position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Karol Pawlik: W tej drużynie znowu jest iskra i ogień

poniedziałek, 25 stycznia 2010
Szczerze i bez owijania w bawełnę o najważniejszych problemach klubu i ligi opowiada dyrektor GKS-u Tychy Karol Pawlik.

Jakie jest stanowisko klubu w sprawie braku zapłaty wpisowego do rozgrywek?
Przed obecnym sezonem zapłaciliśmy 5.000 zł jako opłatę wpisową do rozgrywek. Po informacjach dochodzących z centrali związkowej nie dających gwarancji na istotne zmiany, a przede wszystkim ze względu na problemy finansowe klubu, podjęliśmy decyzje o nie wpłacaniu pozostałej kwoty. Mamy czas do 31.01. i prawdopodobnie stojąc pod murem będziemy zmuszeni do zapłaty tej zaległości. Ciekawostką jest fakt, że podwyżka miała być podyktowana sfinansowaniem powstającej strategii marketingowej. Do dnia dzisiejszego jednak jej nie otrzymaliśmy. Jest to podobno kara za nieobecność podczas oficjalnej prezentacji strategii połączonej ze spotkaniem opłatkowym w grudniu ubiegłego roku. Przypomnę tylko, że w tym dniu odbywała się kolejka ligowa i każdy szanujący się działacz klubowy uczestniczy w meczach swojej drużyny. To kolejny przykład w jaki sposób traktuje kluby Prezes Związku. 

Jak przedstawia się przyszłość Polskiej Ligi Hokejowej?

Pan Prezes Ingielewicz jeszcze w lipcu ubiegłego roku starał się przekonać m.in. nasz klub do istotnych zmian, które czekają polski hokej i PZHL. Chyba wszyscy widzimy, że rzekome reformy nie zostały wprowadzone, a sytuacja pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Z jednej strony cieszy fakt, że większość klubów potrafiło zjednoczyć się przed sezonem, ale z drugiej strony zmartwieniem jest brak kontynuowania prac nad oddzieleniem się od PZHL. Patrząc przez pryzmat naszego klubu jest to jednak wytłumaczalne. Kluby każdą chwilę spędzały na łataniu dziur w budżecie i załatwianiu bieżących spraw. Zaraz po sezonie bierzemy się jednak do wytężonej pracy, aby sezon  2010/2011 rozpoczął się już w nowych warunkach.

Pozytywy i negatywy Pucharu Polski?
Ostatni Turniej Finałowy Pucharu Polski pokazał, że zainteresowanie tymi rozgrywkami jest bardzo duże. Otrzymaliśmy wiele pochwał za organizację turnieju z czego jesteśmy bardzo dumni. Można stwierdzić jednoznacznie, że pod względem sportowym i organizacyjnym odnieśliśmy sukces. Szerokim negatywnym echem odbiła się nieobecność podczas turnieju Prezesa PZHL Pana Zdzisława Ingielewicza. Jesteśmy pewni, że Pan Prezes miał jakiś ważny powód i na następnych ważnych meczach organizowanych nie tylko przez nasz klub będzie obecny.

Jak ocenia Pan dotychczasowe osiągnięcia drużyny?
Poza kilkoma wpadkami jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników. W tej drużynie znowu jest iskra i ogień. Można to porównać do tego co było w 2005 roku. Będzie ogromnie ciężko wejść na najwyższy stopień podium, ale zrobimy wszystko aby się tam znaleźć.

Kiedy kontuzjowani zawodnicy będą gotowi do gry?
W meczu z Podhalem na pewno nie zagrają Adrian Parzyszek i Krzysztof Majkowski. Powinien już zagrać Michał Garbocz. Nasz fizykoterapeuta Arkadiusz Zioła to wybitny fachowiec i jego opinie co do zdolności zawodników do gry są najważniejsze. Pozostali hokeiści są gotowi do walki, chociaż obecny, bardzo ciężki sezon, mocno się daje zawodnikom we znaki.

Jak aktualnie wygląda sytuacja finansowa klubu?
Zaległości staramy się spłacać regularnie. Jedno jest pewne - wszystkie zobowiązania klubu wobec zawodników w sezonie 2009/2010 będą uregulowane.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies