position: absolute; right: 25px; top: 48pxposition: absolute; right: 05px; top: 28px

Zwycięstwo na święta!

Koszykówka › Aktualności › Wiadomości
niedziela, 20 grudnia 2015 11:01
autor: Jarosław Danielak
fot. Beata Kucz

Na zakończenie roku i jednocześnie pierwszej rundy tyszanie wygrywają na własnym parkiecie z Nysą Kłodzko.

Mecz rozpoczął się od dwóch trójek. Pierwszą trafił Tomek Bzdyra a drugą Tomek Deja. Do tego Karol Szpyrka podniósł wynik na 8:0 i trener gości musiał prosić o czas. Tyszanie nadal powiększali swoją przewagę i przy stanie 17:6 wydawało się, że mecz będzie przedświątecznym spacerkiem. Do końca pierwszej kwarty było 5 minut i w tej części gry trafiali już tylko goście! Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 17:14. Początek drugiej kwarty do niemoc strzelecka obu zespołów przez pierwsze cztery minuty trafił tylko Marek Piechowicz. Trener gości prosi o drugą przerwę. Nic to jednak nie wniosło do gry. Oba zespoły notowały straty i skuteczność szwankowała co wskazywał wynik na tablicy na zejście do szatni 29:26! Trzecia kwarta również okazała się bardzo wyrównana. Chociaż nie obyło się bez wielu strat po obu stronach. Skuteczność w ataku również nie należała do najlepszych bo kwarta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem GKS-u 14:13. Na czwartą kwartę goście wyszli z nadzieją na zwycięstwo. Ale na boisku pojawił się Mariusz Markowicz, który trzema koszami pod rząd dał do zrozumienia przyjezdnym, że zwycięstwo zostaje w Tychach. Nysa odpowiedziała jeszcze trójką Lipińskiego ale na parkiecie rządził już tylko Karol Szpyrka zdobywając w tej części meczu 8 pkt. Tyszanie wygrali ostatecznie 62:47.

- Był to bardzo ciężki mecz, w drugiej kwarcie po sześciu minutach był wynik 3:2 świadczy to o tym, że była bardzo mocna obrona i bardzo słaba skuteczność gry w ataku. Bardzo ciężkie spotkanie ale tego się spodziewaliśmy. Nysa to drużyna nieprzewidywalna, która nie ma nic do stracenia. Zwycięstwo zasłużone, w czwartej kwarcie pokazaliśmy, że możemy fajnie grać w basket. To miejsce, które zajmujemy po pierwszej rundzie jest dla nas bardzo satysfakcjonujące i chciałbym żebyśmy je utrzymali albo zdobyli nawet wyższe po całym sezonie - powiedział po meczu Marek Piechowicz.

O podsumowanie meczu i pierwszej rundy poprosiliśmy trenera Tomasza Jagiełkę:
- Na pewno wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Mecz był na styku przez cztery kwarty po za początkiem. Mieliśmy problem z jedyną rzeczą jakiej się obawiałem nie tyle ze strefą co z brakiem skuteczności na strefę co dzisiaj było widoczne. Nie umieliśmy znaleźć drugiego sposobu czyli szukania gry z pola trzech sekund, szukania gry po penetracji, mieliśmy dwa rzuty osobiste w pierwszej połowie co zadecydowało o tym, że rzuciliśmy tak mało punktów bo do defensywy nie można mieć zastrzeżeń. Podsumowując pierwszą rundę na pewno ostatnie mecze pokazują naszą zwyżkową formę, natomiast nie uniknęliśmy wpadek w Poznaniu czy przegrana z Łańcutem na własnym parkiecie, ale też nie można zapominać, że wygraliśmy z Radomiem na wyjeździe czy w Stargardzie zdecydowanie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, na pewno wynik mógłby być lepszy bo mamy pięć porażek. Natomiast na dzień dzisiejszy mamy spokojne święta bo wygraliśmy pięć meczy z rzędu, mamy dobry kalendarz na początek rundy rewanżowej. Liga jest tak wyrównana, że nie ma co patrzeć czy jesteśmy w pierwszej czwórce czy nie. Oczywiście cieszy nas to. Teraz trzeba przeanalizować to z czym dzisiaj mieliśmy problem i z optymizmem wejść w nowy rok.

Rundę rewanżową tyszanie rozpoczną 2 stycznia. Gościć będą drużynę Biofarm Basket Poznań.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Jamalex Polonia 1912 Leszno 9
2. Rawlplug Sokół Łańcut 8
3. FutureNet Śląsk Wrocław 8
4. Polfarmex Kutno 8
5. WKK Wrocław 7
6. AZS AGH Kraków 7
7. Biofarm Basket Poznań 7
8. Enea Astoria Bydgoszcz 6
9. STK Czarni Słupsk 6
10. GKS Tychy 6
11. Górnik Trans.eu Wałbrzych 6
12. Pogoń Prudnik 6
13. Elektrobud-Investment ZB Pruszków 6
14. KS Księżak Syntex Łowicz 6
15. Energa Kotwica Kołobrzeg 5
16. SKK Siedlce 4
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 86:70
sobota, 13 października 2018


GKS Tychy TV

Tomasz Jagiełka: Zespół bardzo ambitnie podchodzi do każdego treningu


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies