position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Karol Pawlik: Musimy wyciągnąć wnioski, żeby w przyszłości wyeliminować błędy

piątek, 26 marca 2010
autor: Patrycja Hołojda
Dyrektor klubu Karol Pawlik podsumowuje zakończony sezon oraz komentuje bieżące wydarzenia - te czysto sportowe oraz mające z hokejem mało wspólnego.

Jak w klubie odbiera się miniony sezon?
Brązowy medal przyjęto w klubie spokojnie. Jest to na przestrzeni ostatnich sześciu lat szóste miejsce z kolei w pierwszej trójce najlepszych zespołów w Polsce. Niektóre kluby na pewno dałyby wiele, aby zdobyć takie trofeum. Oczywiście liczyliśmy na więcej - naszym celem było Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Niestety udało się nam osiągnąć tylko ten drugi cel więc nie możemy ocenić tego sezonu jednoznacznie pozytywnie.

Czy są jakieś konkretne wnioski dotyczące przyczyn niepowodzenia w półfinale?
Praktycznie zaraz po zakończeniu ostatniego meczu w Nowym Targu, rozpoczęliśmy analizę przyczyn niepowodzenia. Ogólnie można powiedzieć, że do decydujących rozgrywek play - off, nie byliśmy w pełni przygotowani zarówno pod względem fizycznym jak i mentalnym. Musimy wyciągnąć wnioski już teraz, aby w przyszłości wyeliminować błędy. Czasu jest niewiele ponieważ już za prawie miesiąc rusza okres przygotowawczy do następnego sezonu.

To oznacza, że fizjolog będzie współpracował z klubem cały rok?
Tak, chcemy zatrudnić fizjologa na cały rok, a nie tylko na okres przygotowawczy.

Jak wygląda polityka transferowa klubu przed następnym sezonem?
Dobrych zawodników w Polsce jest jak na lekarstwo. Jeżeli chcemy walczyć o wysokie cele nie możemy wymienić całego składu. Przypomnę, że przed poprzednim sezonem odeszło trzech doświadczonych zawodników zastąpionych młodymi i perspektywicznymi graczami. W następnym sezonie w dalszym ciągu będziemy starać się dokooptować młodzież.

Kiedy poznamy odpowiedzi na pytania dotyczące personalnego składu zespołu?
Do końca kwietnia chcemy mieć skompletowaną drużynę.

Jak czują się tyscy hokeiści, którzy doznali kontuzji pod koniec sezonu?

Tomas Jakes oraz Krzysztof Śmiełowski są po zabiegach. Teraz będą przechodzić okres rehabilitacji. Łukasz Sokół jak dobrze pójdzie powinien dołączyć do drużyny podczas przygotowań letnich.

Wśród opinii na temat systemu ligowego przeważają jednak te negatywne. Jakie Pan ma zdanie na jego temat?
System sam w sobie nie był zły. Na pewno brakowało mu dopracowania, ale wprowadził sporo emocji w trakcie sezonu.

Od kilki lat kluby chcą przejąć ligę we własne ręce stwarzając spółkę PLH. W tym roku się wreszcie uda?
Nie można ukrywać, że byliśmy inicjatorami tego przedsięwzięcia. Niestety dzisiaj brakuje woli większości klubów do takich zmian stąd uważam, że na dzień dzisiejszy taka reforma nie jest możliwa.

Jak skomentuje Pan wypowiedz trenera Milana Jancuski dotyczącą zajść jakie miały miejsce podczas piątego meczu półfinałowego GKS Tychy – Podhale Nowy Targ?
Bardzo proszę, aby trener Jancuska przedstawił zapis filmowy lub zeznania, ale tylko niezależnych świadków, którzy mogą uwiarygodnić jego słowa. Jesteśmy spokojni ponieważ posiadamy dowody świadczące o nieprawdziwości jego słów. Stwierdzić należy jednoznacznie, że żaden działacz GKS-u nie był obecny w boksie zawodników Podhala. Owszem zaraz po faulu Suura w ostrych słowach zwróciłem uwagę trenerowi Jancusce, aby  w jakikolwiek sposób zareagował ponieważ następne chamskie zagrania, mogą zakończyć się tragedią. W zamian usłyszałem serię wulgaryzmów, których przytaczać nawet nie w sposób. Dyskusja miała miejsce między boksami zawodników obu drużyn. Warto podkreślić, że po zakończonym meczu zostałem zaatakowany przez trenera Podhala na zewnątrz lodowiska i gdyby nie interwencja przedstawicieli agencji ochrony oraz nowotarskich zawodników doszłoby do awantury.   

Jak ocenia Pan słowa trenera o walce w play off wszelkimi sposobami?
Za takie słowa trener Jancuska powinien ponieść karę dyscyplinarną. Jeżeli takie zachowania są na Słowacji normalne to proponuję, aby trener wrócił do swojego kraju i miał pięciu ochroniarzy obok siebie na każdym meczu.

Czy takie zachowania wpłyną negatywnie na stosunki między klubami Podhala Nowy Targ i GKS Tychy?
Wczoraj rozmawialiśmy z prezesem Podgórskim na temat tych sytuacji. Wyjaśniliśmy sobie sporne kwestie. Emocje wyzwalają czasami negatywne zachowania, ale najważniejszym jest, aby po zakończeniu sezonu, podać sobie ręce w geście kontynuowania dobrych stosunków między klubami.   

Czy klub otrzymał jakąś karę za zachowania kibiców podczas tego meczu?
Jeszcze nie, ale na pewno kary nie unikniemy. Zresztą w piśmie do Wydziału Gier i Dyscypliny dobrowolnie poddaliśmy się karze przedstawiając jednocześnie powody takich zachowań kibiców. Na lód nie spadły żadne niebezpieczne przedmioty. Ważnym argumentem jest również fakt, że już bardzo dawno nie dochodziło na tyskim obiekcie do podobnych sytuacji. Kibice szanują swoją halę i wiedzą, że ewentualna kara finansowa uderza w budżet klubu.

Jak ocenia Pan szansę Reprezentacji  Polski podczas Mistrzostw w Lublanie?
W sprawach reprezentacji mam nieco inne zdanie od większości kolegów działaczy. Uważam, że na dzisiaj nie mamy żadnego produktu, który moglibyśmy sprzedać. Słaba liga i słaba Reprezentacja. Nowych zawodników, którzy zmienią oblicze kadry nie będzie w okresie kilku lat. Pozostaje więc zbudowanie silnej ligi. Poziom sportowy pójdzie do góry tylko w jednym momencie. Należy stworzyć konkurencję dla zawodników grających w polskiej lidze poprzez wprowadzenie większej ilości obcokrajowców. Przy stworzeniu centralnego systemu szkolenia młodzieży i trenerów za 8-10 lat będziemy mogli ten limit stopniowo zmniejszać. Proszę zwrócić uwagę, że ta koncepcja ma jeszcze jeden plus. Zawodnicy, którzy nie zmieszczą się z składach drużyn mocniejszych zasilą drużyny teoretycznie słabsze podwyższając ich poziom. Inny wymiar będzie miała wówczas rywalizacja w I lidze. Ważnym elementem jest również wprowadzenie możliwości porozumień między klubami dotyczącymi swobodnej wymiany młodych zawodników. Chodzi o system farmerski.  

Na koniec działacze, zawodnicy oraz trenerzy GKS-u  Tychy pragną serdecznie podziękować wszystkim kibicom za wsparcie i pomoc przez cały sezon. Podziękowania należą się również sponsorom, bez których klub nie mógłby egzystować, a także mediom, dzięki którym możemy promować klub oraz miasto Tychy. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies