position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Peter Kremen: Zarówno GKS, jak i Jastrzębie mają zbliżony potencjał

czwartek, 27 grudnia 2012
autor: Michał Rus
Już jutro, w Sanoku rusza Turniej Finałowy Pucharu Polski, w którym po roku przerwy zagra GKS Tychy. Zachęcamy do lektury krótkiego wywiadu z Peterem Kremenem.

Turniej w Sanoku będzie dla trenera pierwszym Turniejem Finałowym Pucharu Polski. Przygotowania do decydujących spotkań będą wyglądały inaczej niż zwykle?
- Na pewno nie może być mowy o świątecznym obżarstwie i lenistwie, ale do tego polscy hokeiści muszą już być przyzwyczajeni, bo ten turniej zawsze odbywa się zaraz po świętach. Spotykamy się już w drugi dzień świąt wieczorem, w czwartek normalnie trenujemy, a w piątkowy poranek wyruszamy do Sanoka. Nie przewiduje jakiś specjalnych przygotowań, do każdego meczu – zarówno ligowego, jak i pucharowego – musimy być przygotowani w stu procentach.

GKS Tychy na pewno nie jest faworytem turnieju.
- Zgadza się. W końcu to drużyna z Sanoka jest mistrzem, liderem tabeli oraz gospodarzem turnieju. W pierwszej kolejności koncentrujemy się jednak na naszym półfinałowym rywalu z Jastrzębia. Dobrze znamy tego przeciwnika i uważam, że zarówno GKS, jak i Jastrzębie mają zbliżony potencjał i prezentują ten sam poziom. Spodziewam się twardego i wyrównanego boju, po którym jednak to my zagramy w wielkim finale.

Od 11-ego grudnia odpowiada pan za wyniki GKS Tychy. Jak się panu współpracuje z tyskimi zawodnikami?
- W Tychach jestem od maja i uważam, że już zdążyłem poznać całą drużynę. Widzę, że chłopcy zwracają ogromną uwagę na pucharową rywalizację i bardzo chcą zdobyć puchar. Dużo z nimi rozmawiam, przekazuję im moje rady i filozofię gry, ale to oni muszą ją przenieść na taflę. Borykamy się z kłopotami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami, ale jeśli wszyscy nasi napastnicy wyleczą urazy, a do składu dokooptujemy nowych Branislava Janosa oraz Kacpra Guzika, to wreszcie zaczniemy grać na cztery ataki. Wtedy o nasze cele, czyli Puchar Polski i tytuł mistrzowski , może być zdecydowanie łatwiej.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 41
2. GKS Tychy 32
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 28
4. JKH GKS Jastrzębie 28
5. Comarch Cracovia 27
6. KH Energa Toruń 24
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 7:3
niedziela, 21 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies