Zapomnieli o Gliwicach!

sobota, 5 marca 2016 20:37
Jarosław Danielak
Wysokim zwycięstwem zakończyli koszykarze GKS Tychy sobotnie spotkanie z ACK UTH Rosą Radom. Tyszanie zapomnieli o zeszłotygodniowej porażce w Gliwicach i udzielili srogiej lekcji koszykówki młodym zawodnikom z Radomia wygrywając 102:84!

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że tyszanie wymazali z głów porażkę w Gliwicach. Na 5:0 rozpoczął Tomek Deja. Kolejne punkty dorzucił Piotrek Hałas z Karolem Szpyrką i na tablicy widniał wynik 12:5. I gdy wydawało się, że mecz układał się będzie pod dyktando GKS-u nastąpił trzyminutowy przestój strzelecki. Goście w tym czasie doprowadzili do remisu 12:12. Jak się później okazało był to jedyny zryw gości do zmiany wyniku. Trener Tomasz Jagiełka poprosił o czas, uporządkował grę i tyszanie powiększyli swoją przewagę do dziesięciu punktów w tej kwarcie. Druga kwarta to bardzo wyrównana gra. W drużynie gości punktowali Sadło i Zegzuła. W tyskim zespole na dobrej skuteczności zagrali Szpyrka, Basiński i Hałas. Pomimo tego druga kwarta padła jednopunktowym łupem dla Rosy, a pierwsza połowa dla tyszan 49:40! Trzecia kwarta była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu GKS-u. Nasi koszykarze zagrali na wysokim procencie skuteczności. Trafiał każdy kto pojawił się na boisku. Drużyna Rosy mogła w tej kwarcie liczyć tylko na Jakuba Schenka przegrywając 30:18! W ostatniej odsłonie meczu pomimo czterominutowego przestoju tyszan gościom nie udało się odrobić strat. Radom wygrał czwartą kwartę 23:26 ale nie przeszkodziło to drużynie GKS-u przekroczyć bariery stu punktów co uczynił Paweł Olczak na kilka sekund przed końcową syreną rzutem za 3 punkty. Tyszanie ostatecznie powtórzyli wynik z Radomia i wygrali 102:84! Za tydzień GKS jedzie na trudny mecz do Prudnika z Pogonią.
- początek spotkania był ciężki, w drugiej połowie pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi od młodych i mniej doświadczonych zawodników i cieszę się z tego wyniku. daliśmy ciała w Gliwicach, mieliśmy tam wygrać bo miały bardzo złą passę, no niestety przegraliśmy. Często te mecze, które z pozoru wydają się łatwiejsze bywają bardzo ciężkie, bo wkrada się delikatne rozluźnienie no i wtedy popełnia się błędy, na szczęście dzisiaj graliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy - powiedział po meczu Marek Piechowicz.

GKS Tychy - ACK UTH Rosa Radom 102:84 (27:17, 22:23, 30:18, 23:26)

GKS Tychy - Piechowicz 16, Basiński 15, Deja 13, Bzdyra 12, Szpyrka 11, Hałas 10, Barycz 10, Dziemba 7, Markowicz 5, Olczak 3.

ACK UTH Rosa Radom - Schenk 20, Zegzuła 17, Zwęgliński 11, Sadło 11, Kapturski 7, Cetnar 6, Stanios 5, Gos 3, Bojanowski 2, Parszewski 1, Sobuta 1.