position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Ladislav Paciga: Każda drużyna ma słabszy okres gry

piątek, 22 stycznia 2010
autor: Grzegorz Przybylski
Rozmowa z najlepszym snajperem tyskiej drużyny Ladislavem Pacigą.

Rozpocznijmy naszą rozmową od Pucharu Polski. Na tym turnieju otrzymałeś dwie nagrody, za najlepszego i najwartościowego zawodnika. Spodziewałeś się takiego wyróżnienia?

Nie, na pewno nie, byłem przekonany, że zostanie nim Arkadiusz Sobecki. Byłem zaskoczony, ale bardzo szczęśliwy. Nie przypominam sobie abym został w taki sposób w karierze wyróżniony, no może w zespołach juniorskich. Oczywiście na mój sukces zapracowała cała drużyna i to właśni jej zawdzięczam nagrody, które otrzymałem. 

Dobra gra w pucharze przekłada się w Twoim wypadku na ligę. W tym sezonie jesteś wyróżniającym się zawodnikiem, zdobyłeś do tej pory najwięcej bramek w zespole tyskim, bo aż 19, do tego trzeba dodać także 14 asyst.
To prawda idzie mi nieźle, ale trzeba pamiętać że jest to także zasługa moich partnerów z formacji. Adrian Parzyszek to jeden z najlepszych napastników w Polskiej Lidze, także Robin Bacul to znakomity zawodnik. Łatwiej się strzela gole w piątce, w której grają tacy zawodnicy. 

Czy możesz powiedzieć, że to jest twój najlepszy sezon?
Do tej pory tak i oby tak dalej. Pamiętam, że w jednym z sezonów, gdy grałem w klubie HKm Zvolen strzeliłem w sezonie 13 goli. Lecz także wtedy nie omijały mnie kontuzje i przede wszystkim grałem tam w czwartej piątce. 

Przejdźmy do dzisiejszego meczu z Cracovią. Jak oceniasz szansę GKS Tychy w dzisiejszym spotkaniu?
Szanse są oczywiście duże. Trudno jednak powiedzieć, jakim wynikiem zakończy się dzisiejsza konfrontacja. Jakoś w tym sezonie dobrze idzie nam z Cracovią, przydałoby się jednak wygrać w Tychach, bo na wyjeździe gramy nieźle, a u nas jakoś słabiej. Może to przez to, że zespół z Krakowa gra u siebie ofensywnie wtedy my szukamy swojej szansy w kontrach. Dodatkowo w ostatnim meczu byliśmy poważnie osłabieni kadrowo i wygląda na to, że dziś historia z kontuzjami może się powtórzyć. Na taflę nie wyjedzie Krzysztof Majkowski, Michał Garbocz i Adrian Parzyszek. 

Kto zastąpi Adriana Parzyszka w waszej formacji?
Prawdopodobnie na miejscu Adriana zagra w dzisiejszym meczu Radosław Galant. 

Ostatnio w lidze nie wiedzie się Wam najlepiej, przegraliście trzy mecze z rzędu. Najpierw porażka z Podhalem w Nowym Targu następnie dwie przegrane na własnym terenie najpierw z Jastrzębiem potem z Janowem.
Tak rzeczywiście, nie idzie nam najlepiej. Każda drużyna ma słabszy okres gry, trudno jest grać tak jakby się tego chciało, cały sezon na najwyższym poziomie. Do pierwszej przegranej w nowym Targu przyczynił się w pewien sposób sędzia spotkania, z Jastrzębiem zagraliśmy katastrofalnie był to najgorszy mecz w sezonie, naprawdę trudno mi powiedzieć, jak to się stało. Jeśli chodzi o Janów - ja w tym spotkaniu nie grałem z powodu kontuzji. Porażka była jednobramkowa, dopiero w ostatniej minucie Marian Kacir trafił do pustej bramki, gdy my wycofaliśmy bramkarza, w tym meczu także graliśmy mocno osłabieni. 

Po trzech przegranych niektórzy zaczęli doszukiwać się aspektów pozasportowych w waszych porażkach.
Do mnie takie słuchy nie dotarły. Gramy każde spotkanie ażeby je wygrać, czasem to wychodzi a czasem się po prostu nie udaje. Jeśli chodzi o finanse, część naszych należności została uregulowana. 

Tak naprawdę stawką dzisiejszego spotkania będzie dla Was bonus. Co należy zrobić, aby pokonać Cracovię? Czy macie jakąś specjalną taktykę na dzisiejszy mecz?
Ostatnio sporo się mówi o bonusie. Do niedawna, nie były jeszcze znane zasady jego przyznawania. Na pewno jest to spora przewaga, jeśli chodzi o fazę play-off. Należy jednak pamiętać, że najpierw trzeba będzie do finału , aby z niego skorzystać. Już pierwsza runda na pewno będzie ciężką przeprawą. Co należy zrobić, aby pokonać Cracovię… Trzeba na pewno zagrać na 100% możliwości i walczyć do końca. Jeśli chodzi o taktykę, każdy z nas wie jak grać, jesteśmy do tego przygotowani przez cały sezon, natomiast jeśli chodzi o szczegóły trener na pewno nakreśli je przed samym meczem.  

Czy Ladislav Paciga podniesie w dzisiejszym spotkaniu swoje obecne statystyki?
(Śmiech) bardzo bym chciał, byłoby naprawdę fajnie. Na pewno będę się starał, a co z tego wyniknie zobaczymy. Tak naprawdę na lód po kontuzji wróciłem dopiero wczoraj, mam jednak nadzieję, że w dzisiejszym meczu będzie wszystko w porządku i zagram do końca spotkania. 

Ostatnie pytanie będzie dotyczyło Twojej przyszłości. W tym roku skończysz 32 lata, czy zamierzasz nadal grać w GKS Tychy?
Trudno jest o tym mówić w tej chwili. O przyszłości zadecyduję na pewno po play-off. Wtedy właśnie zakończy się mój kontrakt z GKS Tychy. Nie ukrywam jednak, że bardzo mi się tu podoba i chciałbym zostać w Tychach. 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w dzisiejszym meczu.
Ja także dziękuję i pozdrawiam kibiców GKS Tychy, którzy mam nadzieję będą nas w dzisiejszym spotkaniu gorąco wspierać, gdyż na pewno będzie nam to wsparcie bardzo potrzebne. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies