Powtórka sprzed roku!

niedziela, 27 listopada 2016 13:13
Koszykarze GKS Tychy tak jak przed rokiem wygrywają w Bydgoszczy i przywożą komplet punktów.

Początek spotkania nie był obiecujący dla naszych koszykarzy. Już po trzech minutach boisko musiał opuścić Wojciech Barycz. Jednak w tym meczu trener Tomasz Jagiełka mógł liczyć na zmienników. Gra układała się od początku pod dyktando tyszan. W połowie kwarty prowadzenie naszego zespołu wynosiło już 10:19. W drużynie Astorii dobry mecz rozgrywał Patryk Gospodarek i to on zmniejszył stratę do pięciu punktów. Druga kwarta to mecz z przestojami. Po sześciu minutach gry było dopiero 5:4 dla gospodarzy. Ostatnie chwile pierwszej połowy to nieskuteczność i straty obu drużyn. Pomimo tego to tyszanie schodzą do szatni z sześciopunktowym prowadzeniem. Trzeciej kwarty koszykarze GKS-u nie mogą zaliczyć do udanych. Trzy trójki i punkt z osobistych to jedyny dorobek punktowy naszych koszykarzy. Nadal dobre spotkanie rozgrywał Patryk Gospodarek i za jego głównie sprawą to Astoria prowadzi po trzech kwartach 56:48. Początek czwartej odsłony to ciąg dalszy koszmaru. Kilka nieskutecznych akcji powoduje, że strata tyszan powiększa się do jedenastu punktów. Po pięciu minutach gry Bydgoszcz ma już pięć fauli zespołu i nadal dziesięć punktów przewagi. Tyszanie skutecznie wykonują rzuty osobiste i strata powoli topnieje. W ostatnich minutach trafiali 12/12. Astoria w tym okresie zdobyła tylko dwa punkty. Dobra obrona tyszan i dwie trójki Piotra Hałasa pozwoliły odrobić straty i zwyciężyć 71:76. Teraz naszych koszykarzy czeka ciężkie spotkanie z Legią Warszawa, na które już serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na godzinę 18.00.

Astoria Bydgoszcz - GKS Tychy 71:76 (20:25, 12:13, 24:10, 15:28)

Astoria Bydgoszcz - Gospodarek 18, Krefft 10 (2), Laydych 10 (1), Barszczyk 9 (1), Bierwagen 9, Fatz 7, Szyttenholm 5, Dąbek 3 (1).

GKS Tychy - Hałas 21 (3), Mazu 14 (2), Deja 14, Bzdyra 7 (1), Piechowicz 7, Zub 6 (1), Barycz 3 (1), Basiński 2, Szpyrka 2.