Seria trwa!

niedziela, 5 lutego 2017 18:55
Jarosław Danielak
Tyszanie podtrzymują zwycieską serię i po bardzo dobrym spotkaniu odnieśli zwycięstwo w Pruszkowie.

Tylko na początku pierwszej kwarty byli w stanie koszykarze Znicza dorównać tyskim zawodnikom. Gdy tylko gospodarze próbowali odjechać z wynikiem natychmiast nasi koszykarze niwelowali przewagę. Taki stan trwał tylko przez sześć minut. Od stanu 15:15 tyska lokomotywa rozpędzała się z minuty na minutę. Z każdą akcją przewaga rosła na korzyść GKS Tychy za sprawą Huberta Mazura i Marcina Kowalewskiego. Nawet dobra postawa Mikołaja Stopierzyńskiego i Mateusza Szweda nie była w stanie dorównać tyskim koszykarzom. Mądra gra w obronie, współpraca w ataku powodowały, że gra tyskiego zespołu układała się wręcz rewelacyjnie. Na wysokim procencie z gry pokazał się Marek Piechowicz. Przewaga w drugiej kwarcie wynosiła już dwanaście punktów. Koszykarze Znicza podjęli jeszcze zryw przed przerwą jednak wystarczyło to tylko na sześciopunktową stratę do przerwy. Po wyjściu z szatni Znicz nie mając nic do stracenia, podjął jak się później okazało, ostatnią próbę walki o komplet punktów. Jednak tyszanie grali jakby spędzili przerwę w szatni wspólnie ze Zniczem. Na każdą zagrywkę gospodarzy mieli lekarstwo w obronie. Do tego trener Tomasz Jagiełka mógł liczyć na swoich zawodników z ławki. Dobre spotkanie rozegrał Tomasz Deja i Karol Szpyrka. Tomek przypomniał sobie jak rzucać z dystansu, do tego popisał się przechwytem i akcją sam na sam zakończoną "z góry". Karol natomiast zachwycił akcją 3 plus 1. Kilka minut później faulowany przy rzucie z dystansu wykorzystał wszystkie trzy rzuty. Tyszanie grali mądrze i spokojnie, zwłaszcza w końcówce kontrolując wynik co wsotatnim czasie było ich bolączką. Ostatecznie GKS po bardzo dobrym spotkaniu wygrywa w Pruszkowie 68:79 i podtrzymuje zwycięską serię.

Znicz Basket Pruszków - GKS Tychy 68:79 (21:26, 14:16, 19:15, 14:22)

Znicz Basket Pruszków - Stopierzyński 21 (2), Szwed 20, Madziar 8 (2), Paszkiewicz 7 (1), Kordalski 5 (1), Cechniak 4, Cetnar 3.
GKS Tychy - Mazur 17 (3), Deja 16 (3), Kowalewski 13 (1), Piechowicz 10, Szpyrka 9 (2), Zub 6, Basiński 5, Bzdyra 3 (1).