Zwycięstwo na koniec!

niedziela, 15 maja 2016 10:13
Jarosław Danielak

Nie udało się koszykarzom GKS Tychy odrobić straty z pierwszego meczu. Jednak po bardzo dobrym spotkaniu odnieśli zwycięstwo w Łańcucie i zajęli czwarte miejsce w pierwszej lidze.

Dobrym akcentem zakończyli rozgrywki ligowe koszykarze GKS-u Tychy wygrywając mecz rewanżowy w Łańcucie. Chociaż straty z pierwszego meczu nie udało się odrobić to tyszanie dali z siebie wszystko i zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie. Już na początku gospodarze dali do zrozumienia, że tak łatwo przewagi nie oddadzą i własny parkiet jest ich atutem. Jednak tyszanie nie składali broni i na każdą akcję Sokoła odpowiadali punktami. W tyskim zespole dobre spotkanie rozgrywał Karol Szpyrka zdobywając w pierwszej połowie 15 punktów. Jednak momentami brutalna gra koszykarzy z Łańcuta wyeliminowała Karola z gry pod koniec pierwszej połowy, którą gospodarze wygrali 45:39. Na drugą odsłonę meczu tyszanie wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i stopniowo zaczęli przeważać nad Sokołem. Gra stawała się coraz bardziej agresywna i sytuacja kadrowa GKS-u pogarszała się. Za pięć fauli zeszli Bzdyra i Barycz. Do tego rozcięta twarz Basińskiego i stłuczone udo Olczaka. Trener Tomasz Jagiełka miał do dyspozycji sześciu zawodników. Pomimo tego po trzeciej kwarcie mieliśmy remis 63:63. Bardzo dobrą zmianę dał Wojtek Zub godnie zastępując kontuzjowanych. Pod tablicami rewelacyjnie spisywał się Tomasz Deja i Piotr Hałas. Tyszanie już w tym momencie wiedzieli, że 23 punktowej straty nie odrobią ale mogą zakończyć dwumecz dobrym akcentem. Tyszanie po dobrym meczu wygrywają w Łańcucie 86:92 i zajmują czwarte miejsce w lidze. Tomasz Deja został najlepszym zawodnikiem spotkania.

Sokół Łańcut - GKS Tychy 86:92 (22:16, 23:23, 18:24, 23:29)

Sokół Łańcut: Jakóbczyk 31 (4), Koszuta 14 (2), Czerwonka 13 (1), Klima 9, Kulikowski 9, Pisarczyk 5, Buszta 3 (1), Pławucki 2.

GKS Tychy: Deja 19 (2), Hałas 17 (3), Szpyrka 15 (1), Basiński 10 (2), Zub 6, Dziemba 6, Bzdyra 4, Markowicz 3, Piechowicz 2.