Porażka w Poznaniu!

niedziela, 5 marca 2017 18:45
Michał Giel
Nie udało się wygrać z Basketem w Poznaniu. Koszykarze z wielkopolski pokonują GKS Tychy 67:57.

Pierwsze dwie minuty gry nie zwiastowały katastrofy, która miała nastąpić za chwilę. Zespoły odpowiadały na swoje akcje rzutowe tą samą zdobyczą punktową. Po wspomnianych dwóch minutach tyszanie zablokowali się w ataku. Piłka w żaden sposób nie chciała wylądować w koszu. Gospodarze nadal realizowali swoje założenia taktyczne, punktowali i bezlitośnie wykorzystywali starty i błędy w obronie GKS-u. Przewaga rosła z minuty na minutę. Tyszanie odpowiedzieli tylko kilkoma rzutami osobistymi. Trzynastopunktowa przewaga nie nastrajała optymistycznie przed kolejną kwartą. Koszykarzom Biofarmu chyba udzieliła się gra tyszan z pierwszej kwarty. Druga odsłona gry to obustronny festiwal strat i błędów. Fatalna skuteczność w tej części meczu zwłaszcza spod kosza dała obydwu zespołom po dziesięć punktów. Tyszanie zanotowali dwie trójki Marcina Kowalewskiego i Huberta Mazura. Do tego kilka rzutów osobistych. Podobną skuteczność odnotowali gospodarze. Tym samym strata do przerwy nie zmieniła się. Po trzęsieniu ziemi w szatni gra tyszan zdecydowanie się poprawiła. Sprawy w swoje ręce wziął Hubert Mazur. Zaaplikował drużynie Basketu aż cztery trójki i jeden rzut z dystansu. Lepiej funkcjonowała obrona i przewaga stopniała do sześciu punktów. Pojawiła się realna szansa na odwrócenie losów meczu. W ostatniej odsłonie nadal punktował Hubert Mazur i Marcin Kowalewski. Duet GKS-u zdobył czternaście punktów z siedmenastu w tej kwarcie dla tyszan. Jednak drużyna z Wielkopolski zdobyła cztery punkty więcej i to ona zakończyła mecz zwycięstwem 67:57. Teraz czeka tyskich koszykarzy mecz przed własną publicznością z Astorią Bydgoszcz.

Biofarm Basket Poznań - GKS Tychy 67:57 (23:10, 10:10, 13:20, 21:17)

Biofarm Basket Poznań - Wieloch 11 (1), Bręk 11, Struski 10 (2), Metelski 9 (1), Smorawiński 8, Fiszer 7 (1), Migała 5, Kurpisz 3 (1), Frąckowiak 3.
GKS Tychy - Mazur 22 (6), Kowalewski 14 (2), Piechowicz 6, Basiński 5 (1), Deja 5, Zub 4, Bzdyra 1.