa, 21 marca 2018


GKS Tychy TV

18. kolejka I ligi: Opinia Marcina Kowalewskiego i skrót meczu GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:70


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies