position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Jarosław Rzeszutko: Wszyscy są bardzo zdeterminowani

środa, 14 sierpnia 2013
autor: Patrycja Hołojda

Liga jest długa, będzie wiele etapów, mnóstwo ciekawych momentów, raz lepszych, raz gorszych - mówi napastnik GKS Tychy. W rozmowie z naszym serwisem Jarosław Rzeszutko opowiada o przygotowaniach do sezonu, zawirowaniach dotyczących ligi oraz prognozach na najbliższe miesiące.

Do tej pory rozegraliście cztery mecze kontrolne. Jesteście zadowoleni ze swojej postawy?
Jako drużyna staramy się realizować to co trener mówi nam na treningach i odprawach przedmeczowych. Ufamy mu i wierzymy, że wszystko idzie w prawidłowym kierunku. Wiadomo, że czasami są okresy bardzo dobrej gry, czasami idzie troszkę gorzej. Cały czas pracujemy jednak nad tym, żeby wyeliminować błędy. Mamy jeszcze niecałe cztery tygodnie do pierwszego meczu ligowego, musimy się do tego momentu dobrze przygotować.

W sparingach występowałeś z Milanem Baranykiem i Teddy’im Da Costą, później Milana zastąpił Jan Steber. W którym zestawieniu czułeś się lepiej?
Ciężko ocenić, bo jestem tutaj nowym zawodnikiem. Na razie jesteśmy w fazie zgrywania oraz poznawania się. W tym elemencie mamy najwięcej do zrobienia, musimy nauczyć się automatycznych zagrań. Im dłużej będziemy ćwiczyć w jednym zestawieniu tym z czasem coraz lepiej to wszystko będzie wyglądało. Janka znałem już wcześniej, bo graliśmy razem w Gdańsku. I to nawet w jednej piątce!

Jutro jedziecie na turniej w Zvoleniu. Który przeciwnik będzie Twoim zdaniem najbardziej wymagający?
Myślę, że wszyscy, bo zagramy z klubami z najwyższych lig Czech i Słowacji. Fajnie, że na tym etapie będziemy mieli szansę się z nimi skonfrontować i zobaczyć na jakim poziomie jesteśmy, a czego nam jeszcze brakuje. To mocni przeciwnicy, więc dla nas to będzie forma nauki. Na pewno wyjdzie nam to na dobre!

No właśnie, na jakim etapie przygotowań jesteście?
Myślę, że teraz nadchodzi czas na szlifowanie gry w przewagach i osłabieniach oraz pracę w formacjach. Do tego ćwiczenie wszystkich meczowych sytuacji – trzy na dwa, trzy na trzy, pięć na cztery itp.

Do startu sezonu pozostały nieco ponad trzy tygodnie, a tak naprawdę ciągle nie wiadomo w jakiej formule będą odbywać się rozgrywki. Nie było chyba jeszcze takiego zawirowania przed sezonem…?
Sami jesteśmy ciekawi jak liga będzie wyglądała w tym sezonie, ale z drugiej strony naszym zadaniem jest trenowanie i granie. Bez różnicy jakim systemem. Sezon jest wydłużony, tylko z jedną dłuższą przerwą na kadrę. Reszta to praktycznie cały czas mecze. Na razie jest to wstępny terminarz, zobaczymy ile drużyn ostatecznie będzie grało w ekstralidze. Pracujemy tak, żeby być gotowi na szóstego września.

Jak oceniasz pomysł powstania tzw. dream team?
Zobaczymy jak to będzie funkcjonowało. Wiadomo, że nie wszyscy kadrowicze zasilili ich szeregi - trzech zostało u nas, sporo w Jastrzębiu. Myślę, że przynajmniej na początku będzie na ten zespół większa mobilizacja. Otoczka wokół niego została bardzo nadmuchana, drużyna marzeń, z najlepszymi zawodnikami w kraju. Z drugiej strony też nie ma co przesadzać – każde spotkanie będzie tak samo ważne. Za każdy razem można zdobyć tyle samo punktów, bez różnicy czy to zespół z pierwszego czy ostatniego miejsca. Na pewno fajnie będzie z nimi wygrać, ale każdy mecz będzie dla nas najważniejszy.

Jak myślisz, kto będzie najgroźniejszym zespołem w sezonie 2013/14?
Na pewno bardzo mocna będzie Krynica jako "dream team" oraz Jastrzębie, gdzie drużyna jest budowana od wielu lat i trzon zespołu został nienaruszony po poprzednim sezonie. Sanok też buduje ciekawy zespół. Cracovia pewnie na ostatnią chwilę sprowadzi Czechów lub Słowaków, którzy mogą okazać się hitami transferowymi. My też mamy nową drużynę i ambicję, żeby grać o najwyższe cele. Wszystkie zespoły mają swoje plusy, ale naszym zadaniem jest znaleźć ich wady. Na pewno chcielibyśmy osiągnąć sukces w tym sezonie. Wszyscy są bardzo zdeterminowani. Łatwo nie będzie, bo drużyny, które wymieniłem będą miały takie same cele jak my.

W takim razie znam chyba odpowiedź na pytanie, które za chwilę zadam  - jakie są cele na nadchodzący sezon?
Myślę, że to w Tychach się nie zmienia. Od zdobycia Mistrzostwa Polski minęło ponad osiem lat. Liga jest długa, będzie wiele etapów, mnóstwo ciekawych momentów, raz lepszych, raz gorszych. Najistotniejsza oczywiście będzie faza play off i mam nadzieję, że wtedy przyjdzie nasza najwyższa forma. Zarówno miasto, działacze i kibice są zdeterminowani do tego, żeby stanąć na najwyższym miejscu podium. To też są nasze, zawodników, marzenia i do tego będziemy dążyli. To jest bardzo dobre, że wszyscy idą w tym samym kierunku.

Rok temu wróciłeś do Polski po grze we Francji i Anglii. Czy poziom tamtejszego hokeja bardzo różni się od polskiej ligi?
Te ligi są zdecydowanie inne. Angielska opiera się na Kanadyjczykach, więc jest bardzo ostra i twarda, francuska to techniczny hokej. W każdej było fajnie, złapałem kolejne doświadczenie. Mam nadzieję, że będę mógł je przelać na grę tutaj i pomóc GKS-owi.

Zaaklimatyzowałeś się już w Tychach?
Myślę, że tak. Całe lato tutaj byłem, więc miałem czas, żeby poznać chłopaków i miasto. Powoli ten proces dobiega końca. Teraz najważniejsze, żeby tę aklimatyzację pokazać na lodzie. Złapać formację, w której wszyscy będą się rozumieć, czasami grać na pamięć. To jest to czego się uczymy i co wpaja w nas trener. Czas pokaże jak będzie.

Niedawno zmieniłeś stan cywilny. Jak czujesz się w nowej roli?
Bardzo dobrze. Myślę, że powinno to pozytywnie wpłynąć na moją grę. Żona będzie wspierała mnie z trybun. Wiadomo, że jak są mecze i treningi to mam mniej obowiązków w domu, ale jak tylko jest trochę wolnego to może mnie podgonić do roboty.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na lodowisku w Tychach
poniedziałek, 12 sierpnia 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies