position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Teddy Da Costa: Grając we Francji tęskniłem za Polską

środa, 29 czerwca 2011
autor: Marta Zawalska
Transfer reprezentanta Francji do GKS-u Tychy uznany jest w środowisku hokejowym za hit - Jest to bardzo długo oczekiwany i negocjowany kontrakt.

Po rocznej przerwie ponownie zagrasz w Polskiej Lidze Hokejowej, dlaczego zdecydowałeś się na powrót do Polski?
Grając we Francji tęskniłem za Polską, znajomymi, a przede wszystkim za rodziną, dlatego właśnie zdecydowałem się na powrót tutaj.

Miałeś oferty z innych polskich klubów, dlaczego  akurat postanowiłeś reprezentować barwy tyskiego GKSu?
GKS Tychy to według mnie bardzo dobry klub, mający wiele ambicji. Hokeiści GKS-u od kilku sezonów są w czołówce polskich drużyn. Myślę, że również i w tym sezonie będzie szansa na zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Kiedy rozpoczniesz przygotowania do nowego sezonu z GKSem Tychy?
Jak na razie przygotowuję się do nadchodzącego sezonu indywidualnie, do pozostałych zawodników dołączę pod koniec lipca, kiedy to rozpoczniemy treningi już na lodzie.

Sympatycy hokeja w Tychach już od kilku lat czekają na mistrzostwo Polski, tyski klub pozyskał kilku nowych, bardzo dobrych zawodników, m.in. Ciebie czy też Grzegorza Pasiuta. Jak myślisz, czy tyszanie zdołają osiągnąć wymarzony cel i zdobędą złoto?
Mam nadzieję, że nam się uda osiągnąć oczekiwany cel i w końcu kibice w Tychach będą mogli cieszyć się ze złotego medalu Mistrzostw Polski.

Kibice doskonale pamiętają Cię z występów w Zagłębiu Sosnowiec, spodziewają się więc, że również w GKS-ie będziesz punktował tak jak w Zagłębiu. Czy nie obawiasz się presji z tego powodu?
Mam nadzieję, że grając w Tychach również pokażę się z dobrej strony i będę grał tak jak w Zagłębiu.

Zdobyłeś ze swoją poprzednią drużyną, Rouen Hockey Elite 76, mistrzostwo Francji. Czy mógłbyś porównać poziom hokeja we Francji i w Polsce?
Wydaje mi się, że przede wszystkim we Francji jest na meczach więcej ‘show’ i znacznie więcej obcokrajowców, m.in. z Kanady, Szwecji, czy Finlandii. Dlatego też rytm gry jest ciekawszy.

Reprezentacja Francji  zaliczyła dobry występ na Mistrzostwach Świata rozgrywanych na Słowacji, czy, Twoim zdaniem, był to udany turniej w wykonaniu Twojej drużyny narodowej?
Moim zdaniem był to dobry turniej w wykonaniu naszego zespołu. Naszym celem było utrzymanie się w grupie A i to nam się udało. Szkoda tylko, że powalczyliśmy tylko w jednym spotkaniu, a resztę po prostu odpuściliśmy. Na następne turnieje musimy wyciągnąć z tego wnioski. 

Uczestniczyłeś w Mistrzostwach Świata Elity oraz zdobyłeś mistrzostwo Francji, możesz więc zaliczyć sezon 2010/2011 do udanych?
Tak, z całą pewnością zaliczam ten sezon do udanych, mam również nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będzie podobnie, a może nawet lepiej.

Nie jesteś jedyną osobą w swojej rodzinie grającą w hokeja, również Twoi bracia są hokeistami. Czy nie było nigdy między wami rywalizacji?
Między nami nigdy nie było rywalizacji, zawsze byliśmy ze sobą, gdy wygrywaliśmy, ale również wtedy, gdy zdarzały się porażki. Cieszyliśmy się wspólnie z naszych osiągnięć oraz zawsze pomagaliśmy sobie.

Jakie są Twoje sportowe cele na nadchodzący sezon?
Przede wszystkim chciałbym zdobyć mistrzostwo z moją nową drużyną, mam nadzieję, że nam się to uda.

A tak na koniec .. Czego Ci życzyć zarówno w życiu prywatnym, jak i sportowym?
W życiu prywatnym to oczywiście szczęścia, zdrowia oraz zbudowania rodziny, a jeśli chodzi o sport to, żeby omijały mnie kontuzje, zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski oraz dużo sukcesów.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 41
2. GKS Tychy 32
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 28
4. JKH GKS Jastrzębie 28
5. Comarch Cracovia 27
6. KH Energa Toruń 24
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 7:3
niedziela, 21 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies