Spójnia wygrywa rywalizację!

niedziela, 23 kwietnia 2017 10:04
Martyna Gil
Nie udało się wyjść na prowadzenie koszykarzom GKS w rywalizacji play off ze Spójnią Stargard w sobotę. Tyszanie przegrywają również w niedzielę.

Sobota: Spójnia Stargard - GKS Tychy 84:72 (18:21, 29:13, 19:20, 18:18)

Spójnia Stargard - Dymała 28, Śpica 14 (3), Pabian 10 (2), Janiak 10 (2), Pytyś 8, Raczyński 6 (2), Bodych 4, Fraś 3, Lewandowski 1.
GKS Tychy - Mazur 13, Zub 12 (2), Basiński 12 (1), Piechowicz 12, Kowalewski 11 (1), Barycz 9 (1), Deja 2, Zawadzki 1.

Niedziela: Spójnia Stargard - GKS Tychy 87:83 (22:27, 16:24, 23:18, 26:14)

Spójnia Stargard - Pabian 21 (2), Dymała 13 (1), Janiak 13 (1), Fraś 12, Śpica 11 (1), Lewandowski 7 (1), Pytyś 7, Raczyński 3 (1).
GKS Tychy - Kowalewski 23 (2), Piechowicz 15, Deja 11 (1), Basiński 10 (2), Barycz 7 (2), Zub 7 (1), Bzdyra 5 (1), Mazur 5.

Sobotnie spotkanie zaczęło się bardzo obiecująco dla GKS. Szybkie prowadzenie 2:12 wprawiło w osłupienie stargardzką publiczność. Hubert Mazur i  Radosław Basiński złapali swój rytm gry i konieczna była przerwa na żądanie. Skutek był natychmiastowy bo gospodarze zaczęli odrabiać straty za sprawą Marcina Dymały. Na początku drugiej kwarty  Spójnia wychodzi na prowadzenie ale kolejno trzy trójki odwracają losy meczu i trzynastopunktowe prowadzenie daje im komfort przed drugą połową. Druga odsłona meczu to już wyrównana gra obydwu zespołów. Tyszanie konsekwentnie próbowali odrobić stratę za sprawą Marcina Kowalewskiego, jednak Spójnia kontrolowała grę i utrzymała prowadzenie przed ostatnią kwartą. Ta część gry również nie przyniosła zmian w wyniku. Punktował Wojciech Zub i Marcin Kowalewski. Kilka oczek dorzucił Wojciech Barycz ale Spójnia zremisowała kwartę i dowiozła zwycięstwo do końca. Tyszanie chcąc upatrywać szansy ewentualnie w piątym meczu musieli wygrać w niedzielę i wyrównać stan rywalizacji. Początek spotkania jak zwykle udany w wykonaniu tyszan. Dobra gra Marcina Kowalewskiego i Marka Piechowicza pozwoliła kontrolować mecz na minimalnym prowadzeniu. Dwie straty w końcówce pierwszej kwarty dały pięciopunktową przewagę GKS. Kolejna odsłona to stopniowe zwiększanie tempa a zarazem prowadzenia za sprawą dziesięciu punktów Radosława Basińskiego. Spójnia nie mogła w żaden sposób zatrzymać tyszan czego efektem była trzynastopunktowa strata do przerwy. Po przerwie gospodarze nie rzucili się do gardeł przyjezdnym ale spokojnie drobnymi krokami zaczęli niwelować przewagę sprzed przerwy. Pomimo wyrównanej gry, ostatnie trzy minuty trzeciej kwarty nie przyniosły żadnej zdobyczy punktowej na konto GKS. Początek jak się okazało, ostatniej odsłony to nadal trwający kolejne trzy minuty przestój punktowy. Efektem tego było wyjście na prowadzenie Spójni. Tyszanie jednak skutecznie wykonują rzuty osobiste a trójka Wojciecha Zuba na czterdzieści sekund przed końcową syreną utwierdziły, że jeszcze wszystko możliwe. Jednak strata tyszan w ostatnich sekundach i punkty po kontrze Stargrdu dały zwycięstwo i awans Spójni do półfinału.
- nie chcę na gorąco komentować tego co się dzisiaj stało. Był to dla nas naprawdę trudny sezon. Nie zagraliśmy praktycznie ani jednego meczu w pełnym składzie. Dziękuję chłopakom za to, że zostawili dużo zdrowia na boisku. Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas - powiedział trener Tomasz Jagiełka.

niedziela, 9 kwietnia 2017

1/4 play off I ligi: Wypowiedź Marcina Kowalewskiego po meczu GKS Tychy - KS Spójnia Stargard 82:87