position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Zwycięstwo na święta!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 20 grudnia 2015 11:01
autor: Jarosław Danielak
fot. Beata Kucz

Na zakończenie roku i jednocześnie pierwszej rundy tyszanie wygrywają na własnym parkiecie z Nysą Kłodzko.

Mecz rozpoczął się od dwóch trójek. Pierwszą trafił Tomek Bzdyra a drugą Tomek Deja. Do tego Karol Szpyrka podniósł wynik na 8:0 i trener gości musiał prosić o czas. Tyszanie nadal powiększali swoją przewagę i przy stanie 17:6 wydawało się, że mecz będzie przedświątecznym spacerkiem. Do końca pierwszej kwarty było 5 minut i w tej części gry trafiali już tylko goście! Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 17:14. Początek drugiej kwarty do niemoc strzelecka obu zespołów przez pierwsze cztery minuty trafił tylko Marek Piechowicz. Trener gości prosi o drugą przerwę. Nic to jednak nie wniosło do gry. Oba zespoły notowały straty i skuteczność szwankowała co wskazywał wynik na tablicy na zejście do szatni 29:26! Trzecia kwarta również okazała się bardzo wyrównana. Chociaż nie obyło się bez wielu strat po obu stronach. Skuteczność w ataku również nie należała do najlepszych bo kwarta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem GKS-u 14:13. Na czwartą kwartę goście wyszli z nadzieją na zwycięstwo. Ale na boisku pojawił się Mariusz Markowicz, który trzema koszami pod rząd dał do zrozumienia przyjezdnym, że zwycięstwo zostaje w Tychach. Nysa odpowiedziała jeszcze trójką Lipińskiego ale na parkiecie rządził już tylko Karol Szpyrka zdobywając w tej części meczu 8 pkt. Tyszanie wygrali ostatecznie 62:47.

- Był to bardzo ciężki mecz, w drugiej kwarcie po sześciu minutach był wynik 3:2 świadczy to o tym, że była bardzo mocna obrona i bardzo słaba skuteczność gry w ataku. Bardzo ciężkie spotkanie ale tego się spodziewaliśmy. Nysa to drużyna nieprzewidywalna, która nie ma nic do stracenia. Zwycięstwo zasłużone, w czwartej kwarcie pokazaliśmy, że możemy fajnie grać w basket. To miejsce, które zajmujemy po pierwszej rundzie jest dla nas bardzo satysfakcjonujące i chciałbym żebyśmy je utrzymali albo zdobyli nawet wyższe po całym sezonie - powiedział po meczu Marek Piechowicz.

O podsumowanie meczu i pierwszej rundy poprosiliśmy trenera Tomasza Jagiełkę:
- Na pewno wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Mecz był na styku przez cztery kwarty po za początkiem. Mieliśmy problem z jedyną rzeczą jakiej się obawiałem nie tyle ze strefą co z brakiem skuteczności na strefę co dzisiaj było widoczne. Nie umieliśmy znaleźć drugiego sposobu czyli szukania gry z pola trzech sekund, szukania gry po penetracji, mieliśmy dwa rzuty osobiste w pierwszej połowie co zadecydowało o tym, że rzuciliśmy tak mało punktów bo do defensywy nie można mieć zastrzeżeń. Podsumowując pierwszą rundę na pewno ostatnie mecze pokazują naszą zwyżkową formę, natomiast nie uniknęliśmy wpadek w Poznaniu czy przegrana z Łańcutem na własnym parkiecie, ale też nie można zapominać, że wygraliśmy z Radomiem na wyjeździe czy w Stargardzie zdecydowanie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, na pewno wynik mógłby być lepszy bo mamy pięć porażek. Natomiast na dzień dzisiejszy mamy spokojne święta bo wygraliśmy pięć meczy z rzędu, mamy dobry kalendarz na początek rundy rewanżowej. Liga jest tak wyrównana, że nie ma co patrzeć czy jesteśmy w pierwszej czwórce czy nie. Oczywiście cieszy nas to. Teraz trzeba przeanalizować to z czym dzisiaj mieliśmy problem i z optymizmem wejść w nowy rok.

Rundę rewanżową tyszanie rozpoczną 2 stycznia. Gościć będą drużynę Biofarm Basket Poznań.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Spójnia Stargard 48
2. Jamalex Polonia 1912 Leszno 46
3. Polfarmex Kutno 44
4. R8 Basket AZS Politechnika Kraków 44
5. Sokół Łańcut 43
6. GKS Tychy 41
7. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 38
8. Siarka Tarnobrzeg 37
9. Enea Astoria Bydgoszcz 36
10. WKS Śląsk Wrocław 36
11. Biofarm Basket Poznań 36
12. Pogoń Prudnik 35
13. Energa Kotwica Kołobrzeg 34
14. Zetkama Doral Nysa Kłodzko 32
15. KSK Noteć Inowrocław 32
16. SKK Siedlce 30
17. KK Warszawa 30
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Znicz Basket Pruszków 104:97
niedziela, 18 lutego 2018


GKS Tychy TV

18. kolejka I ligi: Opinia Marcina Kowalewskiego i skrót meczu GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:70


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies