Zwycięstwo w pięknym stylu!

niedziela, 29 listopada 2015 20:41
Jarosław Danielak
Srogiej lekcji koszykówki udzielili tyszanie koszykarzom Rosy w Radomiu. Gospodarze kolejny raz nie wykorzystali atutu własnego parkietu. Wsparty koszykarzami TBL zespół musiał uznać wyższość GKS Tychy.

Początek pierwszej kwarty to wyrównana gra obu zespołów, pomimo tego to tyszanie prowadzili w pierwszych minutach. Kilka niepotrzebnych błędów w obronie i to nasz zespół przegrywał po pierwszej kwarcie 20:19. Druga kwarta to już prawdziwy pokaz tyskiej koszykówki na wysokim poziomie. Dobra obrona, wysoka skuteczność i aż 7 przechwytów spowodowały, że to tyszanie wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie. Na nic się zdały dwie przerwy na żądanie trenera gospodarzy. Tyszanie trzy razy złapali Rosę na błędzie 24 s. i do tego równo z końcową syreną Karol Szpyrka dorzucił 3 pkt. Z 17 punktową przewagą mogli koszykarze zejść na zasłużoną przerwę. Po wyjściu z szatni wkradło się lekkie rozluźnienie i przewaga stopniała do 12 pkt. Ale zawodnicy GKS-u szybko wyciągnęli wnioski i zaczął się prawdziwy koncert tyszan. Kolejne przechwyty, dobra gra obronna strefą oraz wysoka skuteczność pod koszem wyprowadziły podopiecznych trenera Tomasza Jagiełki na 29 pkt.  różnicy nad rywalem. W ostatniej kwarcie odbył się „konkurs” wsadów między Piotrkiem Hałasem i Markiem Piechowiczem, która ładniejsza akcja ocenić muszą kibice. Niebawem wycinki na naszym Fun Page GKS Tychy koszykówka. Po rewelacyjnym meczu z pasją i zaangażowaniem tyszanie wygrali 59:83!

ACK UTH Rosa Radom – GKS Tychy 59:83 (20:19, 11:29, 13:20, 15:15)

ACK UTH Rosa Radom – Zegzuła 20 (2), Bonarek 17 (1), Jeszke 8 (2), Kapturski 4, Schenk 3, Parszewski 3 (1), Stopierzyński 2, Stanios 2.

GKS Tychy -  Piechowicz 18, Bzdyra 16 (1), Hałas 14 (1), Deja 13, Szpyrka 12 (1),  Basiński 6 (2), Markowicz 4.