position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Inauguracja na setkę!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
sobota, 30 września 2017 22:15
autor: Jarosław Danielak
Michał Giel
Pierwszy mecz nowego sezonu we własnej hali tyszanie zagrali na sto procent pokonując wysoko Pogoń Prudnik 103:76.

Tylko wymarzyć mogli sobie kibice taką inaugurację sezonu w tyskiej hali sportowej i taki GKS chcieliby oglądać. Już w pierwszej akcji sygnał do ataku dał Marcin Kowalewski serwując prowadzenie, którego jak się później okazało, tyszanie nie oddali do końca. Pierwsza kwarta już pokazała, że tyski zespół jest w tym dniu bardzo dobrze dysponowany. Z każdą akcją przewaga rosła. Bardzo dobrze pod koszem prezentował się sprowadzony z Prudnika Patryk Nowerski. Goście mogli liczyć tylko na wiekowego Grzegorza Mordzaka, który zdobył w kwarcie 11 punktów dla swojego zespołu. Dziesięciopunktowa przewaga tyszan stawiała przed Pogonią trudne zadanie ponieważ w drużynie trenera Tomasza Jagiełki punktował każdy zawodnik, którego wprowadzał na boisko. W drużynie gości tym razem punktował Piotr Zieliński jednak i jemu nie udało się odrobić dziesięciopunktowego prowadzenia GKS do przerwy. Jeżeli ktoś myślał, że wizyta w szatni coś zmieni w losach meczu to był w błędzie. GKS rozkręcał się z akcji na akcję. W dobrym tempie prowadził grę Norbert Kulon z czego skutecznie korzystał Filip Małgorzaciak i Marcin Kowalewski. W końcówce kwarty dwie "trójki" Piotra Hałasa i Damiana Szymczaka zadały decydujący cios Pogoni w postaci dwudziestopunktowej przewagi. Dla tyszan była to woda na młyn, goście natomiast wiedzieli już, że porażka w tym dniu jest nieunikniona. Pierwsze minuty czwartej kwarty to skuteczna gra Damiana Szymczaka. Przewaga rosła a GKS grał jakby ciągle było mało. Najlepiej punktujący w tym dniu Filip Małgorzaciak co chwilę karcił gości rzutami za trzy punkty. Dołączył się do tego Piotr Hałas i sztab szkoleniowy mógł pozwolić sobie na wprowadzenie najmłodszych graczy. Wychowankowie tyskiego MOSM pokazali, że ich obecność na parkiecie to nie tylko odpoczynek podstawowych graczy ale przydatność dla zespołu. Tyska publiczność długo nie musiała czekać na "setkę" przy Piłsudskiego. GKS po rewelacyjnym meczu wygrywa z Pogonią Prudnik 103:76.
- spotkanie tylko z pozoru było łatwe, z początku ciężko nam było ruszyć jednak pod koniec pierwszej kwarty zagraliśmy swój najlepszy ofens, graliśmy szybko kontrą i udało nam się przełamać Pogoń. Debiut uważam za udany, wygraliśmy spotkanie i to jest najważniejsze. Statystyki indywidualne nie są istotne, zagrali wszyscy i każdy pokazał się  z dobrej strony. Byłem zaskoczony frekwencją, przyszło dużo ludzi i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz więcej a my będziemy przekonywać dobrą grą żeby kibice przychodzili liczniej. Nie spoczywamy teraz na laurach bo zawsze jest coś do poprawy, chcemy grać coraz lepiej, docieramy się bo sparingi nie były udane dla nas. Jednak jesteśmy grupą doświadczonych gości i na pewno będziemy grać o wysokie cele - powiedział po meczu rozgrywający GKS Norbert Kulon.
Teraz czeka tyszan daleki wyjazd nad morze do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą.
 

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 103:76 (29:20, 20:19, 25:19, 29:18)
GKS Tychy - Małgorzaciak 24 (5), Kowalewski 14, Hałas 13, Kulon 12 (2), Szymczak 11 (1), Słupiński 11, Nowerski 8, Usendiah 7 (1), Musiał 2, Deja 1.
Pogoń Prudnik - Prostak 21 (5), Zieliński 21, Mordzak 13, Bogdanowicz 8 (2), Czyżewski 6, Wielechowski 4, Krajniewski 2, Krawiec 1.


Zobacz galerię zdjęć!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Spójnia Stargard 60
2. Jamalex Polonia 1912 Leszno 57
3. Sokół Łańcut 56
4. R8 Basket AZS Politechnika Kraków 54
5. Polfarmex Kutno 53
6. GKS Tychy 53
7. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 49
8. Biofarm Basket Poznań 49
9. Enea Astoria Bydgoszcz 47
10. WKS Śląsk Wrocław 47
11. Energa Kotwica Kołobrzeg 45
12. Siarka Tarnobrzeg 44
13. Pogoń Prudnik 43
14. Zetkama Doral Nysa Kłodzko 42
15. SKK Siedlce 40
16. KK Warszawa 39
17. KSK Noteć Inowrocław 38
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Spójnia Stargard 122:126
sobota, 5 maja 2018


GKS Tychy TV

1/2 play-off: Kulisy meczu GKS Tychy - Spójnia Stargard 122:126


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies