position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Jakub Wanacki: Wywalczyć miejsce w składzie

wtorek, 14 września 2010
autor: Magda Wolschon
Rozmowa z Jakubem Wanackim- nowym obrońcą tyskiego klubu, który w drużynie jest najmłodszym zawodnikiem. O tym jak się czuje w nowym otoczeniu, jakie ma zainteresowania oraz plany na przyszłość.

Dlaczego wybrałeś właśnie hokej?
Moja przygoda z hokejem zaczęła się, kiedy tata zaprowadził mnie na lodowisko. Moim pierwszym odruchem była chęć spróbowania swoich sił w tym sporcie. Widziałem jak starsi koledzy jeżdżą, podobało mi się to i tak zostało do dziś, że lodowisko mnie przyciąga. 

Jesteś po trzyletniej nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Myślisz o kontynuacji nauki, może jakieś studia?
W ostatnim czasie dostałem się na studia w Katowicach, kierunek- wychowanie fizyczne. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś pogodzić naukę z hokejem, choć wiem, że nie będzie to łatwe zadanie jednak studia w dzisiejszych czasach to podstawa i będę się starał.

Masz jakiegoś hokejowego idola?
Staram się podglądać starszych kolegów obrońców czy to tu- w GKS-ie czy na Mistrzostwach Świata albo rozgrywkach ligi NHL. Jakiegoś konkretnego idola nie mam. 

Jakie są Twoje zainteresowania poza hokejem?
Ogólnie interesuje mnie sport. Poza hokejem muszę przyznać, że bardzo interesuje mnie żużel. A tak ogólnie to muzyka, filmy…

Zaaklimatyzowałeś się już w nowym mieście?
Na początku na pewno było mi ciężko. Wiadomo, że najmłodszy zawodnik w drużynie zawsze ma trudne zadanie. Przed przyjazdem znałem tylko Radka Galanta i Kubę Witeckiego, ponieważ chodziłem z nimi przez dwa lata do szkoły w Sosnowcu. Koledzy bardzo mi pomogli, w szatni panuje dobra atmosfera i bardzo mi to pomogło w aklimatyzacji. 

No właśnie jak atmosfera w drużynie? Zgrałeś się już z zawodnikami?
Atmosfera jest w porządku, wszystko jest tak jak powinno być. Piątki są już ustalone, na razie są cztery główne formacje i ja niestety jestem poza nimi, ale staram się, trenuję na sto procent i myślę, że w przyszłości to zaprocentuje. 

A jak przebiega współpraca z trenerem Sejbą?
Trener Sejba jest bardzo wymagającym szkoleniowcem i daje nam w kość. Według mnie nasza współpraca przebiega bardzo dobrze. 

Czy treningi w profesjonalnym klubie różnią się czymś od tych w SMS-ie Sosnowiec?
Wiadomo, w Sosnowcu jest grupa młodych chłopaków. Zadaniem trenerów jest przygotowanie nas do tego, co później nas czeka w lidze, w drużynach seniorskich. W Sosnowcu mieliśmy treningi trzy razy dziennie. W Tychach podczas okresu przygotowawczego również często trenowaliśmy jednak, kiedy ruszy liga treningów będzie mniej. Kiedy grałem w pierwszej lidze czy Centralnej Lidze Juniorów rozgrywki były tylko w sobotę i niedzielę przez co cały tydzień mieliśmy treningi. Tak to mniej więcej wygląda. Różnice są spore- w Sosnowcu było więcej treningów, ale w Tychach są one bardziej intensywne.

Jak podobają Ci się Tychy?
Jeszcze tak dokładnie nie poznałem Tychów, nie miałem okazji przyjrzeć się miastu, ale z tego, co na razie obserwuję bardzo mi się tu podoba.

Dlaczego wybrałeś GKS Tychy?
Głównie kierowałem się renomą klubu. Jak wiadomo GKS to drużyna, która od lat zdobywa medale. Mam tutaj do czynienia z bardzo dobrymi zawodnikami, wielokrotnymi reprezentantami kraju oraz medalistami Mistrzostw Polski. Sam trening z takimi graczami to krok do przodu z moimi umiejętnościami.

Czego spodziewasz się po pobycie w Tychach?
Na pewno cały czas chciałbym podnosić swoje umiejętności hokejowe i stawać się coraz lepszym zawodnikiem. Chciałbym także zdobywać z drużyną najwyższe trofea oraz wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, bo jak wiadomo dla najmłodszego zawodnika w zespole byłoby to spore wyróżnienie. Na razie walczę i mam nadzieję, że po sezonie będę mógł powiedzieć, że podniosłem swoje umiejętności, gram lepszy hokej i do kolejnego sezonu będę przystępował z większym bagażem doświadczeń.

Czyli zapowiadasz z drużyną walkę o złoto?
W GKS-ie chyba nigdy nie było inaczej. Od lat klub walczy o mistrzowski tytuł, a ja dołożę wszelkich starań żeby zająć z zespołem jak najlepsze miejsce w lidze.

Tak na koniec… Jak widzisz swoją przyszłość?
Na razie jestem na rocznym wypożyczeniu z mojego macierzystego klubu. Mam nadzieję, że się sprawdzę i po sezonie zarząd klubu będzie chciał mnie wykupić tak jak to było z moimi starszymi kolegami (Jakubem Witeckim oraz Radosławem Galantem). Oczywiście chciałbym wywalczyć sobie miejsce w składzie na następny sezon.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 45
3. JKH GKS Jastrzębie 38
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 37
5. KH Energa Toruń 33
6. Comarch Cracovia 29
7. KS Unia Oświęcim 23
8. Zagłębie Sosnowiec 23
9. MH Automatyka Gdańsk 22
10. PGE Orlik Opole 17
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:1
środa, 14 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies