Bezdyskusyjne zwycięstwo!

niedziela, 11 grudnia 2016 19:41
Tyszanie w stu procentach zrealizowali założenia taktyczne i pewnie wygrali w Inowrocławiu z Notecią aż osiemnastoma punktami.

Tylko w pierwszych kilku minutach gospodarze byli w stanie dorównać koszykarzom GKS-u. Później z minuty na minutę przewaga tyszan rosła powoli ale konsekwentnie. Dobre wejście zanotował Wojciech Zub, który zdobył siedem punktów w kilka minut. Przewaga tyszan osiągnęła już osiem punktów. Jak się okazało były to ostatnie punkty w tej kwarcie. Gospodarze porwali się na kolejny zryw i zrobili to na tyle skutecznie, że przewaga naszych koszykarzy stopniała. W drugiej kwarcie początek to dobra obrona tyszan. Noteć w ciągu siedmiu minut zdobyła zaledwie cztery punkty. Pod koszem brylował Marek Piechowicz popisując się efektownym wsadem, Karol Szpyrka i Piotr Hałas dorzucili po trójce i tyszanie, pomimo oporu Noteci, schodzili do szatni z prowadzeniem. 38:41. Po przerwie przyszła trzecia kwarta, która okazała się dla gospodarzy zabójcza. Tyszanie rozegrali ją koncertowo głównie za sprawą Huberta Mazura. Jednak początek to ostatni zryw Noteci, który pozwolił im na dwupunktowe prowadzenie. Później to już miażdżąca przewaga GKS-u. Noteć w drugiej połowie kwarty zdobyła tylko dwa punkty a tyszanie wygrywają ją 14:27. Czwarta kwarta chociaż wyrównana to tyszanie nie mogli zdobyć punktu przez cztery minuty. Dopiero Radosław Basiński i Tomasz Deja dali sygnał do ataku zdobywając dziesięć punktów w dwie minuty. Przewaga wzrosła na tyle bezpiecznie, że trener Tomasz Jagiełka mógł pozwolić sobie na wprowadzenie młodych graczy. Tyszanie ostatecznie i bezdyskusyjnie wygrywają w Inowrocławiu 70:88. Teraz czeka ich ostatnie spotkanie w tym roku na własnym parkiecie z SKK Siedlce wyjątkowo w niedzielę.

Noteć Inowrocław GKS Tychy 70:88 (21:22, 17:19, 14:27, 18:20)
Noteć Inowrocław - Grod 23 (3), Kowalewski 22 (2), Adamczewski 8 (1), Sroczyński 5, Pochocki 5, Wierzbicki 3 (1), Lisewski 2, Maciejewski 2.
GKS Tychy - Mazur 20 (2), Deja 18 (2), Zub 12 (2), Basiński 9 (1), Bzdyra 8 (1), Hałas 7 (1), Szpyrka 7 (1), Piechowicz 7.