position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Przerwana passa Siedlec!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 24 stycznia 2016 16:10
autor: Jarosław Danielak
Beata Kucz

Tyszanie w sobotę przerwali zwycięską passę drużyny z Siedlec. Goście pod wodzą nowego trenera i bez dwóch czołowych zawodników przegrali pierwszy raz w tym roku.

Początek spotkania był bardzo udany dla GKS-u. Goście dopiero po dwóch minutach gry ocknęli się i zdobyli pierwsze punkty. Bardzo dobra gra Wojtka Barycza oraz Marcelego Dziemby zwiększała przewagę tyszan nad przeciwnikiem. Siedlczan dopadł znów kilkominutowy przestój strzelecki a GKS dalej grał skoncentrowany zdobywając w tej części gry 30 punktów! Druga kwarta zaczęła się podobnie jak pierwsza tylko, że to tyszanie musieli czekać na swoje pierwsze punkty dwie minuty. Wtedy do głosu doszedł Karol Szpyrka. Rozgrywający GKS-u prawie w każdej swojej akcji punktował zdobywając ich w tej kwarcie aż 10! Gości nie opuszczały strzeleckie przestoje i w drugiej kwarcie zanotowali dwie takie "przerwy" trwające około dwóch minut. Tyszanie schodzili na przerwę do szatni z dziesięciopunktowym prowadzeniem 48:38. Gdyby nie Marcin Kowalewski z SKK przewaga byłaby bardziej okazała.

- Na początku meczu wyszliśmy mocno skoncentrowani, Siedlce grały agresywnie nie poddawały się, trzymali się nas. Był moment, że zbliżyli się na 5 punktów ale trener wziął czas, ustawił grę, opanowaliśmy sytuację i spokojnie kontrolowaliśmy mecz. Cieszy zwycięstwo bo najważniejszy tydzień przed nami, gramy dwa mecze, trzeba pracować dalej i przygotować się jak najlepiej do środowego meczu - powiedział po meczu Karol Szpyrka.

Trzecia odsłona gry to wyrównana gra obydwu zespołów. Tyszanie nie zwalniali tempa. Punktował każdy kto pojawił się na boisku. W drużynie gości bardzo dobrze w dalszym ciągu grał Marcin Kowalewski. Z dobrej strony pokazał się Rafał Sobiło. Dobra gra w obronie tyszan jednak zmusiła gości do kolejnego przestoju strzeleckiego. Dzięki temu GKS utrzymał przewagę z poprzedniej kwarty. W czwartej kwarcie goście próbowali jeszcze przechylić losy meczu na swoją korzyść ale dobra współpraca Karola Szpyrki z wysokimi zawodnikami GKS-u pozwoliła na spokojne zwycięstwo 96:84.

- Najważniejsze jest zwycięstwo, narzuciliśmy swoje warunki w dzisiejszym spotkaniu, zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie pierwszą kwartę i napędzaliśmy grę szybkim atakiem co pozwoliło na zdobycie trzydziestu punktów w pierwszej kwarcie. Potem mecz cały czas oscylował w granicach dziesięciu punktów przewagi i być może pierwsza kwarta miała tutaj duże znaczenie. Bardzo cieszy rozkład punktów, byliśmy dyspozycyjni dzisiejszego dnia. Czy można mieć pretensje do naszej defensywy? Myślę, że dużo to zależy od naszej fizyczności, są rzeczy, które musimy poprawić. Zespół gości bardzo szybko podejmował decyzje z rzutem za trzy punkty o czym świadczą 22 oddane rzuty przez przeciwnika i dlatego mieliśmy z tym chwilowy problem. Zwycięstwo jest najważniejsze i nasza skuteczność. Po statystykach widać, że wszystkie rubryki są wygrane zwłaszcza zbiórki, martwić mogą tylko straty ale z tym będziemy walczyć i starać się ograniczyć w następnym spotkaniu - powiedział po meczu drugi trener Wojciech Jagiełka.

Teraz czeka tyszan ciężki tydzień bo już w środę zagrają mecz wyjazdowy we Wrocławiu ze Śląskiem a w sobotę gościć będą lidera tabeli Miasto szkła Krosno, które uporało się wczoraj na wyjeździe z Legią Warszawa.

GKS Tychy - SKK Siedlce 96:84 (30:17, 18:21, 22:21, 26:25)

GKS Tychy - Dziemba 20 (3), Barycz 20 (2), Szpyrka 17 (1), Deja 15 (3), Piechowicz 8, Markowicz 7, Bzdyra 5 (1), Basiński 4.

SKK Siedlce - Kowalewski 23 (3), Sobiło 15 (3), Nędzi 13, Rajewicz 12, Struski 7, Sulima 6 (1), Bal 6 (2), Brenk 2.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Jamalex Polonia 1912 Leszno 9
2. Rawlplug Sokół Łańcut 8
3. FutureNet Śląsk Wrocław 8
4. Polfarmex Kutno 8
5. WKK Wrocław 7
6. AZS AGH Kraków 7
7. Biofarm Basket Poznań 7
8. Enea Astoria Bydgoszcz 6
9. STK Czarni Słupsk 6
10. GKS Tychy 6
11. Górnik Trans.eu Wałbrzych 6
12. Pogoń Prudnik 6
13. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 6
14. KS Księżak Syntex Łowicz 6
15. Energa Kotwica Kołobrzeg 5
16. SKK Siedlce 4
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 86:70
sobota, 13 października 2018


GKS Tychy TV

Tomasz Jagiełka: Zespół bardzo ambitnie podchodzi do każdego treningu


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies