position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Bartosz Ciura: Liga w tym roku będzie bardzo wyrównana

niedziela, 11 września 2016
autor: Magda Wolschon
gość: Bartosz Ciura
fot. Michał Giel

Myślę, że liga w tym roku będzie bardzo wyrównana i dawno tak nie było. Na pewno będzie się to podobać kibicom, ponieważ nie będzie tylu spotkań do jednej bramki - ocenia Bartosz Ciura, obrońca GKS Tychy.

Dość nietypowo, bo pod koniec sierpnia odbyło się zgrupowanie kadry, która w Mińsku walczyła o awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Czy to zmusiło was do zmian w przygotowaniach?

- Zgadza się. Był to bardzo nietypowy termin jak na zgrupowanie drużyny narodowej. Myślę, że nasze przygotowania różniły się głównie w kwestii rozegrania sparingów. W krótszym niż zwykle okresie czasu rozegraliśmy sporo spotkań, aby trener mógł się przyjrzeć wszystkim zawodnikom.

Do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, głównie w formacji obronnej. Powiedz jak układa się wasza współpraca?

- Nowi zawodnicy dobrze czują się w zespole. Powoli się zgrywamy i tak naprawdę poznajemy swoje możliwości. Wszystko zweryfikuje liga, bo jak wiadomo sparingi w pełni nie oddają ligowych emocji. 

Zbliżający się sezon zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Jak oceniasz wzmocnienia pozostałych drużyn?

- Myślę, że liga w tym roku będzie bardzo wyrównana i dawno tak nie było. Na pewno będzie się to podobać kibicom, ponieważ nie będzie tylu spotkań do jednej bramki. Orlik Opole sporo zainwestował w swoją drużynę i są pokładane w nich duże nadzieje. Czas pokaże jak będą prezentować się na lodzie.

Kto może wam najbardziej zagrozić w walce o krajowe trofea?

- Na obecną chwilę ciężko cokolwiek powiedzieć. Patrząc na same sparingi nie można ocenić jaki poziom dana drużyna będzie prezentować w lidze. 

W zeszłym roku sezon rozpoczęliście od zdobycia Superpucharu Polski. Tym razem nie powalczycie o to trofeum, co było dość kontrowersyjną decyzją. Powiedz jaka była wasza reakcja na te wieści?

- Szczerze mówiąc byliśmy bardzo zaskoczeni taką decyzją i jednocześnie źli. Wokół Superpucharu było mnóstwo zawirowań poczynając od daty i miejsca spotkania na drużynach uczestniczących kończąc. Niestety decyzja nie zależała od nas i nie możemy nic zrobić w tej sytuacji.

Optymistycznym akcentem jest jednak wasz występ w Pucharze Kontynentalnym. Jak oceniasz szansę na poprawę zeszłorocznego wyniku?

- Na pewno droga do finału będzie bardzo ciężka. Po drodze będziemy musieli się zmierzyć z naprawdę mocnymi drużynami. Myślę, że tegoroczny skład Pucharu Kontynentalnego będzie mocniejszy niż ten ubiegłoroczny. Cieszymy się z faktu, że ten pierwszy krok będziemy mogli postawić przed własną publicznością. To na pewno doda nam skrzydeł.

Uważasz, że doświadczenie, które zebraliście w poprzedniej edycji może jakoś zaowocować?

- Moim zdaniem tak. Mamy małe doświadczenie, ale już wiemy jak to wszystko wygląda i czego możemy się spodziewać. Mam nadzieję, że to pomoże nam w osiągnięciu jeszcze lepszego rezultatu. Tak jak już wspominałem na pewno naszą przewagą w pierwszym etapie będzie atut własnego lodowiska i niesamowici kibice. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 48
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 37
5. KH Energa Toruń 35
6. Comarch Cracovia 32
7. KS Unia Oświęcim 26
8. Zagłębie Sosnowiec 23
9. MH Automatyka Gdańsk 22
10. PGE Orlik Opole 20
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1
piątek, 16 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies