position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Karol Pawlik: W dalszym ciągu naszym celem jest Mistrzostwo Polski

czwartek, 7 maja 2009
autor: Grzegorz Przybylski
GKS Tychy rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu. O plany na okres przygotowawczy zespołu postanowiliśmy zapytać Karola Pawlika, dyrektora drużyny z Tychów.

Witam Karolu. Wczoraj rozpoczęliście przygotowania do kolejnego sezonu. Na początku chciałbym zapytać, czego oczekujecie od nowego sztabu szkoleniowego:
Trenerem, który koordynuje pracę całego sztabu trenerskiego jest Jan Vavrecka. Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny jest Zbigniew Andrzejewski, fizjolog mający ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami. Łącznikiem między tymi osobami jest Bartłomiej Sobas. Współpraca z Panem Andrzejewskim dotyczy okresu przygotowawczego oraz rozgrywek ligowych.
 
Wiemy już wszystko na temat szkoleniowców, teraz trzeba zapytać o nowych zawodników. Tuż po zakończeniu sezonu większość klubów rozpoczęła działania na rynku transferowym. W tym całym zamieszaniu nie było słychać żadnych doniesień z obozu GKS Tychy. Czy coś zmieni się w tym temacie? Będą nowe twarze?
Na podstawie wyników z ostatnich sezonów wyciągnęliśmy parę wniosków. Na pewno musieliśmy zostawić kręgosłup drużyny i skupić się na sprawdzaniu bezpośredniego zaplecza drużyny. Kilkakrotnie obserwowaliśmy treningi oraz mecze Centralnej Ligi Juniorów i na tej podstawie postanowiliśmy zaprosić do uczestnictwa w treningach kilku zawodników. Poza tym podglądaliśmy młodych zawodników również w innych drużynach i do rozpoczęcia sezonu powinniśmy mieć tego efekty. Jednocześnie nowy sztab szkoleniowy ma za zadanie ciągle monitorować zawodników MOSM Tychy i w przypadku pojawienia się wyróżniającego się chłopaka będziemy chcieli włączyć go do treningów pierwszej drużyny.
Z założenia od początku nie podejmowaliśmy rozmów z doświadczonymi zawodnikami z polskich klubów, z jednym wyjątkiem. Negocjowaliśmy z Mikołajem Łopuskim. Niestety siła argumentów Cracovii była na tyle skuteczna, że Mikołaj zdecydował się grać w tym zespole. Wykazał się on jednak wysokim profesjonalizmem podczas negocjacji i oby wszyscy młodzi zawodnicy mieli tak poukładane w głowie.
 
Czy odmłodzenie zespołu nie wpłynie na jakość gry drużyny w nadchodzącym sezonie? O jakie cele będzie walczył GKS?
W dalszym ciągu celem nas wszystkich jest Mistrzostwo Polski. Musimy jednak wprowadzać młodych zawodników i dawać im szansę, bo w jaki inny sposób mają nabierać doświadczenia? Poza tym wprowadzi to w drużynie dodatkową zdrową konkurencję. Jesteśmy zdania, że mieszanka rutyny i młodości przyniesie odpowiednie efekty.
 
Co ze składem z ubiegłego sezonu? Wszyscy zawodnicy podpisali kontrakty? Co z Piotrkiem Sarnikiem?
Ze składu z ubiegłego sezonu na pewno ubył Mariusz Jakubik, który przeniósł się do Sosnowca. Po kontuzjach i chorobach wracają Sokół i Gawlina. Ten pierwszy już podpisał umowę, natomiast jesteśmy przed rozmowami z Bartkiem Gawliną. Piotr Sarnik ma w dalszym ciągu ważną umowę i dość często rozmawiamy o najbliższej przyszłości.
 
Jeśli chodzi o obcokrajowców pozostajemy przy trzech, czy będzie ktoś więcej?
Mamy podpisane umowy z Jakesem, Baculem oraz Pacigą. Ponieważ kontrowersyjna samodzielna decyzja Prezesa Ingielewicza na ostatnim spotkaniu szefów klubów w Toruniu nie pozwala na grę większej ilości zawodników z zagranicy, nie rozglądamy się za innymi obcokrajowcami.
 
Nawiązując do nowych propozycji odnośnie rozgrywek ligowych, co o nich sądzisz?
Jako klub GKS Tychy braliśmy czynny udział w tworzeniu tego systemu. Byłem członkiem komisji opracowującej projekt tego systemu, którego pomysłodawcami byli Andrzej Tkacz oraz Mariusz Czerkawski. Podczas zebrania w Toruniu kluby jednoznacznie opowiedziały się za tym systemem, odrzucając projekt PZHL. Jestem bardzo ciekawy, jak przyjmie się ta reforma rozgrywek. Daje ona duże szanse słabszym zespołom. Nawet drużyny z niższej ligi mogą walczyć o najwyższe cele. Jest to również szansa dla nowych ośrodków hokejowych, aby od początku zaistnieć w środowisku.
 
Jaki jest plan przygotowania drużyny do sezonu?

Drużyna przygotowywać się będzie na własnych obiektach. Warunki mamy doskonałe. Siłownia, sauna oraz możliwość korzystania z innych obiektów miejskich pozwala na zrealizowanie w pełni zaplanowanego programu treningowego. Aktualnie jesteśmy w trakcie dogadywania meczów sparingowych. Dzięki bardzo dobrej grze w ubiegłym roku ponownie otrzymaliśmy zaproszenie na silnie obsadzony turniej do Zwolenia w dniach 6-8 .08.2009. Po wszystkich uzgodnieniach podamy dokładny terminarz rozgrywania meczów sparingowych.
Warto nadmienić, że zgłosiliśmy się do organizowania jednego z turniejów Continental Cup. Jesteśmy zdania, że będzie to bardzo dobra promocja zarówno miasta jak i klubu GKS Tychy.
 
Dziękuję za wywiad Karolu i życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie.
Dziękuję.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
piątek, 19 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies