1:0 dla Spójni!

niedziela, 9 kwietnia 2017 14:20
Michał Giel
Niestety tyszanie przegrywają w pierwszym starciu ze Spójnią Stargard.

Pierwsze minuty meczu zespoły badały się wzajemnie. Jednak to Spójnia znalazła lekarstwo na skuteczną grę. Na zmianę ostrzeliwali kosz tyszan Marcin Dymała i Karol Pytyś. Spójnia bezlitośnie wykorzystywała błędy w obronie GKS-u, który w żaden sposób nie mógł złapać swojego stylu gry. Czternastopunktowa strata po pierwszej kwarcie nie napawała optymizmem. Na spokojną rozmowę wykorzystał przerwę trener Tomasz Jagiełka co przyniosło efekt. Gra tyszan zmieniła się diametralnie. Lepsza komunikacja w obronie, poprawa w ofensywie sprawiły, że w ciągu kilku akcji Spójnia złapała pięć fauli. Rzuty osobiste skutecznie wykonywał Wojciech Zub, do głosu doszedł Hubert Mazur z Markiem Piechowiczem i przewaga gości stopniowo malała. Kolejne przerwy na żądanie trenera Krzysztofa Koziorowicza nie przynosiły efektu. Dwie trójki Huberta Mazura w ciągu minuty, jedną dorzuca po chwili Tomasz Deja i na tablicy mamy remis. W ostatniej akcji przed końcową syreną szybkim atakiem Marek Piechowicz wyprowadza tyszan na prowadzenie i w lepszych nastrojach tyszanie schodzą do szatni. W tym momencie wydawało się, że najgorsze chwile tyszanie mają już za sobą. Po przerwie gra stała się bardziej wyrównana. W drużynie gości nie do zatrzymania był grający niegdyś w Tychach Marcin Dymała. W tyskim zespole brylował Marek Piechowicz z którym Spójnia nie umiała sobie poradzić. Jednak nie był to zespół z drugiej kwarty. Liczne straty Spójni nie przeszkodziły im na minimalne prowadzenie przed czwarta kwartą, która zaczęła się fatalnie dla GKS-u. Przez sześć minut tyszanie zdobyli tylko dwa punkty po akcji Wojciecha Zuba. Goście natomiast powiększali swoją przewagę za sprawą Marcina Dymały i Huberta Pabiana. Trener Tomasz Jagiełka nie miał już przerw na żądanie. Jednak skutecznie wykonywane rzuty osobiste, dobra gra Marka Piechowicza i trójka Radosława Basińskiego dały na minutę przed końcem tylko dwa punkty straty do gości. Jednak goście też byli skuteczni na linii rzutów wolnych. Konieczność szybkich rzutów w końcówce kwarty nie wyszła tyszanom i to Spójnia prowadzi po pierwszym dniu fazy play off 0:1. Dzisiaj o godzinie 19.00 starcie numer dwa.
- nie byliśmy tym samym zespołem co w końcówce sezonu zasadniczego bo to nie ten sam moment rozgrywek. Nie weszliśmy dobrze w mecz, potem udało się dogonić Spójnię jednak nie udało się jej przełamać. Strata 87 punktów wskazuje na błędy w obronie i tu bym się doszukiwał przyczyn porażki. Założenia przedmeczowe nie wszystkie nam wyszły ale są kolejne mecze, wyciągamy wnioski i powinno być dobrze - powiedział po meczu kapitan zespołu Tomasz Bzdyra.

GKS Tychy - KS Spójnia Stargard 82:87 (14:28, 31:15, 17:22, 20:22)

GKS Tychy - Piechowicz 25 (1), Mazur 21 (2), Kowalewski 9 (1), Basiński 8 (2), Deja 8 (1), Zub 7, Bzdyra 4.

Spójnia Stargard - Pabian 21 (1), Dymała 20 (2), Pytyś 14, Janiak 12, Raczyński 10 (2), Lewandowski 5 (1), Fraś 5.

Początek niedzielnego meczu w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 5 zł (jedynie dla pełnoletnich panów, reszta - wstęp wolny) będzie można kupić godzinę wcześniej.
Zapraszamy na mecz nr 2 fazy play off sezonu 2016/17!