position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Karol Pawlik: W dalszym ciągu naszym celem jest Mistrzostwo Polski

czwartek, 7 maja 2009
autor: Grzegorz Przybylski
GKS Tychy rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu. O plany na okres przygotowawczy zespołu postanowiliśmy zapytać Karola Pawlika, dyrektora drużyny z Tychów.

Witam Karolu. Wczoraj rozpoczęliście przygotowania do kolejnego sezonu. Na początku chciałbym zapytać, czego oczekujecie od nowego sztabu szkoleniowego:
Trenerem, który koordynuje pracę całego sztabu trenerskiego jest Jan Vavrecka. Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny jest Zbigniew Andrzejewski, fizjolog mający ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami. Łącznikiem między tymi osobami jest Bartłomiej Sobas. Współpraca z Panem Andrzejewskim dotyczy okresu przygotowawczego oraz rozgrywek ligowych.
 
Wiemy już wszystko na temat szkoleniowców, teraz trzeba zapytać o nowych zawodników. Tuż po zakończeniu sezonu większość klubów rozpoczęła działania na rynku transferowym. W tym całym zamieszaniu nie było słychać żadnych doniesień z obozu GKS Tychy. Czy coś zmieni się w tym temacie? Będą nowe twarze?
Na podstawie wyników z ostatnich sezonów wyciągnęliśmy parę wniosków. Na pewno musieliśmy zostawić kręgosłup drużyny i skupić się na sprawdzaniu bezpośredniego zaplecza drużyny. Kilkakrotnie obserwowaliśmy treningi oraz mecze Centralnej Ligi Juniorów i na tej podstawie postanowiliśmy zaprosić do uczestnictwa w treningach kilku zawodników. Poza tym podglądaliśmy młodych zawodników również w innych drużynach i do rozpoczęcia sezonu powinniśmy mieć tego efekty. Jednocześnie nowy sztab szkoleniowy ma za zadanie ciągle monitorować zawodników MOSM Tychy i w przypadku pojawienia się wyróżniającego się chłopaka będziemy chcieli włączyć go do treningów pierwszej drużyny.
Z założenia od początku nie podejmowaliśmy rozmów z doświadczonymi zawodnikami z polskich klubów, z jednym wyjątkiem. Negocjowaliśmy z Mikołajem Łopuskim. Niestety siła argumentów Cracovii była na tyle skuteczna, że Mikołaj zdecydował się grać w tym zespole. Wykazał się on jednak wysokim profesjonalizmem podczas negocjacji i oby wszyscy młodzi zawodnicy mieli tak poukładane w głowie.
 
Czy odmłodzenie zespołu nie wpłynie na jakość gry drużyny w nadchodzącym sezonie? O jakie cele będzie walczył GKS?
W dalszym ciągu celem nas wszystkich jest Mistrzostwo Polski. Musimy jednak wprowadzać młodych zawodników i dawać im szansę, bo w jaki inny sposób mają nabierać doświadczenia? Poza tym wprowadzi to w drużynie dodatkową zdrową konkurencję. Jesteśmy zdania, że mieszanka rutyny i młodości przyniesie odpowiednie efekty.
 
Co ze składem z ubiegłego sezonu? Wszyscy zawodnicy podpisali kontrakty? Co z Piotrkiem Sarnikiem?
Ze składu z ubiegłego sezonu na pewno ubył Mariusz Jakubik, który przeniósł się do Sosnowca. Po kontuzjach i chorobach wracają Sokół i Gawlina. Ten pierwszy już podpisał umowę, natomiast jesteśmy przed rozmowami z Bartkiem Gawliną. Piotr Sarnik ma w dalszym ciągu ważną umowę i dość często rozmawiamy o najbliższej przyszłości.
 
Jeśli chodzi o obcokrajowców pozostajemy przy trzech, czy będzie ktoś więcej?
Mamy podpisane umowy z Jakesem, Baculem oraz Pacigą. Ponieważ kontrowersyjna samodzielna decyzja Prezesa Ingielewicza na ostatnim spotkaniu szefów klubów w Toruniu nie pozwala na grę większej ilości zawodników z zagranicy, nie rozglądamy się za innymi obcokrajowcami.
 
Nawiązując do nowych propozycji odnośnie rozgrywek ligowych, co o nich sądzisz?
Jako klub GKS Tychy braliśmy czynny udział w tworzeniu tego systemu. Byłem członkiem komisji opracowującej projekt tego systemu, którego pomysłodawcami byli Andrzej Tkacz oraz Mariusz Czerkawski. Podczas zebrania w Toruniu kluby jednoznacznie opowiedziały się za tym systemem, odrzucając projekt PZHL. Jestem bardzo ciekawy, jak przyjmie się ta reforma rozgrywek. Daje ona duże szanse słabszym zespołom. Nawet drużyny z niższej ligi mogą walczyć o najwyższe cele. Jest to również szansa dla nowych ośrodków hokejowych, aby od początku zaistnieć w środowisku.
 
Jaki jest plan przygotowania drużyny do sezonu?

Drużyna przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Warunki mamy doskonałe. Siłownia, sauna oraz możliwość korzystania z innych obiektów miejskich pozwala na zrealizowanie w pełni zaplanowanego programu treningowego. Aktualnie jesteśmy w trakcie dogadywania meczów sparingowych. Dzięki bardzo dobrej grze w ubiegłym roku ponownie otrzymaliśmy zaproszenie na silnie obsadzony turniej do Zwolenia w dniach 6-8 .08.2009. Po wszystkich uzgodnieniach podamy dokładny terminarz rozgrywania meczów sparingowych.
Warto nadmienić, że zgłosiliśmy się do organizowania jednego z turniejów Continental Cup. Jesteśmy zdania, że będzie to bardzo dobra promocja zarówno miasta jak i klubu GKS Tychy.
 
Dziękuję za wywiad Karolu i życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie.
Dziękuję.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies