position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Milan Baranyk: Zdaję sobie sprawę jakie będzie moje zadanie

sobota, 31 marca 2012
autor: Patrycja Hołojda
Pierwszy tyski nabytek tegorocznego okresu transferowego opowiada o tym dlaczego zdecydował się na grę w Tychach - To bardzo dobra drużyna, która może osiągnąć sukces. A ja chcę być częścią tego sukcesu. - mówi Czech.

Na pewno miałeś oferty z innych klubów. Co zadecydowało o tym, że wybrałeś tyski GKS?
Miałem kilka ofert, najpoważniejsza była z Torunia. Działacze GKS Tychy przekonali mnie swoim zdecydowaniem i konkretami w rozmowach. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo dobra drużyna, która może osiągnąć sukces. A ja chcę być częścią tego sukcesu.

Nie zniechęcił Cię fakt, że GKS zakończył sezon dopiero na piątym miejscu?
Nie, moim zdaniem to był przypadek. Podstawowi zawodnicy złapali kontuzje. Simicek, Pasiut, Sokół, Parzyszek czy Jakes nie grali w tym samym czasie i to chcąc nie chcąc musiało się przełożyć na grę zespołu. Właśnie wtedy GKS złapał największą rezerwę punktową. Dopóki kadra była pełna, tyszanie grali bardzo dobrze. Myślę, że gdyby nie te kontuzje to spokojnie byłaby pierwsza czwórka.

Podpisałeś dwuletnią umowę. Czy ten fakt też wpłynął na Twoją decyzję?

Tak, to też miało wpływ. Dwuletni kontrakt jest dla mnie bardzo wygodny, będę mógł zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu. Nie ukrywam też, że mam stąd blisko do domu.

Konsultowałeś z którymś z zawodników swój wybór? W Nowym Targu grałeś m.in. z Tomkiem Jakesem, który już chyba na dobre zadomowił się w Tychach.
Rozmawiałem z Tomkiem kilka razy przez telefon, ale to była moja decyzja.

Znasz tutaj jeszcze kogoś?
Osobiście Mariana Csoricha i Romana Simicka. W najlepszych czasach Romana byłem młodym zawodnikiem w Vitkovicach. Resztę znam z lodu, trochę już jednak gram w Polsce.

Gra Nesty czy Podhala w dużej mierze opierała się na Twoich barkach. Jesteś typem snajpera, który sam potrafi wygrać mecz. Nie obawiasz się presji jaka będzie na Tobie ciążyć?
Nie wiem czy to będzie presja, ja po prostu lubię strzelać gole (śmiech). Zdaję sobie sprawę jakie będzie moje zadanie. Mam nadzieję, że strzelając bramki będę pomocny drużynie. Ufam, że jeżeli tak było wszędzie, to w Tychach też.

Czego spodziewasz się po grze na Śląsku?

W Tychach jest bardzo dobry zespół, będą dwie może trzy równe piątki. Myślę, że to może zadecydować o sukcesie – jeżeli wszyscy zawodnicy, a nie tylko jeden czy dwóch przyłożą się do tego to będzie dobrze.

Grałeś w kilku zagranicznych zespołach, jednak zawsze po jakimś czasie powracasz do nas. Wszystkie drogi prowadzą do Polski?

Lubię Polskę, gra mi się tutaj dobrze. Zawsze miałem stąd dobrą propozycję, wiec dlaczego miałbym z niej nie skorzystać.

Kilka lat temu zapytany o przyjęcie polskiego obywatelstwa kategorycznie zaprzeczałeś. Coś się zmieniło w tej kwestii?

Polski Związek Hokeja na Lodzie ma swoje warunki gry zagranicznych hokeistów na zasadzie zawodników krajowych. Ja ich nie spełniam, bo podobno jestem za stary. Nie jest łatwo uzyskać Wasze obywatelstwo, widzę to po moich kolegach. Zanim bym je dostał to do tego czasu zdążyłbym już chyba zakończyć swoją przygodę z hokejem. Nie jestem piłkarzem, żeby otrzymać je od razu. Musiałbym czekać, czekać i czekać. Z drugiej strony z taką propozycją wyszedł do mnie tylko szef Podhala Nowy Targ, pan Wojas. Nie było żadnego zapytania ze związku. Na razie jest to dla mnie zamknięty temat.

Będziesz trenował z zespołem od maja czy podobnie jak inni obcokrajowcy będziesz przygotowywał się do sezonu indywidualnie?
Na chwile obecną wygląda na to, że będę tutaj od początku.

Dziękuję za rozmowę.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies