Twierdza Prudnik zdobyta!

sobota, 28 stycznia 2017 19:37
Jarosław Danielak
Po bardzo dobrym spotkaniu naszych koszykarzy wygrywamy na trudnym terenie w Prudniku 73:81.

Łucznicza hala sportowa Obuwnik w Prudniku to zdecydowanie najtrudniejszy teren do gry w pierwszej lidze. Koszykarze Pogoni Prudnik tylko raz w tym sezonie schodzili pokonani z własnego parkietu i z GTK Gliwice w trzeciej kolejce. Tyszanie wprawdzie wygrali w Tychach z Pogonią jednak zwycięstwo w takiej hali jak Obuwnik jest na pewno smaczniejsze. Tyszanie przystąpili do tego spotkania mocno zdeterminowani oraz z wolą zdobycia parkietu w Prudniku. Pierwsze trzy minuty to wyrównana walka i badanie się nawzajem kto i jak przygotował się do tego spotkania. Przy stanie 7:7 tyszanie zaczęli mocno naciskać na przeciwnika, kilkoma efektownymi akcjami popisał się Marek Piechowicz i przewaga po sześciu minutach gry wynosiła już dwanaście punktów. Po przerwie na żądanie trenera Pogoni gra gospodarzy znacznie się poprawiła. W tym momencie to tyscy koszykarze zaczęli popełniać błędy, notować straty co spowodowało zmniejszenie przewagi do trzech punktów. Druga kwarta to kontynuacja taktyki trenera z Prudnika. Pogoń bardzo szybko dogoniła wynik, z akcji na akcję zaczęła powiększać swoją przewagę a tyszanie przez pół kwarty nie potrafili zdobyć punktów. W końcówce jeszcze cztery punkty zdobyli Marcin Kowalewski i Hubert Mazur jednak jedenaści punktów straty stawiało tyszan w trudnej sytuacji przed drugą połową. Z rozłożonymi rękami i kręcąc głową schodził do szatni trener Tomasz Jagiełka, którego uwagi w żaden sposób nie przekładały się na grę jego zawodników. Po przerwie tyszanie przystąpili do gry jakby mecz zaczynał się od początku. Zapomnieli o tym co było złego w pierwszej połowie i znów przypominali GKS z pierwszej kwarty. Gra mogła się podobać, nie do zatrzymania był Hubert Mazur oraz skutecznie wykonywane rzuty osobiste Wojciech Barycza dały prawie remisowy wynik po trzech kwartach. W czwartej odsłonie GKS nie zwalniał tempa. Pogoń prawie przez cztery minuty nie mogła wstrzelić się do kosza tyszan. Dwoił się i troił Grzegorz Mordzak jednak decyzja trenera Tomasza Jagiełki o wystawieniu Wojciecha Zuba przeciwko rozgrywającemu Prudnika przyniosła zamierzony efekt. GKS zaczął zwiększać swoją przewagę, punktował każdy zawodnik tyskiego zespołu, zwłaszcza na wyróżnienie zasługuje skuteczność z linii osobistych, z której tyszanie zagrali na sto procent (16/16)! Sto procent trójek zanotował również Wojciech Barycz (3/3)! Równo z końcową syreną trafił Marek Piechowicz i końcowy wynik był identyczny jak w Tychach. Tyscy koszykarze zdobywają twierdzę Prudnik i wygrywają po raz drugi z Pogonią w tym sezonie 81:73. Teraz czeka pierwszoligowców intensywny tydzień bo już na środę została zaplanowana dwudziesta kolejka. Przy Piłsudskiego o godzinie 19.00 gościć będzie Rosa Radom.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - GKS Tychy 73:81 (22:25, 25:11, 12:22, 14:23)
meritumkredyt Pogoń Prudnik - Mroczek-Truskowski 16 (2), Prostak 15 (4), Mordzak 13, Nowerski 9, Bartkowiak 8, Nowakowski 6, Krawiec 6.
GKS Tychy - Barycz 19 (3), Mazur 19, Piechowicz 11, Zub 9 (1), Kowalewski 9 (1), Basiński 8, Deja 4, Szpyrka 2.