position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Śląskie derby dla GKS!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 18 stycznia 2016 09:33
autor: Jarosław Danielak
Martyna Gil

Tyszanie wygrali swój kolejny mecz ligowy. Tym razem na parkiecie przy alei Piłsudskiego polegli "Akademicy" z Katowic.

    Chociaż tyszanie byli w tym meczu faworytem to jak mawiał klasyk derby rządzą się swoimi prawami. I tak też było tym razem. Już początek spotkania wskazywał, że nie będzie łatwo o zwycięstwo. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana, była wymianą ciosów między Markiem Piechowiczem a Mariuszem Piotrkowski. Obaj zawodnicy trafiali w każdej swojej akcji. Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem GKS-u. Druga odsłona pierwszej połowy to znów wyśmienita gra Mariusza Piotrkowskiego z AZS. W tyskim zespole odciążony został Marek Piechowicz i trafiali już inni zawodnicy, którzy pojawiali się na boisku. Przede wszystkim wysocy gracze jak Tomek Deja czy Wojtek Barycz. Z dobrej strony pokazał się Marceli Dziemba.
- staraliśmy się trzymać koncentrację przez cały mecz ale jak widać w pierwszej połowie pod koniec to się nie udało. W drugiej połowie po mocnych słowach trenera udało się doprowadzić do remisu i później do zwycięstwa. Ciężko gra się z drużyną, która ma nóż na gardle i walczy o utrzymanie w lidze. Dla nich każdy punkt jest ważny i dlatego takie spotkania są cięższe niż z czołówką tabeli - powiedział po meczu Marceli Dziemba.

    Dwa zastoje strzeleckie w tej kwarcie spowodowały, że to katowiczanie schodzili na przerwę do szatni z prowadzeniem 42:46. Po ostrej reprymendzie tyszanie wyszli na drugą połowę mocno zmotywowani. Rewelacyjnie prowadzili grę Karol Szpyrka i Radek Basiński. Skorzystał na tym Tomek Deja, który dominował pod tablicą przeciwnika zdobywając większość punktów dla GKS-u w trzeciej odsłonie gry. Tyszanie nie tylko odrobili straty ale powiększyli też swoją przewagę do dziesięciu punktów. W czwartej kwarcie tyszanie mieli już grę pod kontrolą i tylko powiększali rezultat pewnego już zwycięstwa. Trener Tomasz Jagiełka mógł liczyć na swoich wysokich graczy, którzy nadal powiększali swoje konto pod tablicami jak i z dystansu. Ostatecznie tyszanie pokonali drugi raz akademików w tym sezonie wygrywając 92:77.
- nikt nie powiedział, że to będzie spacerek, właśnie z takimi drużynami jak Katowice gra się najciężej. Wiemy to po spotkaniach w Poznaniu i Inowrocławiu. Przyjeżdża drużyna teoretycznie słabsza, spada trochę koncentracja, wkrada się luz i może dlatego ciężko się gra z takimi drużynami jak AZS. Poza tym znamy się jak łyse konie, to są zawodnicy tutaj z rejonu, więc każdy zna swoje najlepsze strony, ruchy, rzuty z ulubionych pozycji i może dlatego grało się tak ciężko - powiedział po meczu Marek Piechowicz.

    Za tydzień tyszan czeka seria meczów co trzy dni. Zaczną w sobotę kolejnym meczem u siebie z SKK Siedlce, następnie w środę wyjazd do Wrocławia na mecz ze Śląskiem i znów w sobotę u siebie prawdziwa uczta bo przyjeżdża lider z Krosna.

GKS Tychy - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 92:77 (22:21, 20:25, 27:13, 23:18)

GKS Tychy - Barycz 19 (3), Deja 18 (1), Piechowicz 16, Szpyrka 9 (1), Dziemba 8, Basiński 8, Bzdyra 6, Markowicz 4, Fenrych 4.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice -
Piotrkowski 25 (2), Szczypka 13 (3), Kujon 11 (2), Kozak 9 (1), Nowak 8, Gospodarek 5, Grzegorzewski 3, Migała 3.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Spójnia Stargard 60
2. Jamalex Polonia 1912 Leszno 57
3. Sokół Łańcut 56
4. R8 Basket AZS Politechnika Kraków 54
5. Polfarmex Kutno 53
6. GKS Tychy 53
7. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 49
8. Biofarm Basket Poznań 49
9. Enea Astoria Bydgoszcz 47
10. WKS Śląsk Wrocław 47
11. Energa Kotwica Kołobrzeg 45
12. Siarka Tarnobrzeg 44
13. Pogoń Prudnik 43
14. Zetkama Doral Nysa Kłodzko 42
15. SKK Siedlce 40
16. KK Warszawa 39
17. KSK Noteć Inowrocław 38
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Spójnia Stargard 122:126
sobota, 5 maja 2018


GKS Tychy TV

1/2 play-off: Kulisy meczu GKS Tychy - Spójnia Stargard 122:126


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies