position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Karol Pawlik: Sytuacja jest trudna

poniedziałek, 24 sierpnia 2009
autor: Patrycja Hołojda
O aktualnym statusie GKS-u Tychy, rzekomym buncie oraz ostatnich zawirowaniach wokół ligi.

Media donosiły ostatnio jakoby absencja obcokrajowców w sparingach z TKH Toruń, była spowodowana ich buntem przeciwko opóźnieniom w wypłatach wynagrodzeń. To prawda?
Prawdą jest, że pojawiło się ostatnio wiele sprzecznych informacji na ten temat. Z Baculem, Jakesem i Pacigą odbyliśmy kilka rozmów i doszliśmy do wspólnych wniosków. Cały czas z nami trenują i biorą udział w meczach sparingowych. Należy podkreślić, że wszyscy zawodnicy są stale informowani o sytuacji finansowej klubu.

Jak w takim razie wyglądają finanse klubu?
Nie ukrywamy, że sytuacja jest trudna. To dla wszystkich osób działających w klubie od lat, chyba najpoważniejszy test od początku ich pracy. Jest kilka rozwiązań, na pewno zrobimy wszystko, aby sytuacja się poprawiła. Praktycznie codziennie prezes Skowroński spotyka się ze sponsorami, przekonując ich do przekazywania środków na klub. Niestety kryzys światowy spowodował, że firmy zaprzestają lub znacznie ograniczają finansowanie sportu. Poza tym cały czas ciąży na nas poprzedni sezon, podczas którego ze względu na remont, nie mogliśmy korzystać z własnego obiektu. 
 
Zawodnicy trenują na lodzie, ale także dalej pracują na hali nad wytrzymałością. Trener Andrzejewski będzie czuwał nad ich formą przez cały sezon czy jego zadanie dobiega już powoli ku końcowi?
Pan Andrzejewski naturalnie schodzi teraz na drugi plan, a pierwsze skrzypce będzie pełnił Jan Vavrecka.

Kadra GKS-u Tychy jest już zamknięta czy możemy się jeszcze spodziewać jakiś wzmocnień?
Na dzień dzisiejszy mamy jeszcze miejsca dla dwóch zawodników: Michała Krokosza oraz Mariusza Gurazdy. W odwodzie pozostają zawodnicy MOSM-u Tychy, którzy trenowali z nami od maja. Będą oni pod stałą obserwacją trenera Vavrecki i w każdej chwili mogą być zaproszeni na treningi pierwszej drużyny.

Zawodnicy borykają się aktualnie z jakimiś kontuzjami?
Rehabilitacje po zabiegach artroskopii przechodzą Adam Bagiński oraz Tomas Jakes. Reszta hokeistów trenuje normalnie.

Podczas ubiegłorocznego turnieju na Słowacji GKS Tychy zaprezentował się bardzo dobrze, wygrywając dwa z trzech meczów, w tym roku nie pokonaliśmy ani jednej drużyny. To oznacza, że poziom polskiego hokeja spada?

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Przypominam, że jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy żadnych szans z drużynami Czech czy Słowacji. Klubów PLH nie było stać na zaangażowanie graczy z najwyższego szczebla rozgrywek naszych południowych sąsiadów. Teraz już jedynie tacy zawodnicy są u nas w cenie, podnosząc jednocześnie poziom PLH. Przechodząc do turnieju w Zvoleniu, to w zeszłym roku byliśmy na zupełnie innym etapie przygotowań. Ze względu na brak możliwości treningów na lodzie zawodnicy byli świeżsi co przełożyło się na wyniki. Należy jednak podkreślić, że już teraz otrzymaliśmy zaproszenie na memoriał w przyszłym roku, co najlepiej świadczy o naszej dobrej postawie. 

O jakie cele będzie walczył nasz klub w sezonie 2009/10?

Na pewno chcemy czwarty raz z rzędu zdobyć Puchar Polski i przełamać złą passę w finale play-off. Ale najważniejszym celem jest ustabilizowanie sytuacji finansowej w klubie.

Jest Pan zadowolony z ustępstw na jakie poszedł PZHL odnośnie rozgrywek?
Trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy obecny system się sprawdzi. Podczas spotkania prezesów klubów na Mistrzostwach Świata w Toruniu, większość z nich zagłosowała za tym projektem. Zarząd PZHL podjął decyzję w oparciu o to głosowanie. Na analizę przydatności tego systemu przyjdzie czas po sezonie. Teraz najważniejszym jest, aby liga ruszyła w terminie. 
 
Od 2010 roku liga będzie działać pod auspicjami powołanej spółki. Na czym dokładnie będzie polegała jej praca?

Podczas ostatniego spotkania klubów w Tychach doszliśmy do wspólnego wniosku, że jedynym lekarstwem na poprawne funkcjonowanie ligi jest stworzenie spółki, która przejmie organizację rozgrywek. Jest to bezwzględna konieczność. Jesteśmy jedną z ostatnich dyscyplin, która decyduje się na taki krok. Aby sprzedać ligę dobremu sponsorowi musimy mieć produkt. Stworzenie i poprawne funkcjonowanie tej spółki jest początkiem tworzenia tego produktu. Jednocześnie należy   podkreślić, że głównym bodźcem, który skłonił kluby do takiego ruchu jest brak jakiegokolwiek planu działań związkowej centrali na najbliższą przyszłość.

Trener Reprezentacji, Wiktor Pysz ogłosił dzisiaj nazwiska zawodników powołanych na mecze kontrolne z Francją. Wśród nich nie ma ani jednego tyszanina. Żaden hokeista wicemistrza Polski nie jest godzien występowania z orzełkiem na piersi?
Trener Pysz ma swoją wizję drużyny i jest odpowiedzialny za wynik sportowy Reprezentacji. Na pewno zadowolony z tej decyzji jest nasz trener klubowy, bowiem może mieć całą kadrę pierwszej drużyny do swojej dyspozycji. Jednakże życzę Panu Pyszowi samych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję i przy okazji serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na jutrzejszy sparing z Naprzodem Janów, który odbędzie się o godzinie 17-tej.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 4:2
wtorek, 4 grudnia 2018


GKS Tychy TV

VI edycja Teddy Bear Toss na Stadionie Zimowym w Tychach


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies