Pewne zwycięstwo!

niedziela, 26 marca 2017 10:40
Michał Giel
GKS pewnie pokonuje Noteć w sobotni wieczór i podkreśla swoje aspiracje do zajęcia miejsca na podium w rundzie zasadniczej.

Bez większych problemów uporali się tyszanie w sobotni wieczór z Notecią. Już pierwsze minuty pokazały, że GKS ma ogromną chrapkę na komplet punktów. Dodatkowo perspektywa zajęcia miejsca na podium sezonu zasadniczego sprzyjała motywacji. Przewaga rosła z minuty na minutę pomimo kilku błędów i strat GKS-u. Jednak goście nie byli w stanie tego wykorzystać. Tyszanie zakończyli pierwszą kwartę tylko pięciopunktowym prowadzeniem to jednak z przebiegu gry widać było kolosalną różnicę w poziomie gry. Druga kwarta to już totalna dominacja tyskiego zespołu. Goście przez pierwsze cztery minuty nie potrafili przedrzeć się pod kosz GKS-u, który punktował w każdej akcji. Już w tym momencie trener Tomasz Jagiełka wysłał na rozgrzewkę młodych zawodników. Ta kwarta zdecydowanie należała do duetu Wojtek Zub i Tomek Deja, który zdobył w pierwszej połowie aż 17 punktów. Prawie dwadzieścia punktów wynosiła przewaga tyszan po pierwszej połowie. Chyba nie spodziewali się takiego przebiegu gry kibice oraz sami zawodnicy. Po wyjściu z szatni tyscy koszykarze zagrali na kompletnym luzie co sprzyjał wysokiej skuteczności. Kolejny duet w tej kwarcie popisywał się tyskiej publiczności w osobie Radka Basińskiego i Marka Piechowicza. Obrona Noteci była kompletnie bezradna na ataki tyszan, którzy momentami zachwycali zagraniami rodem z amerykańskich parkietów. Trzydziestu punktów różnicy po trzech kwartach chyba dawno w Tychach nie widzieli tyscy kibice. Trener Tomasz Jagiełka wystawił na czwartą kwartę młodzieżową czwórkę uzupełniając ją jednym doświadczonym graczem. Taki układ na boisku wzbudził wiele emocji wśród kibiców, którzy udane akcje nagradzali gromkimi brawami. Przyszedł moment, w którym zaistniała realna szansa na "setkę" w Tychach. Zaszczytu tego dostąpił Bassey Usendiah, który faulowany przy rzucie za trzy punkty wykorzystał wszystkie rzuty wolne. Pomimo nieporadnej, momentami gry młodzieży, to tyszanie wygrali czwartą kwartę oraz jednocześnie całe spotkanie 108:74 co przy sprzyjającym wynikom z innych spotkań dało tyszanom czwarte miejsce w ligowej tabeli.
- spodziewałem się takiego przebiegu spotkania jednak apelowałem do swoich zawodników żeby zachowali koncentrację i wyszli od pierwszych minut zdeterminowani, zrobili swoje i myśleli o tym co nas czeka za tydzień i dwa tygodnie czyli najważniejszy etap przed nami. Oczywiście zdarzyły się pojedyncze zagrania z odrobiną nonszalancji, ale jednak przez cały czas mecz był przez nas kontrolowany. Trudno jest zawodnikom się zmotywować do agresywnej defensywy jak się prowadzi trzydziestoma punktami - powiedział po meczu trener Tomasz Jagiełka. Pozostała ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, która ostatecznie zdecyduje o układzie par przed fazą play off.

GKS Tychy - KSK Noteć Inowrocław 108:74 (21:16, 33:19, 32:21, 22:18)
GKS Tychy - Deja 22 (4), Piechowicz 20 (1), Usendiah 15 (1), Zub 14 (3), Basiński 11 (1), Kowalewski 10 (2), Mazur 9 (1), Fenrych 4, zawadzki 3 (1).
KSK Noteć Inowrocław - Adamczewski 21 (3), Maciejewski 13, Sroczyński 11, Lisewski 10, Wierzbicki 9 (1), Szczepanik 4 (1), Kucharski 4, Jaśtak 2.