position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Bartosz Ciura: Liga w tym roku będzie bardzo wyrównana

niedziela, 11 września 2016
autor: Magda Wolschon
gość: Bartosz Ciura
fot. Michał Giel

Myślę, że liga w tym roku będzie bardzo wyrównana i dawno tak nie było. Na pewno będzie się to podobać kibicom, ponieważ nie będzie tylu spotkań do jednej bramki - ocenia Bartosz Ciura, obrońca GKS Tychy.

Dość nietypowo, bo pod koniec sierpnia odbyło się zgrupowanie kadry, która w Mińsku walczyła o awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Czy to zmusiło was do zmian w przygotowaniach?

- Zgadza się. Był to bardzo nietypowy termin jak na zgrupowanie drużyny narodowej. Myślę, że nasze przygotowania różniły się głównie w kwestii rozegrania sparingów. W krótszym niż zwykle okresie czasu rozegraliśmy sporo spotkań, aby trener mógł się przyjrzeć wszystkim zawodnikom.

Do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, głównie w formacji obronnej. Powiedz jak układa się wasza współpraca?

- Nowi zawodnicy dobrze czują się w zespole. Powoli się zgrywamy i tak naprawdę poznajemy swoje możliwości. Wszystko zweryfikuje liga, bo jak wiadomo sparingi w pełni nie oddają ligowych emocji. 

Zbliżający się sezon zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Jak oceniasz wzmocnienia pozostałych drużyn?

- Myślę, że liga w tym roku będzie bardzo wyrównana i dawno tak nie było. Na pewno będzie się to podobać kibicom, ponieważ nie będzie tylu spotkań do jednej bramki. Orlik Opole sporo zainwestował w swoją drużynę i są pokładane w nich duże nadzieje. Czas pokaże jak będą prezentować się na lodzie.

Kto może wam najbardziej zagrozić w walce o krajowe trofea?

- Na obecną chwilę ciężko cokolwiek powiedzieć. Patrząc na same sparingi nie można ocenić jaki poziom dana drużyna będzie prezentować w lidze. 

W zeszłym roku sezon rozpoczęliście od zdobycia Superpucharu Polski. Tym razem nie powalczycie o to trofeum, co było dość kontrowersyjną decyzją. Powiedz jaka była wasza reakcja na te wieści?

- Szczerze mówiąc byliśmy bardzo zaskoczeni taką decyzją i jednocześnie źli. Wokół Superpucharu było mnóstwo zawirowań poczynając od daty i miejsca spotkania na drużynach uczestniczących kończąc. Niestety decyzja nie zależała od nas i nie możemy nic zrobić w tej sytuacji.

Optymistycznym akcentem jest jednak wasz występ w Pucharze Kontynentalnym. Jak oceniasz szansę na poprawę zeszłorocznego wyniku?

- Na pewno droga do finału będzie bardzo ciężka. Po drodze będziemy musieli się zmierzyć z naprawdę mocnymi drużynami. Myślę, że tegoroczny skład Pucharu Kontynentalnego będzie mocniejszy niż ten ubiegłoroczny. Cieszymy się z faktu, że ten pierwszy krok będziemy mogli postawić przed własną publicznością. To na pewno doda nam skrzydeł.

Uważasz, że doświadczenie, które zebraliście w poprzedniej edycji może jakoś zaowocować?

- Moim zdaniem tak. Mamy małe doświadczenie, ale już wiemy jak to wszystko wygląda i czego możemy się spodziewać. Mam nadzieję, że to pomoże nam w osiągnięciu jeszcze lepszego rezultatu. Tak jak już wspominałem na pewno naszą przewagą w pierwszym etapie będzie atut własnego lodowiska i niesamowici kibice. 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 6:0
wtorek, 7 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies