Kolejne zwycięstwo!

niedziela, 28 sierpnia 2016 09:28
Martyna Gil
Drugim zwycięstwem zakończyli tyscy koszykarze mijający weekend. W sobotnie popołudnie pokonali MCKiS Jaworzno 79:48.

Był to bardzo udany weekend dla koszykarzy GKS-u. Zaczęli od zwycięstwa w piątek z Polonią Leszno, natomiast w sobotę pokonali wysoko drużynę z Jaworzna. Jednak są to gry kontrolne i nie rozmiar zwycięstwa jest tu ważny a sprawdzenie aktualnej formy zawodników, zgranie kadry oraz umożliwienie przećwiczenia nowych wariantów taktycznych. Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwa. Od pierwszych minut prowadzili goście i dopiero w ostatniej minucie pierwszej kwarty tyszanie wyszli na jednopunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli na znaczną przewagę, której nie oddali do końca meczu. W drugiej połowie trener Tomasz Jagiełka eksperymentował składem a zebrany materiał wideo z dwóch rozegranych sparingów posłuży mu głębokiej analizy.
- kolejny mecz szkoleniowy dla nas, trudny tak jak i dla drużyny z Jaworzna, bo każdy jest w ciężkim treningu przygotowawczym. Po wczorajszym meczu widać było duże zmęczenie i dlatego problem z koncentracją na samym początku. Natomiast później fajnie weszliśmy w swój rytm grania, realizowaliśmy te rzeczy, nad którymi pracujemy na treningach i myślę, że był to pozytywny sprawdzian - powiedział po meczu Piotr Hałas.
Teraz czeka tyszan w dniach 2-3 września  turniej we własnej hali, którego gospodarzem będzie GTK Gliwice. Jak już wcześniej informowaliśmy gliwiczanie wykupili "dziką kartę" i pomimo spadku zagrają kolejny sezon w pierwszej lidze. Ze względu na kłopoty z halą w Gliwicach turniej odbędzie się w Tychach z udziałem naszego GKS-u, Polonii Leszno oraz Sokoła Łańcut.

GKS Tychy - MCKiS Jaworzno 79:48 (16:15, 29:12, 16:13, 18:8)

GKS Tychy - Szpyrka 14, Mazur 14, Zub 14, Piechowicz 10, Barycz 7, Hałas 5, Basiński 4, Bzdyra 4, Deja 4, Fenrych 3.

MCKiS Jaworzno - Grochowski 14, Ussendiah 11, Bryzek 6, Michalski 5, Matysiak 5, Brzozowski 5, Goldamer 2.