position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Mikołaj Łopuski: Cieszę się, że tu przyszedłem

niedziela, 27 maja 2012
autor: Błażej Kuśmierz
Reprezentacyjny napastnik to nowy nabytek tyskiego zespołu. Od dwóch tygodni trenuje z zespołem. W rozmowie opowiada m.in. o nowym mieście, drużynie, trenerze.

Błażej Kuśmierz: Mikołaj, jakie wrażenie wywarły na Tobie Tychy?
Mikołaj Łopuski: Tychy to bardzo fajne miasto. Nie miałem problemów z aklimatyzacją, wielu chłopaków znałem czy to z gry w reprezentacji czy z gry w lidze. Marian Csorich pomógł mi znaleźć mieszkanie niedaleko niego. Grzegorz Pasiut mieszka na tym samym osiedlu. Wszędzie mam blisko, poznaje coraz więcej miejsc, koledzy o wielu rzeczach też mi mówią i wiele pokazują. Wszystko przebiega w jak najlepszym porządku. Cieszę się, że tu przyszedłem.

Wiemy, że miałeś kilka ofert z innych klubów, wybrałeś jednak Tychy. Dlaczego?
Tak, miałem przed sezonem oferty z innych klubów. Wszystkie rozważyłem. Rozmawiałem długo z Panem Karolem Pawlikiem. Tyska oferta była dla mnie najbardziej korzystna. Cieszę się bardzo, że klub poszedł mi na rękę i zgodził się na klauzulę, która nie będzie mi blokować kariery w przypadku pojawienia się korzystnej oferty z zagranicznego klubu.

Co sądzisz o tyskiej drużynie?
Zespół jest bardzo solidny. Myślę, że w nadchodzącym sezonie będzie chciał zrekompensować sobie i fanom poprzedni sezon. Jest tu wielu bardzo dobrych zawodników, nowy sztab szkoleniowy. Oczekiwania władz klubu i kibiców są wielkie, tym bardziej musimy się dobrze przygotować do sezonu i we wrześniu ruszyć pełną parą.

Jakim trenerem jest Jan Vodila?
Trenuję drugi tydzień, więc jest to bardzo krótki okres czasu. Da się jednak zauważyć, że trener Vodila jest bardzo wymagającym szkoleniowcem. Treningi są prowadzone w bardzo mocnym tempie. Myślę, że to na pewno zaowocuje na lodzie i ciężka praca, którą teraz wykonujemy będzie dla nas pożyteczna gdy wyjdziemy w sierpniu na lód.

W swojej seniorskiej karierze grałeś w czterech polskich klubach. Jakie różnice zaobserwowałeś?
Każdy trener ma własną wizję prowadzenia zespołu i kładzie nacisk na inne rzeczy. Rzeczy, których drużyna aktualnie najbardziej potrzebuje. Myślę, że to są główne różnice. W klubach walczących o najwyższe cele, w których grałem, była duża rywalizacja i pewnego rodzaju presja. Każdy z zawodników miał świadomość tego o co gra i że musi dawać z siebie wszystko, bo tego oczekują koledzy, kibice i klub. Ta świadomość była zawsze.

Jakie cele postawili przed Wami trenerzy?
Cele są takie jakie zostały określone na konferencji prasowej - walczymy o pierwsze miejsce. Każdy z zawodników ma świadomość tego o co będziemy grać.

Jak wygląda praca młodych zawodników z głównym składem? Trener daje im się wkomponować w zespół czy raczej trzyma ich z boku?
Jest lato i wydaje mi się, że teraz każdy trenuje dla siebie na sto procent. Można powiedzieć, że każdy ma równe szanse. Podczas przygotowań na sucho, a później na lodzie, trener obserwuje zawodników i widzi kto jakie robi postępy i kto zasługuje na to, aby grać, więc każdy walczy o swoje miejsce w składzie.

Kiedy zaczniecie zajęcia na lodzie?
Treningi na lodzie zaczniemy prawdopodobnie pod koniec lipca. Dokładnej daty jeszcze nie mamy ustalonej. Po urlopach spotkamy się dwudziestego pierwszego lipca. Będziemy mieli wtedy jeszcze tydzień zajęć na sucho, później wejdziemy na lód.

Na koniec, czego Ci życzyć na nadchodzący sezon?
Czego życzyć? Przede wszystkim zdrowia, bo zdrowie jest najważniejsze dla sportowca.

Reszta się sama ułoży?
Myślę, że tak. Ciężka praca i trochę sportowego szczęścia, a będzie wszystko dobrze.

Tego więc życzę. Dziękuje bardzo za rozmowę i do zobaczenia.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
piątek, 19 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies