Zwycięstwo na inaugurację!

sobota, 23 września 2017 19:48
Jarosław Danielak
Po bardzo dobrym spotkaniu tyszanie wygrywają z Siarką Tarnobrzeg 72:81.

Od meczu ze spadkowiczem zaczęli tyszanie swoje zmagania pierwszoligowe w nowym sezonie. Jak można było wcześniej przypuszczać inauguracje rządzą się swoimi prawami i spotkanie nie będzie łatwe. Tak też się stało. Od początku rozgrywający kapitan Siarki Jakub Stanios narzucił szybkie tempo gry. Błyskawicznie przenosił piłkę na pole ataku penetrując strefę podkoszową lub karcąc tyszan rzutem za trzy punkty. GKS za każdym razem odpowiadał na te ataki jednak na trójki Staniosa długo nie mógł znaleźć lekarstwa. Kapitan gospodarzy pozostawiony bez krycia na obwodzie z zimną krwią aplikował trzy punkty dla swojego zespołu. Tyszanie chcąc dogonić pięciopunktową stratę bardzo szybko zmuszali miejscowych do piątego faulu drużyny co przekładało się skutecznie wykonywane rzuty osobiste (19/23)! Obrona Siarki w żaden sposób nie mogła poradzić sobie z dobrze dysponowanym w tym dniu Filipem Małgorzaciakiem. Jednak sześć trójek, ku zdziwieniu chyba wszystkich przybyłych do hali MOSiR, kapitana zespołu utrzymało przewagę Siarki do przerwy 49:40. Bez ostrych słów w szatni tyszanie wyjaśnili sobie błędy popełniane w pierwszej połowie, zostawili stres związany z pierwszą kolejką i z mocnym nastawieniem wyszli na drugą połowę. Siarka w dalszym ciągu prowadziła szybkie tempo gry co odpowiadał podopiecznym trenera Tomasza Jagiełki a jak się później okazało zabójcze dla miejscowych. Tyszanie wykorzystali zadyszkę siarki, która w połowie trzeciej kwarty wręcz stanęła na parkiecie zdobywając tylko w dwa punkty. Trener Jagiełka mógł liczyć na każdego zawodnika, którego wprowadził na boisko. GKS wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie. Mocno zmęczona Siarka nadal nie mogła zdobyć tyskiego kosza. Tyszanie spokojnie kontrolowali swoją przewagę i nie oddali jej do końca przerywając tym samym fatalną passę porażek na inaugurację. Teraz czeka ich kolejna lecz we własnej hali z Pogonią Prudnik.
- ciężkie spotkanie, bo są tu młodzi i waleczni chłopcy chcący pokazać, że potrafią grać w koszykówkę. Pokazali to w pierwszej połowie, Stanios się otworzył, wpadły mu dwa trzy pierwsze rzuty uwierzył w siebie i potem wpadało. Nie wiem czy miał mecz życia czy jakiś nasz błąd w obronie jednak to w drugiej połowie my doszliśmy do głosu, Siarce zabrakło sił, my dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i zwyciężyliśmy - powiedział po meczu Filip Małgorzaciak.

Siarka Tarnobrzeg - GKS Tychy 72:81 (26:21, 23:19, 13:29, 10:12)
Siarka Tarnobrzeg - Stanios 28 (8), Niedźwiedzki 15(1), Długosz 12, Gazarkiewicz 9 (1), Rypiński 5, Sewioł 2, Nowicki 1.
GKS Tychy - Małgorzaciak 21 (1), Słupiński 12, Szymczak 11 (1), Hałas 9 (1), Kowalewski 9 (1), Nowerski 9, Kulon 8, Usendiah 2.