Bez niespodzianki!

poniedziałek, 13 marca 2017 16:23
Michał Giel
Nie sprawiła Astoria niespodzianki na parkiecie w Tychach. GKS udzielił za to Bydgoszczy srogiej lekcji koszykówki.

Zgodnie z przewidywaniami tyszanie zainkasowali w sobotni wieczór komplet punktów z Astorią. Chociaż pierwszą kwartę wygrali goście to walka była bardzo wyrównana. Wynik na tablicy zmieniał się w dwie strony na korzyść obydwu zespołów. Dobry początek spotkania zanotował Tomasz Deja i Radosław Basiński. W drużynie gości dużo krwi napsuł tyszanom Mateusz Fatz, jak się później okazało najskuteczniejszy zawodnik gości. Gdy za jego sprawą przyjezdni odskoczyli o kolejne punkty nastąpił przełom w grze GKS-u. Tyszanie postawili się mocno w obronie, w ataku bardzo szybko wymusili na Astorii pięć fauli. Drużyna z Bydgoszczy przez kilka minut nie potrafiła zdobyć punktów. Z dobrej strony pokazał się Marek Piechowicz i Marcin Kowalewski. Na swoim poziomie zagrał Hubert Mazur i to tyszanie schodzili do szatni z dziesięciopunktowym prowadzeniem. Po przerwie tyska lokomotywa nie zwalniała tempa. W drużynie trenera Tomasza Jagiełki punktowali kolejni zawodnicy, których wpuścił na boisko. Dziesięciopunktowy dorobek uzyskał kapitan zespołu Tomasz Bzdyra. Nadal rewelacyjnie rozgrywał Radosław Basiński i przewaga wzrosła aż do dwudziestu punktów. Na ostatnią odsłonę sztab trenerski zgodnie z przewidywaniami pozwolił sobie na sprawdzenie młodych zawodników. Pomimo wyrównanej kwarty tyszanie utrzymali przewagę i wygrali 97:79. Aż sześciu zawodników GKS-u uzyskało ponad dziesięciopunktowy dorobek punktowy. Dzięki porażce GKT Gliwice oraz Spójni Stargard w 27 kolejce tyszanie wciąż mają realne szanse na zajęcie miejsca na podium po sezonie zasadniczym. Od wspomnianych ekip GKS dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt. Teraz czeka ich arcytrudny wyjazd do Warszawy na mecz z Legią.

GKS Tychy - Enea Astoria Bydgoszcz 97:79 (25:27, 29:17, 27:17, 16:18)
GKS Tychy - Basiński - 22 (2), Piechowicz 17 (1), Kowalewski 13 (2), Deja 12 (2), Bzdyra 11 (1), Mazur 10 (2), Zub 8, Fenrych 4.
Astoria Bydgoszcz - Fatz 21, Gospodarek 11, Szyttenholm 11, Motel 9 (1), Dąbek 7 (1), Czyżnielewski 7, Paul 6, Laydych 4, Bierwagen 3 (1).